7. kolo,  úterý 1.10.2024
15. kolo,  neděle 27.10.2024
Sparta
16. kolo,  úterý 29.10.2024

Rytíři netradičně ve středu zamíří na led Vítkovic

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladenští hokejisté posilněni výhrou nad Olomoucí vyjedou ve středu do daleké Ostravy, kde se v předehrávce 12. kola extraligy utkají s Vítkovicemi, které se po vynucené přestávce pomalu dostávají to tempa.

Dvoubrankový Jarůšek přispěl k vysoké výhře Kladna

Kladeňáci vstoupili do utkání ideálně a v oslabení vstřelil úvodní branku Pietroniro. O pár minut později našel Redlich přesnou přihrávkou Jarůška, který vsítil druhý gól domácích. Hostům se sice vzápětí podařilo snížit, ale v poslední minutě této třetiny navýšil na 3:1 Hanousek. V prostředním dějství využil Jarůšek přesilovku a zapsal tak svou druhou trefu v tomto utkání. Mora po této brance přidala na důrazu a opět snížila, nicméně na průběžných 5:2 zvýšil z krásné individuální akce Straka. V poslední periodě zdramatizoval dění Kusko, Kladno ale přidalo ještě dvě další trefy a porazilo Olomouc 7:3.

Kádrem Ridery se v létě prohnal pořádný vítr

V brankovišti už nadále nepůsobí Matěj Machovský. Toho mohli kladenští fanoušci vidět v posledním duelu v dresu Olomouce, za jejíž barvy nastupuje od letošního léta. Místo něj se podařilo ostravskému celku přivést Lukáše Paříka, loni chytajícího za Mountfield HK. Pozice jedničky ovšem patří Lukáši Klimešovi, třicetiletý hokejista nastoupil do šesti duelů a s úspěšností 93,87 % patří k nejlepším brankářům extraligy. Jeho mladší kolega odchytal prozatím dva duely, přičemž zasáhl například i do posledního klání v Litvínově, kde inkasoval pouze jednou.

Kádr našeho dalšího soka opustili Mário Grman, Radek Jeřábek, Willie Raskob, Jakub Stehlík a Vojtech Zeleňák. Zadní řady naopak posílili Patrik Marcel, Jan Košťálek a Patrik Demel s tím, že třetímu jmenovanému patří pozice nejproduktivnějšího obránce Ridery (bilance 2+2).

I v ofenzivě soupeře najdeme zajímavá jména. V Ostravě od letošního ročníku působí Jindřich Abdul, Jan Bambula, Petr Hašek, Jan Hladonik, Anthony Nellis a Chad Yetman. V dresu Ridery už naopak nehrají Rastislav Dej, Petr Fridrich, Petr Chlán, Jakub Kotala, Peter Krieger nebo Roman Půček. Ostravanům už také nevypomůže Dominik Lakatoš, který byl poslán na dvouleté hostování do Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějšími hráči Ridery jsou Jindřich Abdul a Anthony Nellis s jedenácti body, druhý jmenovaný je pak se šesti góly zároveň nejlepším střelcem svého zaměstnavatele.

Ridera se po nemoci pomalu rozjíždí

Náš příští soupeř odehrál prozatím pouze osm klání. Důvodem nižšího počtu odehraných zápasů byla i nedávná viróza, která celek z východní části naší země postihla. Vítkovice naposledy zavítaly do Litvínova, kde zvítězily 4:1. Dva dny předtím vyjely na led Brna, kde prohrály 3:5. Z osmi odehraných zápasů získaly patnáct bodů a v tabulce jim patří sedmá příčka.

Loni se nám proti Ostravanům nedařilo

Rytíři se naposledy představili na ostravské půdě 2. února. V tomto klání Kladeňáci téměř dvojnásobně přestříleli svého soka, na výhru to ovšem nestačilo a hosté prohráli 2:4. Ve stejném měsíci se obě mužstva dvakrát potkala na ledě ČEZ stadionu, Kladno ale z těchto duelů nezískalo ani jeden bod. Výhru proti Ostravanům si Kladenští naopak připsali v úvodním střetnutí loňského ročníku extraligy, houževnatého soupeře se podařilo skolit po samostatných nájezdech, přičemž ten rozhodující vsítil dnes již bývalý kapitán Tomáš Plekanec.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

3. kolo (22.9.2023): Vítkovice vs. Kladno – 2:3 sn

16. kolo (12.2.2024): Kladno vs. Vítkovice – 0:4

29. kolo (10.2.2024): Kladno vs. Vítkovice – 2:3

42. kolo (2.2.2024): Vítkovice vs. Kladno – 4:2

Předehrávku 12. kola Tipsport extraligy sehrají Kladeňáci na ledě Ostravar Arény ve středu 16. října. Začátek klání proti Vítkovicím je naplánován na čas 17:30. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV Sport.