úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
A tým

Šach mat! Střelec Tralmaks zůstává na Kladně

9. 7. 2024 od Klub / Foto: Roman Mareš
Lotyšský reprezentant Eduards Tralmaks pokračuje v barvách kladenských Rytířů. V loňské sezóně nasázel nejlepší střelec Kladna v základní části jednadvacet branek, tři přidal v baráži. Kladenští fanoušci jistě ocení, že v dresu středočeského klubu nyní setrvá minimálně na jeden další ročník.

Kolem Tralmakse kroužilo mnoho týmů nejen z Česka a není divu, když během základní části nasázel šestý nejvyšší počet přesných zásahů v tuzemské nejvyšší soutěži. „Po loňské výborné sezóně, kterou v našem dresu odehrál, jsme u něj registrovali velký zájem v extralize i zahraničí. Jednání byla dlouhá, ale jsme rádi, že jsme se domluvili na nové smlouvě a Eddie zůstává na Kladně,“ říká k udržení klíčového hráče sportovní manažer klubu Jiří Burger.

Pro Rytíře byl vloni Tralmaks opravdu stěžejní postavou. K jednadvaceti brankám přidal také jedenáct asistencí, čímž se zařadil na třetí místo týmové produktivity. Lotyšský útočník dokonce vstřelil nejvíce přesilovkových gólů mezi všemi extraligovými hráči, celkem jich nastřádal dvanáct. Odehrál všech dvaapadesát kol Tipsport extraligy, ve kterých pochopitelně patřil k hráčům s nejvyšším ice timem, vždyť rodák z Rigy vstřelil průměrně každý šestý gól svého týmu.

Vynikající sezónu potvrdil také v baráži, kde ve čtyřech zápasech se Vsetínem zapsal 5 kanadských bodů (3G+2A). Razítko na famózní ročník Lotyše dala nominace na světový šampionát v Praze a Ostravě. Eduards Tralmaks nastoupil za loňský bronzový tým z Lotyšska do všech sedmi utkání v základní skupině a připsal si premiérový gól a asistenci. Nyní sedmadvacetiletý forvard s devadesáti starty v AHL přidá na Kladně druhou extraligovou sezónu.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU