čtvrtek 1.8.2024

čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
A tým

Rytíři Kladno představují nový trenérský tým

před 3 dny od Klub
Před nadcházející sezónou 2024/25 kladenský klub oznamuje dlouho očekávané informace. Do nového ročníku povede Rytíře jako hlavní trenér David Čermák, jeho asistenty budou Václav Skuhravý a Petr Svoboda.

Před oficiálním představením se v řadách fanoušků nesly různé varianty, kdo povede Rytíře v pozici hlavního trenéra. Tu přebírá kladenský rodák a navrátilec David Čermák. Třiapadesátiletý kouč na Kladně vyrostl nejen hokejově, ale také trenérsky, když se zprvu věnoval mládeži. U kladenského áčka ho čeká již šestá sezóna a celkově čtvrtá extraligová, když připočteme angažmá u českobudějovického Motoru. V předešlém ročníku se naplno věnoval reprezentační osmnáctce, kterou vedl na světovém šampionátu a Hlinka Gretzky Cupu. Během své hráčské kariéry odehrál v nejvyšší české, potažmo československé lize, 341 zápasů. Nyní se vrací domů a povede Rytíře do dalších extraligových bitev. „Jsem rád, že jsem zpátky na Kladně. Doufám, že sezónu zvládneme lépe než ty předchozí a zabojujeme o play-off,“ uvádí staronový lodivod kladenské střídačky.

Čermákovým asistentem bude extraligová legenda Václav Skuhravý. Za kladenské áčko odehrál 145 utkání a celkově v české nejvyšší soutěži posbíral neuvěřitelných 1001 startů. Zahrál si také na mistrovství světa a v sezóně 2008/09 dovedl Karlovy Vary jako kapitán k jejich jedinému titulu. Právě v lázeňském městě sbíral první ryze trenérské zkušenosti, když nejprve trénoval karlovarskou juniorku a později strávil dvě sezóny v roli asistenta u A-týmu Energie. Skuhravý je rodákem ze Slaného, a tak se po dlouhých letech vrací na místo, kde hokejově vyrostl. „Na Kladno se hodně těším. Vyrůstal jsem tady, takže i to celému přesunu přispělo,“ přibližuje své pocity nový asistent Rytířů. V předešlé sezóně působil stále jako aktivní hráč ve třetiligovém Chebu, odkud se nyní přesouvá ke kladenskému áčku.

Druhým kladenským asistentem se stává čtyřiačtyřicetiletý Petr Svoboda. Syn bývalého vynikajícího obránce a trenéra Radoslava Svobody prošel draftem do NHL, kde si ho už z pětatřicáté pozice vybralo Toronto, za které odehrál osmnáct zápasů v nejlepší lize světa. Získal také titul juniorského světového šampiona a již od roku 2006 sbírá zkušenosti z pozice trenéra. Petr Svoboda trénoval kromě mládežnických reprezentací, se kterými se několikrát účastnil světových šampionátů, také královéhradecké áčko. U Mountfieldu v extralize strávil jako asistent celkem čtyři sezóny a pomohl klubu k jeho historicky největšímu dosavadnímu úspěchu, stříbrné medaili ze sezóny 2022/23. „Mám radost, že jsem zpátky v extralize a věřím, že zde uděláme dobrý výsledek. Rád přijímám nové výzvy a doufám, že naše spolupráce bude šlapat ke vší spokojenosti,“ říká kladenský asistent trenéra, jenž kromě 130 zápasů v AHL odehrál také 101 utkání v české nejvyšší soutěži.

Kladenské hokejisty čekají první tréninky na ledě ve druhé polovině července a od srpna jsou poté na programu první přípravné duely.