Na led lídra! Rytíři jedou ve středu do Poruby

29. 9. 2020 od Filip Ardon / Archivní foto: Roman Mareš
Rytíři zavítají ve středu na led lídra tabulky, tedy Poruby, která před sezonou mohutně posilovala. Kladeňáci se v Ostravě pokusí napravit dojem ze zápasu v Litoměřicích a hlavně urvat první venkovní výhru v tomto ročníku.

Z kladenského pohledu se zatím sezona nevyvíjí úplně podle plánu. Rytíři jsou po pěti odehraných zápasech v tabulce až sedmí a na svém kontě mají osm bodů. Venku brali body zatím jen dva a výhru na soupeřově ledě ještě nepoznali. Naposledy Kladeňáci prohráli v Litoměřicích, odkud si odvezli bod za porážku v prodloužení. Rytíři otočili nepříznivý vývoj, jednogólové vedení ale neudrželi a v prodloužení nevyužili nabídnutou přesilovou hru. To soupeř zvládl situaci pěti proti třem na jedničku a definitivně rozhodl o svém vítězství.

Rytíře zatím v této sezoně táhne podle očekávání kapitán Tomáš Plekanec, který už stačil posbírat osm kanadských bodů (4+4), což ho řadí na třetí příčku ligového bodování. Shodně po šesti bodech pak posbírali Adam Kubík a Antonín Melka (oba 3+3). Za zmínku stojí také příspěvek Nicolase Hlavy (2+4). Byť čerstvá posila Kladna nastupuje většinou až ve čtvrté řadě, hraje i přesilovky a už zaznamenala rovněž šest bodů.

Předsezonní tahy Poruby potvrdily nejvyšší ambice

Poruba před sezonou nelenila a do svého středu přivedla řadu hráčů z naprosté špičky Chance ligy! V jednom týmu se tak sešli například Markus Korkiakoski, Lukáš Endál, Petr Stloukal, Jakub Teper nebo Dušan Žovinec. Do brankoviště pak vedení klubu přivedlo zkušeného lotyšského gólmana Ervinse Muštukovse. Už z letních přesunů tak bylo jasné, že ostravský celek bude v aktuálním ročníku pomýšlet jen na ty nejvyšší příčky!

A jak ukázal úvod sezony, Poruba si brousila zuby na tyto pozice po právu! Po šesti odehraných zápasech má totiž na svém kontě už čtrnáct bodů a s jednobodovým náskokem před druhou Jihlavou vede Chance ligu. Ostravané dosud ztratili jen ve dvou zápasech – v Ústí nad Labem brali dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech a naposledy nestačili na Vrchlabí, kterému podlehli 2:3. Prohráli tak vůbec poprvé v sezoně.

Nejproduktivnějším hráčem Poruby a také druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže je zatím útočník Tomáš Jáchym (0+9). Po změně dresu si vede skvěle také Markus Korkiakoski (3+5) a bodově se daří rovněž Marku Špačkovi (1+7) a Jakubu Teperovi (3+4). Dobrá čísla má také brankář Muštukovs, jenž se může pochlubit úspěšností zákroků 92,59 % a průměrem 1,97 gólu na zápas.

Utkání 7. kola Chance ligy HC RT TORAX Poruba - Rytíři Kladno se odehraje v ostravské RT TORAX Areně ve středu 30. září od 18:00.

STATISTIKY

HC RT TORAX Poruba Rytíři Kladno