úterý 6.8.2024
 čtvrtek 22.8.2024
Kassel
 úterý 27.8.2024

Poslední domácí utkání před reprezentační přestávkou! Na Kladno zavítají Karlovy Vary

7. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Energie Karlovy Vary
Extraligový program se brzy překlopí do své druhé poloviny a ještě v té první čeká kladenské hokejisty kromě dvou pozdějších dohrávek jeden zápas ve standartním termínu. Ten sehrají na domovské půdě proti karlovarské Energii, kterou Kladenští dokonale překvapili v prvním vzájemném měření sil. Jak si povedou tento pátek?

Z Českých Budějovic odjeli Kladeňáci s prázdnou

Poslední utkání sehráli kladenští Rytíři na ledě českobudějovického Motoru. Úvod tohoto střetnutí byl ve znamení tlaku domácího výběru, který měl několik vyložených příležitostí. Prosadit se ale dokázal pouze jednou, a to zásluhou přesné střely Kondelíka. Ve druhé periodě Kladno snížilo z přesilové hry, kdy dělovku Ticháčka tečoval kapitán Smoleňák. Domácí si ale vedení vzali ještě ve stejné dvacetiminutovce zpět a vedli po druhé siréně 2:1. Poslední třetina nabídla gólové hody, které načal krátce po přestávce Gulaš. Stav se postupně vyšplhal až na výsledek 6:3 pro jihočeské mužstvo, které si připsalo tři body do extraligové tabulky. Za Kladno se dvakrát prosadil tečí Smoleňák a jednou z překvapivého zakončení Pytlík.

Výhru v KV aréně zařídil gólem a asistencí Kusý

S Karlovými Vary se Rytíři setkali naposledy 22. října a jejich cílem bylo přerušit několik sezón trvající prokletí karlovarského ledu. V napínavém úvodu střetnutí se do vedení dostalo Kladno, když neúspěšný střelecký pokus Kusého dorazil za Frodlova záda Tralmaks. Energie ve druhém dějství převzala iniciativu a zásluhou Ondřeje Procházky srovnala, ale v závěru této třetiny se z přečíslení zaskvěl důraznou hrou Kusý, který procedil puk za záda karlovarského gólmana. Domácí se snažili v poslední periodě vyrovnat, ale skvěle chytající Bow byl proti. Další branka tak nepadla a Kladno si z neoblíbeného stadionu odvezlo všechny tři body za výhru 2:1.

Na kladenském ČEZ stadionu se oba týmy naposledy střetly 5. března 2023. Poslední utkání základní části extraligy ročníku 2022/2023 vyhrála domácí družina 5:4.

Západočeši v poslední době nebodují

Energie z posledních pěti bitev vybojovala pouze tři body. Jediná výhra se urodila na karlovarském ledě 22. listopadu s Motorem České Budějovice, který zdolala 4:2. Ostatní bitvy výsledkově nezvládla, a to i přes fakt, že například v Litvínově vedla o tři branky (nakonec z toho byla prohra 4:6).

Energetikům se letos stejně jako Rytířům daří více na stadionech soupeřů, ve třinácti zápasech brali šestnáct bodů a v tabulce venkovních bitev jim patří skvělé páté místo. Naopak v celkovém pořadí jsou až desátí s devítibodovým náskokem na Kladno.

Energii drží jistý brankář

O pozici nejlepšího střelce se dělí Dávid Gríger s Tomášem Rachůnkem. Oba dva v tomto ročníku nastříleli devět branek a první jmenovaný je zároveň i nejproduktivnějším hráčem svého celku, když zapsal celkem třiadvacet bodů. Daří se i Ondřeji Procházkovi. Bratr Martina Procházky, který nastoupil i do několika střetnutí za Kladno, si připsal již šest branek a čtyři asistence a zažívá tak nejpovedenější období kariéry.

Samostatnou kapitolou je Dominik Frodl. Předsezonní akvizice západočeského celku patří k oporám svého mužstva. Zkušený brankář nastoupil do dvaadvaceti utkání a zapsal úspěšnost 92,03 %. Jeho kolega Vladislav Habal se do brankoviště dostává spíše sporadicky, i tak dostal příležitost ve třech bitvách, ve kterých inkasoval celkem sedm gólů.

Jak dopadne poslední domácí utkání před reprezentační přestávkou? Zápas s karlovarskou Energií je na programu 8. prosince 2023 a na kladenském ČEZ stadionu začne v 18:00. Vstupenky nejen na toto klání jsou v prodeji ZDE. Přímý přenos zajistí O2 TV Sport.

STATISTIKY

Rytíři Kladno