Po Třinci poměří Rytíři síly s Vítkovicemi

1. 2. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Vítkovice Ridera
Kladenské hokejisty čeká v pátek 2. února další vystoupení ve východní části našeho státu. Tentokrát zamíří do Ostravar arény, kde vyzvou vítkovickou Rideru. Té se v tomto ročníku extraligy nedaří zcela dle původních očekávání. Kladeňáci v jejich svatostánku uspěli dvakrát za sebou. Jak si povedou tentokrát?

Třinec drama nepřipustil

Rytíři v posledních bitvách nemohou najít potřebnou střeleckou pohodu. O tomto faktu vypovídal i výsledek dohrávky 10. kola naší nejvyšší soutěže. Kladno do všech třetin vstoupilo nadějně a bylo dokonce střelecky aktivnějším celkem. Přesto se na začátku klání po neúspěšných střelách Tralmakse a po tyčce Vimmera radovali domácí, když Růžička našel pasem volného Nestrašila. Na konci první periody rozezněli hosté podruhé brankovou konstrukci, tentokrát po střele Marteneta. Na začátku prostředního dějství Kladenští zprvu zatlačili soupeře v jeho obraném pásmu, ale prosadili se pouze draci, kteří po druhé siréně vedli 3:0. Když kladenské družině nevyšel ani úvodní tlak z poslední dvacetiminutovky, rozhodl definitivně Voženílek, jehož pokus nechtěně tečoval Nemčík a na konečných 5:0 pro Oceláře upravil o pár chvil později Polášek.

Posledně si Kladeňáci odvezli z Ostravy dva body

Kladno zavítalo naposledy na led Ostravar arény 22. září minulého kalendářního roku. V tomto duelu měli Kladenští úvodní tlak, ten ale ke gólové radosti nevedl. První se prosadili domácí, kteří využili zaváhání kladenské defenzivy a ze samostatného úniku zakončující Fridrich dostal puk do brány. Rytíři srovnali zásluhou Plekance, který proměnil přesilovou hru. Tu ale proměnili i Vítkovičtí, na průběžných 2:1 upravil Kalus. Druhá dvacetiminutovka se Rytířům vydařila, srovnání stavu zařídil po přesné Sideroffově přihrávce Bláha. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se prosadil pouze Tomáš Plekanec, který rozhodl o tom, že si Kladeňáci z Ostravy odvezli dva body za výhru 3:2.

I přes fakt, že se základní část extraligy před pár koly dostala do své poslední čtvrtiny se Rytíři v této sezóně utkali s Ostravany pouze jednou. Kromě pátečního duelu jsou na programu také dvě dohrávky v krátkém časovém sledu na domácím ledě! Vstupenky v prodeji ZDE!

Kladno ovládlo dva poslední zápasy na ostravském ledě, kromě výše zmíněného vítězství v rámci třetího extraligového kola uspělo i v minulém ligovém ročníku 2022/2023, kdy zapsalo výhru 3:0 a loňský druhý celek základní části dokonale zaskočilo.

Vítkovičtí letos nezažívají povedenou sezónu. V tuto chvíli se pohybují až na dvanáctém místě, které jako poslední zajistí postup do předkola vyřazovacích bojů. V posledních dvou bitvách Ostravští vsítili pouze jednu branku a zapsali dvě porážky. Předtím ale třikrát v řadě zvítězili, když si v domácím prostředí dokázali poradit třeba i s čtvrtým Litvínovem. Z posledních pěti střetnutí tedy vybojovali sedm bodů z patnácti.

Mezi nejproduktivnějšími hráči se nachází i obránce

Páteří týmu z třetího největšího města České republiky je Dominik Lakatoš. Ten zapsal v letošním ročníku deset branek a k tomu na patnáct zásahů přihrál. Druhé místo v pořadí produktivity patří Marku Kalusovi, třicetiletý útočník zaznamenal jednadvacet kanadských bodů.

Hodně produktivním je také Stuart Percy. Letošní posila vítkovického týmu má na svém kontě na obránce úctyhodných dvacet bodů.

Ostravany v tomto ročníku drží v brankovišti Lukáš Klimeš. Ten je s úspěšností 93 % podle této statistiky nejlepším brankářem Tipsport extraligy. Pozice dvojky patří Matěji Machovskému, který za jedno klání inkasuje průměrně 3,32 gólu.

Zápas 42. kola Tipsport extraligy je na programu 2. února v Ostravar areně a začne v 17:30. Přímý přenos bude k dispozici na O2 TV Sport.

STATISTIKY

20,47 % – 6. místo v lize 19,75% – 7. místo v lize

Ubránění oslabení

80,56 % – 8. místo v lize 75 % – 13. místo v lize