čtvrtek 22.8.2024
Kometa Brno

Rytíře čeká poslední venkovní příprava, soupeřem budou Karlovy Vary

4. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Nový extraligový ročník se přibližuje rychlostí blesku a Kladno před začátkem nejvyšší soutěže čekají dva poslední přípravné duely. Před čtvrteční generálkou s Litoměřicemi k Kladenští odcestují na západ Čech do Karlových Varů. V lázeňském městě sehrají hráči v modrobílých dresech utkání s Energií Karlovy Vary, které mají co vracet.

Poslední vzájemné měření sil se uskutečnilo 10. srpna ve Slaném. Ve středočeském královském městě před slušně zaplněnými tribunami podlehli Rytíři soupeři 1:2. O jedinou branku domácího výběru se postaral už v prvním dějství Jakub Strnad, pro kterého to byla zároveň obnovená premiéra v modrobílém dresu. Do prvního zápasu v přípravě nastoupili kladenští talenti Lukáš Sýkora, Josef Trojna, Ondřej Kouba a Štěpán Vimmer. Do posledních bitev už ale realizační tým nominuje především hráče, kteří budou tvořit kostru extraligového výběru. Příprava na sezonu je v konečné fázi a cílem trenérů je, aby se mužstvo co nejvíce sehrálo.

Rytířům se nepodařilo dobýt Eden

Kladno v přípravě naposledy vyzvalo pražskou Slavii. Rytíři do odvety vstupovali v roli favorita a v první třetině se jim podařilo vstřelit dvě branky. Nejprve se ve skrumáži před brankou Romana Málka skvěle zorientoval Ondřej Bláha, poté našel Jakub Klepiš v přesilové hře naprosto osamoceného Matěje Berana a ten zamířil do zcela odryté branky. Po úvodní dvacetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 0:2. V druhé periodě se však domácím podařilo snížit na rozdíl jedné branky a posléze Slavia dokončila obrat a Kladno zapsalo porážku 2:4.

Soupeři se v přípravě daří na výbornou

Západočeskému celku se zatím v přípravě daří předvádět výkony, které vedou k výhrám. Ze sedmi odehraných zápasů jich Energie vyhrála hned šest, jediný nezdar přišel v letošní premiéře na ledě Mladé Boleslavi, které tým z lázeňského města podlehl 1:2 po samostatných nájezdech. Karlovarští odehráli poslední utkání 31. srpna v nedalekém Sokolově, proti němuž uspěli výsledkem 4:1. Energetici ovládli šest předchozích bitev v řadě a kladenskou družinu čeká těžká šichta. Na jejich ledě se navíc Rytířům nedaří.

Karlovy Vary jsou tradičním extraligovým celkem, a proto se s nimi Kladno setkává pravidelně v rámci mistrovských soubojů. Zatímco v domácích bitvách s energetiky jsou Rytíři často úspěšní, na ledě soupeře je to přesně naopak. Poslední vítězství v KV aréně zapsali Kladeňáci 9. srpna 2016, tehdy zápas vyhráli 4:3 po nájezdech. Podaří se toto prokletí konečně prolomit?

Oplatí Rytíři Západočechům porážku z letošního úvodního přípravného utkání a dokáží po dlouhé době zvítězit na ledě Západočechů? Poslední venkovní předsezónní bitva je na programu v úterý 5. září 2023 na ledě KV arény, úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.