čtvrtek 22.8.2024
4. kolo,  úterý 24.9.2024
Kometa Brno
A tým

Ostrá příprava odstartovala! Rytíři si poprvé vyzkoušeli slánský led

1. 8. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
V pondělí 31. července v 10 hodin začala ostrá fáze přípravy kladenského A mužstva na extraligový ročník 2023/2024. Kvalitu ledu na slánském zimním stadionu si vyzkoušela většina kladenských hráčů. Kromě známých jmen se na kluzišti proháněli i nově příchozí bojovníci a odchovanci ze zámoří. S prvním kladenským mužstvem navíc trénují i někteří mladí Rytíři, například Josef Trojna, Lukáš Sýkora či Petr Šíma.

V týmu vedeném hlavním trenérem Otakarem Vejvodou budou pokračovat i loňské opory Jakub Klepiš a Tomáš Plekanec. Ti budou plnit roli zkušených mentorů v mladém výběru. „S Klépou jsem o tom dneska mluvil, Pleky je ještě pryč. Svoji roli ale pochopitelně vědí. Pomáhají v kabině i na ledě, Pleky tam s hráči zůstává, mluví s nimi a dostávají rady, které by jinak nezískali,“ uvědomuje si kouč.

Ve Víceúčelové sportovní hale ve Slaném obuly poprvé brusle také nové posily Denis Kusý, Chris Martenet, Karel Klikorka a Jakub Strnad. Na zkoušku dorazil z pražské Slavie obránce Tadeáš Hejda. Dres s rytířem na hrudi na sebe zatím z důvodu nečekané absence hokejového vybavení nenavlékli Kanaďané Landon Bow a Deven Sideroff, ti prozatím pozorovali své spoluhráče aspoň zpoza mantinelu. Na ledě naopak nechyběli odchovanci klubu, kteří aktuálně působí v zámoří. Daniel Vladař ukázal barvy Calgary Flames a Matyáš Šapovaliv Vegas Golden Knights.

Na tréninku zatím scházel obránce Jake Dotchin i Frolík s Plekancem. Ti se k mužstvu připojí v průběhu srpna. „Tomáš Plekanec se připojí zhruba v půlce srpna, Michael Frolík se zapojí už zítra,“ upřesnil kladenský lodivod. Návratu zkušeného útočníka a odchovance se zkušenostmi z NHL si cení. „Frolda je kluk, který má v NHL odehráno přes osm set zápasů. Je to profesionál, který dobře trénuje a bude příkladem jak na ledě, tak v kabině.“

Přes dvě hodiny dlouhý tréninkový slot budou Rytíři ve Slaném pravidelně absolvovat minimálně po dobu tří následujících týdnů. Poté by se měla dokončit potřebná rekonstrukce energocentra na kladenském ČEZ stadionu, po níž se tým přesune zpět na svůj led. V královském městě sehrají Vejvodovi svěřenci také dvě přípravná utkání, první už příští týden s Karlovými Vary. O týden později vyzvou litvínovskou Vervu.

• Adam Brízgala
  • Denis Kusý a Matěj Beran