středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Ohlasy

Nejbojovnější výkon, všichni tam padali po držkách, ocenil po vítězství Adam Kubík

26. 11. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Adam Kubík proti Olomouci zazářil. Vstřelil dva krásné góly a další mohl klidně přidat. Pokusil se dokonce o populární Granlundovu fintu, kdy hráč hodí puk do branky z čepele hokejky, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sjel. „Hlavní je, že jsme hráli dobře týmově a super jsme to odmakali. Už jsme trošku jiný tým než třeba v Hradci,“ těšilo hlavně kladenského střelce.

Když jsme hráli s Olomoucí poprvé v sezoně, tak jsi nedohrál a pak jsi měl dlouhou pauzu od hokeje. Vzpomněl sis na to před tímhle zápasem?

Měl jsem to trošku v hlavě. Pak to ale opadlo a nakonec z toho byl dobrý zápas. Teď už by všechno mělo být ok.

Pojďme ale k zápasu. Výhra za tři body a odraz ode dna tabulky. Čím to je?

Trošku jsme něco změnili, řekli jsme si, že nechceme hrát tak, jak jsme hráli, a chceme hrát víc bojovně a bojovat za Kladno. O pauzu jsme potrénovali a hrajeme mnohem lepší hokej. Padlo sice pět gólů, ale to je nepodstatné. Hlavní je, že jsme hráli dobře týmově a super jsme to odmakali.

Výhra 5:2 pramenila z čeho? Mohlo za to dobré Kladno nebo špatná Olomouc?

My jsme hráli dobře, neřekl bych výtečně, protože tam byly chyby. Hráli jsme dobře zezadu, hráli jsme obětavě a víc u nich než u nás. To bylo to hlavní.

Byl to nejsebevědomější výkon v sezoně?

Určitě byl nejbojovnější, což je hlavní. Pak přijde i sebevědomí. Bylo vidět, že když se dařilo, tak jsme dávali i hezké góly a všem nám to šlo lépe, než když prohráváme.

Jak důležité bylo, že vám Jakub Klepiš dvěma góly rychle dodal klid?

Celá druhá lajna hrála super, zápas rozhodli hlavně oni, když dali krásné góly. Pak už jsme to jenom nějak doplňovali. Jsme rádi, že nám to tak nějak šlape. Nezakřiknout to a jedeme dál.

„Můj druhý gól možná vypadal dobře, ale neměl jsem to úplně v úmyslu.“

Jakub Klepiš vypadá, že nabral parádní formu…

Klépa hraje parádně celou sezonu. Klobouk dolů před ním. Dal hezké a důležité góly.

Dost možná nejlepší zápas za Kladno odehrál taky Adam Brodecki. Souhlasíš?

Když Brody přišel, tak nehrál žádný přátelák a trošku se rozkoukával v novém prostředí. Je ale šikovný a hraje dobře. Bylo vidět, že dneska pro nás byl platný.

Ty jsi dal ale taky krásné góly a hlavně ten druhý byl parádní individuální akce.

Nějak to tam vyplavalo a já se hlavně snažil neztratit puk. Před červenou jsem udělal kličku hráči a najednou jsem jel jeden na jednoho. Zkusil jsem naznačit, objel jsem ho, zkusil jsem objet bránu a nějak to tam padlo. Možná to vypadalo dobře, ale neměl jsem to úplně v úmyslu.

Sebevědomí na tobě bylo vidět i dál, když jsi zkusil Granlundovu fintu. Co se nepovedlo?

Asi hlavně to, že jsem si pak sedl na pr*el. Škoda. Bylo tam hodně vody, bylo čerstvě po rolbě, takže se mi to tam nabalilo. Trošku jsem to zvedl, ale sjelo mi to. Třeba se mi to povede někdy jindy.

Hattrick se taky povede někdy jindy? Šancí na něj jsi měl dost.

Škoda toho. Sezona je ale dlouhá a doufám, že to brzo přijde.

„Na všechny soupeře jsme byli moc hodní. Neblokovali jsme střely.“

Olomouc dokázala snížit na 2:5 a chvíli potom měla další šanci. Nevzpomněl sis v tu chvíli na Hradec?

Ne. Tým, který byl v Hradci, je už někde jinde. My jsme trošku jiný tým. Máme trošku jiné pokyny, něco se změnilo a teď to vypadá dobře. Nezakřiknout to a pracovat tvrdě dál.

Změna přišla taky v počtu vyloučení. Tentokrát jste byli na trestné jen dvakrát. Je to taky něco, na čem jste pracovali?

Jo. Samozřejmě si to říkáme. Jsme nejvylučovanější tým, bylo toho hodně a bere nám to síly a prohrává zápasy. To je hlavní téma v kabině. Poslední zápasy se nám to docela dařilo snížit.

Změna nastala také na trenérském postu. Co přinesl Pavel Skrbek?

Obětavost a tvrdost. Na všechny soupeře jsme byli moc hodní a soupeř proti nám vždycky blokoval střely a my to nedělali. Dneska jsme vedli 5:2 a všichni tam padali po držkách a blokovali střely, což byl klíč k úspěchu.

Pomohla v téhle proměně reprezentační přestávka?

Určitě. Hodně jsme potrénovali, něco jsme si řekli a podívali jsme se na jiné věci. Teď je to vidět.

Je úleva, že po tomhle zápase nejsme poslední?

Samozřejmě, na tabulku se ale moc nedíváme. Chceme se dívat na náš výkon, jít zápas po zápasu a sbírat body. To se nám poslední tři zápasy díkybohu daří.

Teď před sebou máme zápas na Spartě. Jak těžké to bude?

Tam se hraje vždycky nepříjemně. Aréna ale vždycky trochu žene dopředu hostující týmy. Mně se tam vždycky hrálo dobře, na zápas se těším. Doufám, že přijde hodně lidí a ukážeme, že máme na to porážet takové týmy.