středa 17.4.2024
SPUSTIT VIDEO

Rytíři na startu přípravy vyzvou Motor v Příbrami a Spartu v Berouně

8. 8. 2022 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Podobně jako loni v létě vyrazí Rytíři v rámci přípravy na extraligovou sezonu za svými fanoušky v okolních městech. Sérii přátelských utkání zahájí v úterý 9. srpna v Příbrami, kde vyzvou České Budějovice, o dva dny později je čeká atraktivní duel se Spartou v Berouně.

Po čtvrteční tiskové konferenci už fanoušci znají jména trenérů i soupisku, s níž Rytíři zahájili přípravu na extraligovou sezonu. Stejně jako loni Kladno do předsezónních zápasů vstoupí v Příbrami. Loňský zápas s Duklou Jihlava tam navštívilo přes dva tisíce diváků a velký zájem se dá očekávat i letos. Lístky je možné zakoupit v on-line předprodeji či přímo na místě.

S omlazeným Motorem přijede do Příbrami i kouč Čermák

Na samý úvod přípravy vyzvou Rytíři českobudějovický Motor − tým, který v uplynulých letech často potkávali v přímém souboji o zisk či zachování extraligové příslušnosti. Budějovice po postupu do nejvyšší soutěže těžily z „nultého ročníku“, když coby nováček dostaly v nesestupové sezoně šanci konsolidovat kádr a připravit ho na výkonnostní skok. Podařilo se. Z posledního týmu předloňské sezony se loni stal medailista. Budějovice dokráčely až do semifinále play off, kde nestačily na Spartu, a díky umístění po základní části braly bronz. Bylo to teprve sedmé medailové umístění klubu v historii nejvyšší soutěže, tím spíš obrovský úspěch, na kterém budou Jihočeši letos stavět.

Navzdory úspěchu se přes léto v budějovickém kádru událo poměrně hodně změn. Kromě brankoviště. Tomu bude i letos vládnout Dominik Hrachovina, jemuž je spolehlivým záskokem Jan Strmeň. Obranné řady opustili Jan Piskáček a David Štich, oba kladenským fanouškům dobře známí. Na jejichž místa Motor přivedl mladíky Mikuláše Hovorku a Ondřeje Kachyňu. O smlouvu bojuje kladenský odchovanec Lukáš Doudera. Výrazných změn doznal útok. Odešli Daniel Voženílek, Jindřich Abdul, Jiří Ondráček, Miroslav Holec či Martin Beránek a nevypadá to ani na pokračování veteránské dvojice Jiří Novotný, Michal Vondrka. V kolonce příchodů svítí jména Vojtěcha Tomečka, Lukáše Vopelky, Filipa Přikryla, navrátilce Zdeňka Doležala a někdejšího kapitána Rytířů Jakuba Strnada. Nejnovější akvizicí je pak lotyšský reprezentant Martins Dzierkals.

Speciální náboj bude mít zápas v Příbrami pro Davida Čermáka, který po čtyřech sezonách, kdy u Rytířů nepřetržitě působil coby trenér a sportovní manažer v jedné osobě, zamířil právě do Českých Budějovic, kde se stal asistentem kouče Jaroslava Modrého a sportovním manažerem akademie.

Přátelské utkání Rytíři Kladno − Motor České Budějovice se na zimním stadionu v Příbrami odehraje v úterý 9. srpna od 18:00. Pokud se nechystáte podpořit Rytíře přímo v hledišti, můžete sledovat přenos na klubovém YouTube kanálu (ZDE).

Členové legendární blue-line se jako soupeři poprvé potkají u Berounky

Hned ve čtvrtek se Kladno představí v Berouně, kde hostí pražskou Spartu. Zimák na břehu Berounky je Rytířům po dobu rekonstrukce obou kladenských ledových ploch tréninkovým útočištěm. Utkání si na něm zahrají téměř přesně po roce − loni tu před necelou tisícovkou diváků přetlačili Karlovy Vary 3:2 po prodloužení.

Duel se Spartou napíše zvláštní příběh. Po Miloslavu Hořavovi starším převzal v Holešovicích trenérské žezlo Pavel Patera, olympijský vítěz z Nagana, dlouholetý kapitán Kladna a člen legendární blue-line. V minulém týdnu vyšlo najevo, že na střídačku Rytířů se postaví jeden z jeho hokejových „sourozenců“ Otakar Vejvoda mladší. Zápasy se Spartou byly pro Kladeňáky vždy prestižní záležitostí, letos ale vzájemná setkání budou mít ještě o trochu větší grády.

Také ve sparťanské šatně se na jaře mnohé změnilo. Tým vstoupí do sezony s dost možná nejlepší brankářskou dvojicí v soutěži. Po letech strávených v KHL se přes Švýcarsko do Čech vrátil Jakub Kovář, z farmy Arizony Coyotes do Prahy zamířil Josef Kořenář. Obranu opustili Tomáš Dvořák, Tomáš Pavelka a Maxim Matuškin. Příchod hlásí Jakub Krejčík a Michael Krutil. Z útočníků odešli Filip Chlapík, Jakub Strnad, Zdeněk Doležal, Tomáš Šmerha či Genadij Stoljarov, novými akvizicemi jsou Gustaf Thorell a Ostap Safin.

Přátelské utkání Rytíři Kladno − HC Sparta Praha se na zimním stadionu v Berouně odehraje ve čtvrtek 11. srpna od 17:00. Pokud se nechystáte podpořit Rytíře přímo v hledišti, můžete sledovat přenos na klubovém YouTube kanálu.