čtvrtek 5.8.2021
Kladno
Jihlava
17:30
 úterý 10.8.2021
Jihlava
Kladno
18:00
 čtvrtek 12.8.2021
Litvínov
Kladno
17:30
 úterý 17.8.2021
Kladno
Karlovy Vary
17:30
 čtvrtek 19.8.2021
Budějovice
Kladno
17:30
Obrázek
Mládež

Šapovaliv i Ticháček draftování v prvním kole CHL: Jsme rádi, že se o nás ví, shodují se

2. 7. 2021 od Lukáš Jůdl
Matyáš Šapovaliv a Jiří Ticháček za sebou mají první sezonu mezi muži. O jejich talentu se moc dobře ví na Kladně, v mládežnické reprezentaci (za kterou odehráli oba letošní mistrovství světa do 18 let), ale i za mořem. Důkazem je další skvělá meta obou kladenských mladíků - oba byli draftováni v prvním kole CHL Import Draftu.

Matyáš Šapovaliv, 1. kolo, vybrán jako celkově 15. týmem Saginaw Spirits

Téměř 190 centimetrů vysoký útočník Matyáš Šapovaliv debutoval v A-týmu Rytířů v uplynulé sezoně, když mu bylo teprve šestnáct let. Vedl si skvěle a svými výkony si řekl i o nominaci na mistrovství světa do 18 let, kde patřil k nejmladším reprezentantům. "Jsem moc rád, že mě draftoval tým z OHL," těší Šapovaliva, který byl druhým nejlépe umístěným Čechem v CHL Import Draftu. "Se Saginaw jsem v kontaktu a uvidíme, jak to případně do budoucna dopadne," doplňuje.

Odchovanec Berouna, ale dlouholetý hráč Kladna, byl vybrán v prvním kole na celkovém patnáctém místě týmem Saginaw Spirits. To by však mohl být jen prvotní úspěch v nadějně rozjeté kariéře Matyáše Šapovaliva. "Jestli už myslím na draft NHL? Tam to bude záležet na tom, jakou budu mít sezonu, ale když by to nakonec vyšlo, tak budu nadšený. Byl bych případně rád za kterýkoliv tým, který by si mě v NHL vybral, ale kdybych musel opravdu jeden konkrétní jmenovat, tak by to byla asi Florida," přiznává Šapovaliv.

Jiří Ticháček, 1. kolo, vybrán jako celkově 33. týmem Erie Otters

Také Jiří Ticháček má za sebou první sezonu mezi muži i světový šampionát do 18 let. Obránce, který se nebojí podpořit útok, byl vybrán jako celkově 33. týmem Erie Otters, kde hrál třeba i hvězdný Connor McDavid. "Můj agent mi nastínil, že v té juniorce o mě zájem mají. Těší mě, že vím, že o mně vůbec vědí. Před draftem jsem čekal, jestli si mě někdo vybere a nakonec to klaplo. Je z toho Erie a za to jsem moc rád," říká Ticháček.

Jestli využije draftu ke své budoucnosti, to zatím osmnáctiletý rodák ze Sokolova neví. "Bude to řešit agent a uvidíme, co z toho případně bude. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne," přiznává. Větší událost by pro Ticháčka mohl být letošní draft do NHL, do kterého by také mohl promluvit. "Bylo by to krásné, ale nedělám si nějaké velké naděje," přiznává s velkou skromností. "Případný vysněný tým v NHL? Žádný konkrétní asi nemám," dodává.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU