čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
Ohlasy

Snažili jsme se to zjednodušit, říká o svých dvou přesilovkových brankách Radek Smoleňák

9. 10. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Josef Poláček
Kladno v Mladé Boleslavi poprvé v sezóně plně bodovalo. O výhru se velkou měrou přičinil dvěma brankami Radek Smoleňák, útočník, který si libuje v tvrdé hře před soupeřovou svatyní. „Celou mou kariéru mě vždycky najdete před bránou, je to moje práce, kterou musím dělat,“ říká navrátilec do kladenských řad.

Dnes jsme poprvé v sezóně vyhráli za plný počet bodů, cítíš po zápase určitou vzpruhu?

Samozřejmě, euforie po výhře je veliká. Za tři body se letos ještě nevyhrálo. Soupeř byl v tabulce na dostřel a pro nás jsou to důležité body. Teď máme spoustu dní do dalšího zápasu a výhra v Boleslavi je pro nás velkým povzbuzením.

Dnes jsi zapsal druhý start za Rytíře po svém návratu a máš lví podíl na výhře. Jaké jsou tvé bezprostřední pocity?

Jsem opravdu nadšený. Cítím se dobře od prvního dne, co jsem přišel. Máme fajn kabinu. Jsem tu dva zápasy a oba vypadaly velmi dobře, bylo tam spoustu dobrých věcí, na kterých se dá pracovat. Zároveň nám oba duely ukázaly, v čem nad soupeřem zaostáváme. Je ale určitě na čem stavět a postupem času poznáváme cestu, jak vyhrávat zápasy. 

Dnes jsi vstřelil dva důležité góly, oba byly jak přes kopírák, je tohle cesta ke zlepšení týmové produktivity?

Poslední dobou nám nevycházely přesilovky, a tak jsme se to snažili zjednodušit. Není nic jednoduššího, než nahodit puk a jít do brány.

Jsi hráč, kterému prostor před brankovištěm vyhovuje. Je hra v tomto prostoru tvou silnou stránkou?

Celou mou kariéru mě vždy najdete před bránou, je to moje práce, kterou musím dělat. Doufám, že podobných gólů přidám ještě víc.

Máš trochu prsty i v první brance Antonína Melky, šikovně ses tam zmocnil puku, vyhovuje ti tato útočná spolupráce?

Chtěli jsme dneska hrát jednoduše a neztrácet puky kolem modrých čar. U prvního gólu byla skvělá spolupráce Prochyho (Martin Procházka) a Tondy Melky. My to takhle musíme hrát, pokud chceme získávat body a dávat góly. Dnes jsme to minimálně padesát minut plnili. 

 

Necítím se na to, abych někomu něco dokazoval, sobě už vůbec ne.

 

Nastupuješ ve čtvrté formaci, je tvým cílem stoupat sestavou výš?

Já se necítím na to, že bych musel někomu něco dokazovat, sobě už vůbec ne. Vím, co umím. Trenéři to vědí také. Věřím jim, že mě dokážou využívat tak, abych byl týmu maximálně prospěšný. Sezóna je dlouhá, nechme to na trenérech.

V tabulce se postupně posouváme výš, pomáhá nám naše týmová soudružnost?

Jak už jsem řekl, líbí se mi, že fungujeme jako tým, žijeme tady spolu na střídačce i na ledě. Chyby se v hokeji vždy nějaké udělají, ale jde o to, jak na ně jako tým zareagujeme. My se v tabulce nesmíme dívat pod sebe a ani před sebe. Musíme sbírat body vždy, když to půjde. Koukat na sebe v tabulce po každém kole je nesmysl.

Jak vnímáš svou roli v týmu?

Rozhodně tady nejsem nejstarší, dokonce proti některým jsem mladý. (směje se) Já se určitě za nikoho neschovávám, už mám něco za sebou. Mám rád zodpovědnost a já musím být jeden z těch, který si své úkoly plní. Užívám si tu to moc a doufám, že tady dobrá nálada vydrží co nejdéle.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU