pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Rytíři pokračují ve venkovním tažení, jejich nedělní zastávkou je Litvínov

29. 1. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno pokračuje ve třízápasové šňůře venkovních duelů a v neděli se představí na ledě trápícího se Litvínova. Rytíři v posledním kole vydolovali bod, ale jejich náskok před posledním Zlínem se o bod ztenčil. Kladeňáci budou chtít opět odskočit proti Vervě, zápas odstartuje už v 15:30.

Rytíři se po porážce s Třincem dokázali rychle vrátit do módu, ve kterém bodují. S Vítkovicemi sehráli vyrovnanou bitvu, které kralovali hlavně brankáři. Tomáš Plekanec třikrát neuspěl v samostatném úniku a Kladno od 23. minuty prohrávalo. Ve 45. minutě ale srovnal Jake Dotchin a utkání poslal do prodloužení. V něm ale rozhodl ve prospěch domácích exkladenský Rostislav Marosz. Rytíři tak padli 1:2 po prodloužení a do tabulky přidali bod. Jejich náskok před posledním Zlínem se ale ztenčil. Berani totiž předvedli skvělý obrat právě v Litvínově, kde otočili vývoj z 1:3 na konečných 4:3 po prodloužení. Postavení v tabulce je tedy následující. Před Zlínem mají Kladeňáci k dobru třináct bodů a na třináctý Litvínov ztrácí bodů dvanáct.

Do posledních dvou zápasů Kladna už nenaskočil americký útočník Danny Kristo, který přišel k Rytířům před sezonou jako posila. Nyní se stěhuje do Švédska, kde bude hrát druhou nejvyšší soutěž za Västerviks IK. Kristo stihl za Kladno nastoupit do 38 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a na dalších osm nahrál. Hned šest kanadských bodů posbíral v přesilové hře a ve statistice plus/mínus skončil na čísle -9. Jeho průměrný icetime byl 11 minut a 54 sekund.

Rytíři budou chtít v neděli navázat na domácí zápasy, které proti Litvínovu odehráli. Právě proti Vervě totiž Kladno bralo první výhru po návratu do extraligy! Domácí tehdy dvakrát vedli, soupeř ale pokaždé odpověděl. Až ve 46. minutě zařídil výhru 3:2 hrající majitel Jaromír Jágr. O gól to pak bylo i na ledě soupeře, tentokrát však s jiným vítězem. Rytíři stáhli soupeřův náskok, přesto padli 3:4. Naposledy ale zase bodovali! Kladno předvedlo obrat a když o náskok přišlo, rozhodlo v prodloužení. Výsledek 3:2 po prodloužení zařídil Matyáš Filip.

Litvínov v této sezoně zatím nepodává výkony, jaké by si jeho příznivci představovali. Verva sice vstoupila do roku 2022 výhrou, z posledních pěti zápasů už se ale radovala jen jedinkrát. To Litvínovští vyhráli ve Vítkovicích jasně 6:1. Jinak to ale bylo výsledkově špatné. Verva prohrála 3:4 v Mladé Boleslavi, 2:3 po prodloužení s Brnem, 1:3 na Spartě a naposledy 3:4 po prodloužení i s posledním Zlínem! Ještě v 52. minutě přitom měli Severočeši dvougólové vedení! Od nepříliš přesvědčivých výsledků se logicky odvíjí i postavení Litvínova v tabulce. Svěřenci Vladimíra Růžičky posbírali 52 bodů a jsou třináctí.

Hlavním tahounem Litvínova je kanadský útočník Giorgio Estephan (12+19), kterého dobře doplňuje Patrik Zdráhal (14+15). Až s velkým odstupem za nimi v bodování následuje Richard Jarůšek (10+9), produktivní obránce Uvis Janis Balinskis (8+11) a nestárnoucí Viktor Hübl (7+12). Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou exkladenský brankář Denis Godla (90,59 %), který ale nedosahuje na příliš dobrá čísla.

Utkání 50. kola Tipsport extraligy HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno se odehraje na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky v neděli 30. ledna od 15:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.