Procházku po souboji s mateřskou Spartou mrzely neproměněné šance i vyloučení

27. 11. 2022 od Jaroslav Keimar / Ilustrační foto: Roman Mareš
Zápasy s mateřskou Spartou jsou pro Martina Procházku speciální událostí. O to víc ho mrzí porážka, k níž přispěly nevyužité šance i vyloučení, které Sparta potrestala gólem. „To byl asi zlomový moment, neskutečně mě to mrzí a štve,“ řekl po zápase. Jak ale vzápětí dodal, teď už s tím nic nezmůže. Z porážky se tým musí rychle oklepat. Už v úterý totiž začíná série čtyř domácích zápasů, v nichž potřebují Rytíři bodovat.

Prochy, začnu možná klíčovým momentem zápasu, kdy Sparta zvýšila na 3:1 v přesilovce při tvém vyloučení, se kterým jsi viditelně dost nesouhlasil…

Já sám nevím, jaké mám teď možnosti se k tomu vyjadřovat. Bohužel to rozhodčí posoudil tak, jak to posoudil. Gól, který z té přesilovky padl, byl asi v zápase zlomový a neskutečně mě to, slušně řečeno, mrzí a štve. Bohužel takový je hokej a teď už s tím nejde nic dělat.

Do té doby byl zápas při jednogólovém rozdílu otevřený. I díky Plekyho brance, na kterou jsi nahrával. Jak bys tu situaci popsal?

Začalo to trošku divoce u nás v pásmu, ze kterého jsme se nemohli dostat úplně tak, jak bychom chtěli. Nakonec se to nějak dostalo na sparťanského obránce, já jsem viděl celou dobu, že bude chtít přihrávat na druhého beka, tak jsem se do toho snažil rozjet, naštěstí jsem tu nahrávku zachytil a jak jsem zvednul hlavu, tak jsem viděl rozjetého Plekyho. Zkusil jsem mu to tam poslat přes hokejku, cvaklo mu to na čepel a ujížděl sám. Ještě u toho byl, myslím, faulovanej, ale i v pádu dal nádhernou branku.

Možná škoda, že se dnes, aspoň z mého pohledu, nepodařilo úplně na sto procent přenést ten skvělý pohyb z pátečního zápasu proti Olomouci. Je to důvod neúspěchu?

Já si nemyslím, že bychom měli dnes úplně špatný pohyb, ale nevycházely nám tam ty věci, které se dařily v Plzni a s Olomoucí. Troufám si říct, že jsme měli i trošičku smůlu v zakončení. Já tam měl v přesilovce šanci, Brody tam měl šanci. Kdybychom proměnili, mohl by ten zápas vypadat jinak. Nemůžeme ale srovnávat pohyb Sparty a třeba pohyb Plzně. Každý zápas vypadá jinak, my i dnes pohyb měli, ale doplatili jsme na neproměněné šance.

Pro tebe, jako odchovance Sparty, před 12 tisíci diváky asi velmi speciální zápas. Mrzí prohra o to víc?

Jo, samozřejmě to mrzí. Vždycky, když sem přijedu, tak si vzpomenu na časy, kdy jsem tady za Spartu hrál. Vždycky to je speciální atmosféra, krásná hala a hrají se tady dobré zápasy. Spartu jsem chtěl porazit stejně jako každý, ale samozřejmě o to víc, že to je můj bývalý tým.

V posledním kole jste na chviličku poskočili z posledního místa tabulky, dnes se tam vracíte. Před vámi je ale série čtyř domácích zápasů. V této situaci to je asi dvojnásob důležité, že?

Určitě. Pro nás to je ohromně důležitá série. Nemůžeme si to úplně moc brát do hlavy, abychom tím nebyli svázaní, ale každopádně bychom v té sérii potřebovali udělat co nejvíc bodů.