úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
 
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
 
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
 
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
 
Obrázek
A tým

Legendární listopad: Rytíři se rozloučí s Plekancem a uvedou Kaberleho do Síně slávy

8. 11. 2023 od Klub
V listopadu čekají kladenské Rytíře ještě dvě domácí utkání. Obě se slavnostním nádechem. Nejprve se klub v neděli 19. listopadu při utkání s Plzní oficiálně rozloučí s Tomášem Plekancem, který přednedávnem ukončil hráčskou kariéru, o týden později – v neděli 26. listopadu před zápasem s Mladou Boleslaví – uvede do Síně slávy kladenského hokeje Tomáše Kaberleho. Vstupenky na obě speciální utkání jsou v prodeji!

 

Díky, kapitáne!

Zpráva o náhlém konci hráčské kariéry Tomáše Plekance zastihla klub i fanoušky koncem října. Kapitán se s kladenským publikem rozloučil nejprve formou krátkého videa, teď ho čeká oficiální rozlučkový ceremoniál. Na programu je před zápasem s Plzní, který se odehraje v neděli 19. listopadu od 16 hodin.

U této příležitosti klubový fanshop vydá limitovanou edici puků, které budou během utkání k dostání přímo na prodejně. Ve spolupráci s provozovatelem občerstvení, společností Stalleys, klub připravil také limitovanou edici zálohovaných kelímků s motivem Tomáše Plekance.

Samotné utkání odstartuje slavnostním ceremoniálem a celá zápasová produkce bude tematicky zaměřená na Tomáše Plekance a jeho bohatou hokejovou kariéru čítající přes tisíc utkání v NHL, starty na 11 světových šampionátech, dva postupy s Kladnem do extraligy, stovky kanadských bodů, tisíce vyhraných vhazování a nespočet nezapomenutelných zážitků.

„Poté, co Pleky oznámil konec hráčské kariéry, začali fanoušci volat po jeho okamžitém uvedení do Síně slávy kladenského hokeje. Chtěl bych je ubezpečit, že k tomu dojde, avšak tyto ceremonie mají pravidla, která hodláme dodržet a Tomáše do Síně slávy kladenského hokeje uvedeme nejdříve dva roky po skončení kariéry. Tyto zvyklosti ale nejsou překážkou k tomu, abychom se s kapitánem důstojně rozloučili tak, jak si zaslouží,“ říká tiskový mluvčí Rytířů Jaroslav Keimar.

 

Další Kaberle v Síni slávy kladenského hokeje

Po otci Františkovi Kaberlem starším a jeho synovi Františkovi vstoupí do Síně slávy kladenského hokeje i mladší z bratrské dvojice Tomáš. Hokejová rodina Kaberlových tak bude v exkluzivní hokejové společnosti kompletní!

Tomáš Kaberle se narodil 2. srpna 1978 v Rakovníku, hokejově ovšem vyrostl na Kladně, kde také v únoru 1995 v necelých sedmnácti letech debutoval v mužské extralize. Když ho v roce 1996 až v osmém kole draftu NHL vybralo Toronto Maple Leafs, málokdo si uměl představit, že se později stane jedním z nejlepších obránců v nejslavnější hokejové soutěži. Za Toronto poprvé naskočil 10. října 1998 a s výjimkou epizodního působení na Kladně v roce 2000 a výluky NHL v sezóně 2004/2005 tam strávil následujících 12 sezón. V průběhu té poslední se závěrem přestupového období odešel do Bostonu, s nímž na jaře 2011 vybojoval Stanley Cup. Nadcházející sezónu rozdělil mezi Carolinu a Montréal. Hráčem Canadiens byl také v sezóně 2012/2013, na jejímž začátku při další výluce slavné soutěže opět pomohl Kladnu. V roce 2013 svou zámořskou kapitolu definitivně uzavřel s celkovou bilancí 984 utkání 87 branek a 476 asistencí v základní části a dalších 102 duelů 6 tref a 33 gólových nahrávek přidal v play off.

Sezónu 2013/2014 strávil doma na Kladně. Ani on ale nedokázal zabránit pádů Rytířů do druhé nejvyšší soutěže. Týmu pak v nadcházejícím ročníku pomáhal i v bojích o postup zpět mezi elitu, leč bez úspěchu. Na samý závěr bohaté kariéry strávil jeden ročník v brněnské Kometě a v roce 2016 dal hráčské kariéře sbohem. Velký otisk za sebou zanechal nejen v NHL a české extralize, ale i na mezinárodní scéně. Českou republiku reprezentoval na čtyřech olympiádách a čtyřech světových šampionátech, přičemž v roce 2005 ve Vídni získal titul mistra světa.

Po skončení profesionální hráčské kariéry se Tomáš Kaberle usídlil v Kanadě a do Česka se pravidelně vrací. Zpravidla ale mimo hokejovou sezónu. Nyní na Kladno přijede popřát staršímu bráchovi k padesátinám a u této příležitosti ho klub uvede do své síně slávy. Při exkluzivním ceremoniálu, který se uskuteční v neděli 26. listopadu před utkáním s Mladou Boleslaví, v ní Tomáše přivítají stávající členové, včetně táty a bratra.  

Také v tomto případě se mohou fanoušci těšit na tematický zápasový program, limitovanou edici zálohovaných kelímků a limitovanou edici fanouškovských puků.

 

Vstupenky v prodeji, děti zaplatí výrazně méně

Vstupenky na obě speciální utkání jdou do prodeje ve středu 8. listopadu od 16 hodin. Cenová politika je pro obě utkání nastavena shodně, a to včetně novinky v podobě výrazných slev pro děti do 12 let. Nadále platí, že děti do 6 let mají možnost vstupu na stadion zdarma, ovšem bez nároku na sedadlo. Pro děti do 12 let je zmíněná sleva uplatnitelná do všech sektorů.

Ceny vstupenek pro utkání 20. kola TELH Rytíři Kladno vs. HC Škoda Plzeň (neděle 19. 11.) a utkání 22. kola TELH Rytíři Kladno vs. BK Mladá Boleslav (neděle 26. 11.)

Kategorie / Sektor Cena Zlevněné vstupné Dětské vstupné
I. kategorie 380 Kč 330 Kč 190 Kč
II. kategorie 280 Kč 240 Kč 140 Kč
III. kategorie 220 Kč 180 Kč 110 Kč
IV. kategorie (stání) 180 Kč 160 Kč 90 Kč
Sektor hosté 220 Kč 180 Kč 110 Kč

*Nárok na zvýhodněné vstupné (viz tabulka) mají studenti, senioři (nad 70 let) a držitelé průkazu ZTP. Každý divák, který zakoupí zlevněnou vstupenku, se musí u vchodu prokázat příslušným dokladem, jinak nebude na stadion se zlevněnou vstupenkou vpuštěn. Dětské vstupné platí pro děti do 12 let. Děti do 6 let mají možnost vstupu na stadion zdarma bez nároku na místo k sezení.

 

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU