úterý 27.8.2024
Kometa Brno
5. kolo,  pátek 27.9.2024
Mountfield HK

Poslední cesta Rytířů na přípravné utkání vede ve čtvrtek do Liberce

4. 9. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Extraligové souboje jsou každým dnem blíž a blíž a Kladenští dvakrát poměří síly s libereckými Bílými Tygry. První vzájemnou bitvu sehrají pod Ještědem 5. září, druhá je čeká na domácím ledě přesně o týden později. Naváží svěřenci trenéra Davida Čermáka na pondělní vítězný duel?

Rytíři v ponděli uspěli proti Bruslařům

Kladeňáci se naposledy setkali s Mladou Boleslaví a do poloviny základní hrací doby nepadla i přes četné šance branka ani na jedné straně. Pak ale přišly gólové hody, které načala přesná trefa hostujícího Lintuniemiho. Domácí ale dokázali během krátké chvíle dvakrát odpovědět, když se prosadili Melka s Redlichem. I Bruslaři však ukázali, že umí otáčet zápasové dění a ze dvou přesilových her otočili stav. Tři vteřiny před koncem prostřední dvacetiminutovky srovnal z početní výhody Hults a ke konečnému obratu zavelel ve stejné herní situaci ve třetím dějství kapitán Smoleňák. Do opuštěné boleslavské svatyně navýšil poměr branek ve prospěch modrobílého mužstva Procházka a Kladeňáci si tak na začátku nového školního roku poradili s krajským rivalem výsledkem 5:3!

Liberečtí hlásí návraty do brankoviště a obrany

Pod Ještědem se odehrály během léta zajímavé změny. Ze švédského Rögle BK se na sever Čech vrací Petr Kváča. Brankář se zkušenostmi z reprezentace se pod ikonický vysílač vrací po jednom roce. Velkým doplněním Pešánova výběru bude obránce Radim Šimek, zámořím ostřílený bek strávil řadu sezón v San Jose Sharks.

Tygři posilovali i v útočných řadách, důležitým stavebním prvkem by mělo být duo Róbert Lantoši – Adam Musil. První jmenovaný loni táhl Mladou Boleslav z největších potíží, a nakonec pomohl Bruslařům uniknout ze spárů baráže. To Musil měl v dresu pardubického Dynama zcela opačné starosti, po výhře v základní části sice jeho tým nestačil ve finále vyřazovacích bojů na Třinec, i tak je ale zisk druhého místa pěknou vizitkou.

K hokejovému životu pochopitelně patří i odchody, ze stálic už v tomto ročníku neuvidíme v severočeském kádru Michala Birnera, který loni uzavřel svou úctyhodnou kariéru. K extraligové konkurenci odešli také brankáři Dávid Hrenák a Lukáš Pařík. Hned tři bývalí hráči Liberce našli své nové útočiště v zahraničí. Útočník Adam Najman zamířil do finského Ilves Tampere, obránce Ronald Knot do IFK Helsinky a Američan Ian McCoshen si vyzkouší štaci v čínském Kunlunu.

Většinu opor ale vedení našeho čtvrtečního soka udrželo, takže například kanonýra Tomáše Filippiho (nejproduktivnější hráč základní části Tipsport extraligy 2023/2024) budou fanoušci v dresu s Tygrem na hrudi vídat i nadále.

Na severu Čech Kladenští posledně loupili

Naposledy se oba celky utkaly 14. února 2024 na ledě ČEZ stadionu a na Rytířích bylo vidět, že se jim lepí smůla na brusle. V době velké kladenské marodky hosté opanovali toto klání výsledkem 2:7. Mnohem veselejší je vzpomínka na konec roku 2023. Tehdy v Liberci Kladno přerušilo dlouhé trápení a porazilo místní výběr vysoko 8:4! Dokáže Kladno na libereckém ledě uspět v předposledním přípravném utkání?

Tato otázka bude zodpovězena po konci zápasu, který se v Liberci odehraje ve čtvrtek 5. září. Duel v Home Credit Areně začíná od 18:00.