úterý 6.8.2024
Mládež

Podpis pro budoucnost, Rytíři si pojistili služby obránce Trojny

15. 6. 2023 od Klub
Od loňské sezóny pod dohledem sportovního manažera Jiřího Burgera a manažera mládeže Martina Vejvody dochází k transformaci kladenské mládeže. Klub nastavil novou vizi, ve které chce dávat prostor a příležitost mladým hráčům. Důkazem toho je podpis dlouhodobé profesionální smlouvy juniora Josefa Trojny. „Je to pro mě velká věc. Jsem za tuhle obrovskou příležitost moc rád.“

V uplynulých letech kladenská mládež utrpěla mnoho ran – ztrátu juniorské extraligy nebo odchody talentovaných hráčů. Ti v klubu i nadále jsou, a tak si vedení klubu předsevzalo, že je bude chtít udržet a stále posouvat pro dospělý hokej. „Je tady spousta hráčů, kteří mají před sebou slibnou budoucnost, ale musí se na nich pracovat,“ řekl sportovní manažer Jiří Burger. Jedním z těchto hráčů je sedmnáctiletý obránce Josef Trojna, který s klubem podepsal dlouhodobou profesionální smlouvu a zůstane Rytířem na několik dalších sezón. „Jsem za to moc vděčný. Kladno je hokejové město, tradiční extraligový klub a já jsem rád, že tady můžu být a nadále se jako hokejista i člověk zlepšovat,“ řekl mladý hokejista.

Foto: Daniela Vodičková

„Podpisem smlouvy s Josefem Trojnou navazujeme na naši vizi. Chceme dát co nejvíce příležitosti mladým hráčům, a především našim odchovancům. Pepa si svými výkony a přístupem řekl o dlouhodobou smlouvu,“ dodal Jiří Burger. Trojna se zapojil od začátku letní přípravy do tréninků kladenského A mužstva.

U podpisu smlouvy nechyběl ani majitel klubu Jaromír Jágr a pro mladého obránce byl tento velký moment v hokejové kariéře umocněn silným zážitkem. „Jako malý jsem se na něj koukal v televizi a teď vedle něj sedím, podávám si s ním ruku a podepisuji smlouvu. Je to něco neskutečného.“ Sám hráč ví, že tímto krokem to nekončí, ale naopak začíná. „Musím na sobě neustále pracovat,“ dodal Trojna.