pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

Příprava na baráž vrcholí. Souboj se Vsetínem napíše zajímavé příběhy

15. 4. 2024 od Redakce / Ilustrační foto: Petr Bílek, Mafra a.s.
Dlouhé čekání je u konce, Rytíři už ve středu znovu vyjedou na domácí led a před svými fanoušky se pokusí udělat důležitý první krok na cestě za udržením extraligy. „Už aby to začalo, těšíme se na to,“ zní z kabiny po dlouhé 45denní přestávce bez jediného zápasu. Jak si mužstvo zpestřilo dlouhé čekání na další utkání a co očekávají hráči od bitvy se Vsetínem?

„Určitě jsme na zápasy ready, čekali jsme na to opravdu dlouho. Byl to pro nás takový hodně dlouhý kemp,“ říká k dlouhým 45 dnům bez zápasu kapitán Rytířů Radek Smoleňák.

Samotnou přípravu po posledním utkání základní části, které bylo na programu už 3. března, ale čekal podle svých slov horší. „Na hlavu je to opravdu psycho, ale zvládli jsme to a máme to za sebou. Jde jenom o to prodat to, co jsme natrénovali,“ má jasno zkušený útočník.

Rytíři využili dlouhou přestávku k tomu, aby se zbavili všech zdravotních trablů, které hráče trápily. Do tréninku se znovu zapojili například brankář Adam Brízgala, obránce Jake Dotchin nebo útočník Ondřej Bláha. Jediným hráčem, který na ledě chybí, je zraněný Martin Nemčík.

„Všichni, co byli na ledě, si myslím, že budou hrát barážové zápasy. Většinu sezony jsme hráli se čtyřmi pěti hráči na marodce, takže jsme rádi, že máme teď většinu týmu pohromadě,“ říká hlavní trenér Otakar Vejvoda.

„Po zranění se cítím výborně, 14 dní trénuju na ledě. S Tomášem Hornou jsme dávali dohromady fyzičku a sílu, takže se cítím výborně. Uvidíme, jaké to bude. Věřím, že vyhrajeme,“ hlásí bojovně Bláha, který zažije v baráži speciální sérii – za Vsetín totiž nastupuje jeho starší bratr Štěpán, který má také bohatou minulost v kladenském dresu.

Brácha na bráchu a Valach proti „svým“

„Nedokážu říct, jaké to bude. Bude to asi trošičku jiné v tom, že je tam brácha, ale jinak to bude normální série. Měli bychom Vsetín předčít chytrostí a vyspělostí. V tom je rozdíl mezi první ligou a extraligou,“ zamýšlí se Bláha před důležitou bitvou.

Podobně zvláštní příchuť bude mít série proti Vsetínu i pro obránce Ondřeje Slováčka, který se na Valašsku narodil a také tam začínal s hokejem. „Nevím, s kým jiným by to mělo být víc speciální. Loni jsem šel trochu pomstít Vsetín, letos hrajeme proti Vsetínu, ale já hraju za Kladno a chci udržet extraligu,“ nezastírá devětadvacetiletý bek.

„Viděl jsem celou sezonu Vsetína, zasloužili si to. Asi největší favorit byla Poruba, která vypadla v prvním kole s Jihlavou, a potom byl Vsetín v sériích jasně nejlepší. Hrálo pro ně to, že Zlín měl dlouhou sérii s Litoměřicemi. Díky zkušenosti a šířce kádru pak zaslouženě postoupili,“ komentuje Slováček jízdu Vsetína vyřazovacími boji.

Do boje bez generálky, ale s o to větší chutí

Zatímco Valaši bojovali v několika těžkých sériích play off, Kladno muselo jen trpělivě čekat a trénovat. Oproti předchozím letům nesehráli Rytíři před baráží ani jeden přípravný zápas. „Nikdo nebyl k dispozici. Simulovali jsme aspoň tréninkové zápasy dvakrát v týdnu,“ vysvětluje Vejvoda, jak trávil tým dlouhou pauzu.

„Instinkty v zápase jsou pochopitelně důležité. Rádi bychom hráli nějaký zápas, ale museli jsme si to simulovat na tréninku,“ dodává smířlivě.

„Dělali jsme minizápasy mezi sebou, vždycky úterky a čtvrtky. Icetime a tak dále jsme se snažili nahradit. Nebyly to ofiko zápasy, ale mělo to zápasové tempo a pravidla, tak jsme si s tím trošku pohráli,“ popisuje Smoleňák tréninkovou náplň.

Teď už se Rytíři pokusí prodat svoje zkušenosti a uhájit extraligovou příslušnost pro další rok. Kladno bude hrát baráž potřetí v řadě. „Je možné, že to bude výhoda, ale ukáže se to vždycky až na ledě. Já to zažívám podruhé, někteří kluci tady potřetí za sebou, takže vědí, o co jde,“ přitakává Vejvoda, který vedl Rytíře už v loňské baráži proti Zlínu.

„Zlín hrál bojovněji, Vsetín hraje víc hokejově a víc s pukem,“ zamýšlí se Vejvoda a zapravdu mu dává i Slováček, který po očku sledoval celou sezonu Vsetína. „Zlínu loni skvěle chytal gólman a měl to dobře zorganizované. Vsetín má velkou kvalitu, přehrával týmy hokejově. Nebylo to jako třeba Třinec, který má výbornou strukturu hry a nepouští týmy do šancí. Vsetín je dobrý a kvalitní na puku, uvidíme, s čím přijde na nás,“ říká kladenský obránce.

První barážový zápas proti Vsetínu odehraje Kladno na domácím ČEZ stadionu už ve středu od 17 hodin. Druhý duel je na programu ve čtvrtek od 18 hodin na stejném místě. Rytíře požene do boje plný zimák. Na sezení zbývá posledních několik kusů vstupenek, na stání jich zběsilým tempem ubývá.

Do Brna, kde bude své domácí zápasy hrát Vsetín, se série přesune v neděli a v pondělí.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU