úterý 27.8.2024
Mountfield HK

Kladno vstoupilo do nového měsíce výhrou nad Mladou Boleslaví

2. 9. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli v první zářijové pondělí přípravné utkání s Mladou Boleslaví. Úvodní šanci zápasu si připsal Šenkeřík, ale stejně jako ostatní hokejisté v úvodním dějství neuspěl. Naopak prostřední dějství nabídlo hned šest branek, když do každé branky padly tři pokusy. Výhru Kladna zajistil brankou z početní výhody kapitán Radek Smoleňák a Kladeňáci tak zahájili nový školní rok výhrou!
 pondělí 2.9.2024

Branky a nahrávky: 31. Melka, 35. Redlich (Pytlík, Filip), 40. Hults (Smoleňák, Procházka), 53. Smoleňák (Ticháček, Hults). 58. Procházka – 28. Lintuniemi (Fořt, Doležal), 36. Lakatoš (Havlín, Gardoň), 37. Pavlík (Lintuniemi)

Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Černohlávek, Lhotský
zblokované střely0:0
hity0:0
vhazování0:0
Kladno: Brízgala – Pietroniro, Šenkeřík, Vandaš, Jeřábek, Ticháček, Mendel, Hanousek – Jarůšek, Hults, Procházka – Melka, Smoleňák, Bláha – Pytlík, Redlich, Filip – Kut, Višnieuski, Hejda
Mladá Boleslav: Růžička – Bernad, Havlín, Čech, Lintuniemi, Jánošík, Pavlík – Doležal, Fořt, Lakatoš – Buchtele, Čajka, Rekonen – Dvořáček, Závora, Stránský – Gardoň, Malínek, Malát

Jako první prověřil pevnost betonů mladoboleslavského brankáře Šenkeřík, ale kotouč si hostující gólman spolehlivě pohlídal. Dělovkou krátce poté vypálil Vandas, ale střela do branky nedoputovala. Následně o sobě dali na obou stranách vědět hráči s číslem 12 na zádech, nejprve vyslal štiplavou ránu ze slotu Fořt, ale Brízgala bruslí puk vyrazil mimo. Procházka nahrál Hultsovi do samostatného úniku a kladenský forvard mířil mezi betony, ale hostující maskovaný muž předvedl pohotový zákrok. Brízgala pokryl i dělovku Buchteleho z mezikruží. Hodně agilní byl stále Hult, který zásoboval Růžičku několika svižnými pokusy, ale Růžička se činil i nadále. První periodu okořenil ukázkový hit Bláhy na Bernada.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se oba celky hnaly do útoku. Bruslaři měli v první minutě několik zajímavých příležitostí, ale stav mohl na druhé straně otevřít Smoleňák, kotouč však do branky netečoval přesně. Kladenské barvy držel nad vodou Brízgala, který nejprve pokryl pokus Závory a následně zlikvidoval svou lapačkou i Malátův projektil. A když neuspěl ze samostatného úniku Procházka, prosadil se před druhou klecí důrazný Lintuniemi – 0:1. Na dvoubrankový rozdíl mohl zvýšit Doležal, ale místo toho se v oslabení radovali domácí. Hostujícím obráncům ujel Antonín Melka a chladnokrevně zakončil – 1:1. Gólové hody pokračovaly a Kladno se dostalo zásluhou premiérové trefy Sebastiana Redlicha – 2:1. Bruslaři ale ze dvou přesilových her otočili stav, nejprve dělovkou srovnal Lakatoš – 2:2 a necelou minutu poté propálil Brízgalu Pavlík – 2:3. Do kabin se nakonec šlo vyrovnaného stavu! Kladeňáci získali první početní výhodu, kterou tři sekundy před druhou sirénou využil Hults – 3:3.

Oba týmy se ve třetí periodě snažily převrátit stav utkání opět na svou stranu. Na kladenské straně mohl navýšit skóre Smoleňák, ale zakončení se mu nepovedlo. Domácí si vyzkoušeli po faulu druhou přesilovkou a byli opět úspěšní! Ticháčkovo nahození tečoval v předbrankovém prostoru Radek Smoleňák a Kladenští vedli 4:3! Do prázdné branky upravil stav na 5:3 Martin Procházka a Rytíři tak zapisují letošní první skalp extraligové soka v této přípravě!