18:00
A tým - zápasy

První tři body! Kladeňáci doma před fantastickou kulisou porazili Spartu

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Rytíři byli v prvních minutách aktivnějším celkem, ale velké možnosti skórovat měla i Sparta. První se do vedení dostali Rytíři, když skrytá střela Jarůška skončila za zády sparťanského brankáře. V prostřední periodě domácí odskočili do tříbrankového vedení, hosté sice snížili, ale obrat nedokonali!
2024/2025 Tipsport extraliga, 2. kolo,  pátek 20.9.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Sparta
ŽIVĚ
4:2
1:0, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Hanousek, Nemčík), 31. Smoleňák (Tralmaks), 34. Jágr, 60. Tralmaks – 43. Kemiläinen (Chlapík), 55. Tomek

diváci4359
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Tralmaks, Hults, Procházka – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Pytlík, Filip, Jágr – Straka, Bláha, Strnad – Redlich
Sparta: Kořenář – Moravčík, Kemiläinen, Krejčík, Tůma, Mašín, Irving, Tomek – Hyka, Horák, Chlapík – K. Hrabík, Najman, Kousal – Salomäki, Lajunen, Forman – Ton, Vitouch, O. Hrabík

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Úvodní minuty premiérového domácího střetnutí nového extraligového ročníku začalo domácí mužstvo drobným tlakem v obraném pásmu Sparty, štiplavou střelu jednoho z obránců ale tečoval hostující obránce mimo nebezpečný prostor. Na druhé straně vyslal od modré střelu Moravčík, ale Lukeš jeho pokus bezpečně pokryl. O ohrožení sparťanské svatyně se postaral Redlich, který tečoval projektil Pietronira, Kořenář ale lapačkou stihl kotouč vytěsnit mimo tři tyče. Krátce poté za brankou vybojoval v souboji puk Jarůšek a nahrál na modrou Nemčíkovi. Slovenský bek vypálil a sparťanský maskovaný muž měl co dělat, aby neposedný kotouč zkrotil. První přesilovou hru si zahrál pražský celek, ale výrazněji Lukeše nezaměstnal. Po jejím konci ujel kladenské obraně Hyka, ale Lukeš si kotouč pohlídal. V poslední minutě prostřední třetiny dobruslil do útočného pásma Sparty Jarůšek a jeho střela propadla Kořenářovi mezi betony – 1:0.

A kladenský forvard měl na počátku prostředního dějství obrovskou šanci, když jen těsně nedorazil puk do branky. Následující minuty určovala tempo hry Sparta, ale bojovná kladenská defenziva vzdorovala, například dělovku Hrabíka zblokovala hned dvojice kladenských obránců. Zhruba v polovině třetiny si Kladno vyzkoušelo úvodní přesilovou hru. V ní sice domácí neměli žádnou větší příležitost, ale těsně po jejím konci tečoval Tralmaksovu nahrávku Smoleňák a Kladno vedlo 2:0. A v další početní výhodě Kladeňáci odskočili ještě do většího trháku! Jaromír Jágr bekhendovým zakončením překvapil Kořenáře – 3:0!

Na začátku třetí dvacetiminutovky museli Kladeňáci ubránit větší část z šestiminutového oslabení a v poslední části této dlouhé početní nevýhody Sparta snížila, dělovkou od modré se zaskvěl Kemiläinen – 3:1! Velkou parádu předvedl záhy Hults, který se prokličkoval obranou Pražanů, ale hostující brankář vstříc kladenskému útočníkovi uspěl. Sparťané zadělali na drama, po gólu Tomka snížili vteřinu a pět minut před koncem na 3:2. Kladenskou pojistku však přidal do prázdné branky Tralmaks a Rytíři berou první tři body za výhru 4:2

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: O vítězství rozhodla bojovnost a obětavost našich hráčů. Zblokovali neskutečné množství střel a když střela prošla, tak nás podržel Luky v bráně. Dalším momentem byla určitě naše skvěle sehraná oslabení. Točili jsme tam pár kluků a ti to odehráli velmi dobře. Dostali jsme se do vedení 3:0 a i když potom Sparta snížila, tak jsme to se štěstím uhráli.

Sparta: Pavel Gross: Gratulace k vítězství. Kladenské mužstvo bruslilo a bojovalo, jak jsme předpokládali. Nevím, kolik střel zblokovali vlastním tělem nebo hokejkou. Vytvořili jsme si tam sice nějaké šance. Bývaly by to byly šance, kdybychom dva na jednoho vyřešili lépe, hlavně ve druhé třetině, tam jsme toho měli hodně. Nebyli jsme ale schopní ani dostat puk na bránu. Za to jsme byli potrestaní dvěma góly v oslabení. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a podařilo se nám v přesilovce snížit a pak dát ještě jeden gól. Už to ale nestačilo, trochu tam byla křeč. I poslední šance, kterou měl Chlapík, to byla taková klasika. Klasická šance, která nás doprovázela celý zápas, v poslední vteřince tam zase někdo strčil hokejku, kterou jsme trefili. Nebudeme hledat žádné výmluvy. Kladno nás porazilo bojovností a sebeobětavostí. Je začátek sezony a každý manšaft má hodně sil. Nikdo nechce být dole v tabulce. Musíme se zlepšit do dalšího zápasu.