čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
Preview

Rytíři v úterý zamíří do Litvínova. Potvrdí dobrou formu ze startu sezony?

26. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladnu start sezony vyšel a po úvodních jednobodových ziscích přišla dvě vítězství v řadě. Rytíři tak už mají na svém kontě osm bodů a v úterý budou chtít přidat další na ledě Litvínova, který na první výhru v sezoně stále čeká. Utkání na severu Čech startuje v 17:30.

Kladno vstoupilo do sezony výborně a po čtyřech odehraných zápasech je s osmi body na šestém místě. Na lídra soutěže přitom ztrácí jen body dva! Rytíři začali přidávat na svůj účet od prvního kola a po dvou porážkách za jeden bod dvakrát v řadě zvítězili. V Brně zařídil jejich vítězství rozhodující trefou Martin Procházka a v samém závěru pečetil na konečných 3:1 do prázdné branky Jakub Klepiš. Doma s Hradcem Králové to pak bylo ještě větší drama. Kladeňáci si díky dvěma gólům Matěje Berana vytvořili dvougólový náskok a uhájit ho už dokázali. Tři body přistály na jejich kontě po výhře 2:1.

Na kladenských úspěších má velký podíl právě zmiňovaný Matěj Beran (5+1), který do sezony vletěl jako uragán. Mezi nejlepšími střelci soutěže je spolu s Milanem Gulašem na děleném druhém místě a v bodování je celkově čtvrtý! V kladenské produktivitě následují s tříbodovým odstupem Martin Procházka (2+1) a Albert Michnáč (1+2). Trenéři Rytířů zatím můžou být také nadmíru spokojení s výkony obou brankářů. První vítězství zajistil Adam Brízgala (96,97 %) a pod druhé se podepsal Landon Bow (92,50 %).

Kladno nyní čeká Litvínov, který se v aktuálním ročníku trápí a na svém kontě má jediný bod. To ve výsledku znamená pro Vervu předposlední místo, horší je už jen Plzeň, která na první bodový zápis stále čeká. Litvínov zatím podlehl 2:3 Vítkovicím, 0:3 Spartě a 3:6 Českým Budějovicím. Naposledy svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky drželi krok s Libercem, ale na vítězství znovu nedosáhli. Bílým Tygrům podlehli 2:3 po samostatných nájezdech.

Pohled na statistiky nemůže litvínovské fanoušky nikterak těšit. Verva inkasovala už patnáct branek, nejvíc ze všech mužstev extraligy. Sama se přitom prosadila pouze sedmkrát, v tomto ohledu je horší už jen Plzeň a Karlovy Vary, které ovšem odehrály o utkání méně. Litvínovu se nedaří přesilové hry (12,50 %) a ani oslabení (77,78 %) nejsou taková, jaká by si trenéři představovali.

Co se týče individuálních výkonů, mužstvo zatím táhnou útočníci Andrej Kudrna (3+0) a Giorgio Estephan (0+3) a obránce Kristaps Zile (1+2). Dál už to žádná sláva není, žádný další z litvínovských hokejistů se dosud nedostal přes hranici jednoho kanadského bodu. Za očekáváním zatím zůstává i exkladenský Nicolas Hlava, který zatím zapsal jedinou asistenci a ve statistice plus/mínus je na hodnotě -2. Vydařenou sezonu zatím neprožívá ani další známá tvář, která oblékala kladenský dres. Gólmanskou jedničkou je zatím Šimon Zajíček (90,18 %) a Denis Godla (82,35 %) dostal prostor jen v polovině jednoho utkání.


Utkání 5. kola Tipsport extraligy HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno se odehraje na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky v úterý 27. září od 17:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš | 27. 9. 2022

První letošní výhra v prodloužení znamená dva body z Litvínova!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU