1:4
SPUSTIT VIDEO

Rytíři udolali Porubu a v tabulce už jsou třetí!

27. 1. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo souboj se sousedem z tabulky a proti Porubě zapsalo výhru 3:2. Rytíři v zápase dvakrát vedli po gólech Tomášů Gumana a Pituleho, soupeř ale nejprve srovnal už po šesti sekundách a podruhé využil přesilovku pět na tři. Nakonec tak až necelých sedm minut před koncem rozhodl Rostislav Marosz. Kladeňáci díky tomu zapsali další důležité tři body a v tabulce se posunuli už na třetí místo!
2020/2021, Chance liga, 24. kolo,  středa 27.1.2021, ČEZ stadion Kladno
Poruba
3:2
0:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Guman (Račuk, Marosz), 34. Pitule (Frye, Hlava), 54. Marosz (Guman) - 23. Raška (Sikora), 38. Stloukal (Jáchym, Korkiakoski). Vyloučení: 4:3 + Plekanec (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Podrazil, Dědek
vyloučení4:3
využití0:1
střely na branku22:26
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Suchánek, Kehar, Zelingr - Jágr, Plekanec, Melka - Račuk, Marosz, Guman - Bílek, Machač, Kubík - Hajný, Pitule, Hlava.
Poruba: Foltán - Voráček, Urbanec, Teper, Slavík, Szathmáry, Kozák, Žovinec - Špaček, Toman, Kanko - Raška, Hudeček, Sikora - Korkiakoski, Jáchym, Stloukal - Pořízek, Klíma, Endál.

Od úvodních minut zápasu bylo patrné, že proti sobě stanuli dva sousedé z tabulky. Za Kladno měl zajímavou možnost Stěpan Zacharčuk, který si sjel až před brankoviště a z bezprostřední blízkosti napálil Foltánův beton. Na druhé straně zase šikovně projel domácí obranou Radek Pořízek, kterého museli Rytíři v tutové šanci faulovat. Kladeňáci poté ještě vybojovali dvě kompletní přesilové hry, nesehráli je však dobře a žádnou nebezpečnou možnost si nevytvořili.

Góly tak začaly padat až v prostředním dějství. Po dvou minutách hry se dostali do dobré pozici Marek Račuk s Tomášem Gumanem a druhý jmenovaný po obdržení přihrávky před odkrytou klec nezaváhal – 1:0. Vedení však vydrželo jen šest sekund! Přesně po tom čase si rozebrali kladenskou branku Marek Sikora se zakončujícím Adamem Raškou a bylo srovnáno – 1:1. V dalším úseku hry pak měla navrch Poruba, neprosadila se ale ani po pěkné individuální akci Markuse Korkiakoskiho. To Rytíři byli úspěšnější! Zach Frye zachytil na modré čáře vyhození, prudce vypálil a Tomáš Pitule těsně před gólmanem tečoval kotouč do sítě – 2:1. Ani tento náskok ale neměl dlouhého trvání. Rytíři se museli dlouho bránit ve třech a těsně před koncem prvního trestu inkasovali. Tomáš Jáchym našel přesně hokejku Petra Stloukala, který usměrnil kotouč do horního rohu kladenské branky – 2:2.

Ve třetí části tak pokračovala urputná přetahovaná. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a možnosti měly oba týmy. Krátce před polovinou třetiny byl blízko vedoucí branky Stěpan Zacharčuk, svojí pověstnou dělovkou však orazítkoval jen tyč. Rytíři ale postupně naklonili obraz hry trochu na svoji stranu a nakonec byli odměněni! Tomáš Guman zachytil Jáchymovu rozehrávku, přihrál před brankoviště Rostislavu Maroszovi a ten trefil mezírku mezi Foltánovými betony – 3:2. V závěru tak podle očekávání přišel tlak hostí. Výbornou možnost ke srovnání měl na levém kruhu Lukáš Kozák, Andrej Košarišťan se proti němu ale příkladně přemístil.

Trenéři po zápase

Kladno: David Čermák: My jsme do zápasu šli s tím, že chceme získat tři body. Byla to pro nás i taková příprava na play off, protože jsme věděli, že přijel dobrý soupeř. Zápas z naší strany bohužel nebyl úplně dobrý. Dostali jsme se do vedení, kvůli naší nekoncentrovanosti ale bylo hned za šest sekund vyrovnáno. Potom přišel zbytečný faul, když jsme vedli, a hned zase gól na 2:2. Pozitivem je, že jsme to ve třetí třetině strhli na svoji stranu.

Poruba: Martin Janeček: Po utkání jsme samozřejmě zklamaní. Na zápas jsme se poctivě připravovali a myslím, že se nám dařilo hrát to, co jsme chtěli. Drobná chybička nebo spíš nehoda, kdy byl kotouč chycený ve vzduchu a soupeř to zužitkoval, nás stála tři body. Takový ale hokej je. My hráčům z tohoto pohledu nemůžeme nic vytknout. Po této stránce jsme tedy spokojení, že nemáme body, jsme ale zklamaní.