A tým

Rytíři v tréninkovém procesu: Intenzivnější pondělky a pátky, víkendy volné

20. 3. 2024 od Redakce
Po desetidenní pauze, kterou hráči dostali po skončení základní části, zahájili Rytíři v minulém týdnu společnou přípravu na baráž o extraligu. Na začátku tohoto týdne se k týmu připojili poslední opozdilci, a tak mají trenéři na ledě k dispozici kompletní kádr, kromě zraněného Ondřeje Bláhy.

Po návratu Jaromíra Jágra a Jiřího Ticháčka ze zámoří se v pondělí 18. března na tréninku hlásilo kompletní mužstvo. Brusle neobul pouze Ondřej Bláha, který léčí zranění z utkání proti Litvínovu. Na led vyjeli i dlouhodobě absentující Jake Dotchin a Adam Brízgala. Jejich případný start v baráži ale bude záležet na aktuálním zdravotním stavu.

„Samozřejmě doufáme, že všichni, kdo jsou s námi teď na ledě, budou moci do baráže zasáhnout. Ale ještě nechceme předbíhat,“ říká trenér Otakar Vejvoda s tím, že aktuálně jsou v přípravě tři brankáři, osm obránců a třináct útočníků, včetně Jaromíra Jágra. Tréninková náplň se od běžné sezónní výrazně liší. Už proto, že na programu nejsou zatím žádné zápasy. Přes snahu se zatím žádného soupeře pro přípravné utkání najít nepodařilo.

„Tréninky, hlavně pondělní a páteční, jsou intenzivnější. Je tam hodně bruslení a soubojů,“ říká Vejvoda a dodává, že tréninkový rozvrh od pondělí do pátku s volnými víkendy vychází z loni vyzkoušeného modelu, který se ukázal být funkční.

Cíl je jednoznačný: kvalitně se fyzicky připravit na barážovou sérii, která startuje dvěma zápasy na Kladně – ve středu 17. a ve čtvrtek 18. dubna.