čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
Ohlasy

Když přijde taková šance, musíme dát gól, říká obránce Slováček o podpoře útoku

8. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V generálce se uvedl první gólem zápasu a prosadil se vůbec jako první bek v letošní přípravě. Ondřej Slováček prolomil střelecké prokletí kladenských zadáků a pomohl týmu ovládnout odvetný přátelský zápas s Litoměřicemi. „Přečetl jsem soupeřovu těžkou nahrávku, dostal jsem to mezi kruhy a jen vypálil“, popisoval skromně otevření svého letošního střeleckého konta kladenský obránce.

Dnes jsme s Litoměřicemi podruhé v přípravě vyhráli, konečný stav sice vypadá jednoznačně, ale nebylo to lehké utkání. Vidíš to také stejně?

Chtěli jsme herně navázat na výkon z Karlových Varů. Tam se sice prohrálo, ale náš výkon nebyl špatný. Bylo tam hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Začátek dnešního zápasu se nám moc nepovedl, hůře jsme bruslili. Pak se nám podařilo odskočit na 3:0, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali nesmyslnými chybami. Litoměřice tam šly několikrát do brejků, což pro gólmana není ideální. Ve třetí třetině jsme dvakrát skórovali a pak už se to jen dohrávalo.

Šest sekund před první sirénou jsi vstřelil svůj premiérový gól v přípravě. Dostal jsi hodně prostoru na modré čáře, překvapilo tě to?

Byl tam šrumec v rohu, zbývalo pár sekund do konce. Byl jsem na své pozici a snažil jsem se, aby nám z toho neujeli a nebyl z toho protiútok na konci třetiny. Přečetl jsem soupeřovu těžkou nahrávku, dostal jsem to mezi kruhy a jen vypálil.

Litoměřice si nakonec z Kladna odvezly bůra. Podařilo se nám prolomit smůlu při zakončení?

Neřekl bych, že by to bylo jen o štěstí nebo smůle. Musíme se více tlačit do brány, zlepšujeme se, je to na vzestupné tendenci. Musíme se tam ale tlačit ještě víc, protože gólů proti extraligovým týmům padlo strašně málo. Proti prvoligovým soupeřům to tam sice padalo víc, ale i tak nám tam větší tlak často chyběl.

V přípravě to tam obráncům moc nepadalo, ty ses prosadil jako vůbec první bek. Šance jste přitom měli i v předchozích zápasech, tak co tomu chybělo?

Možná trochu klidu na hokejce, šancí máme méně než útočníci, vesměs jsou to přečíslení, když to vyplave, a pak hlavně střely od modré. Tam to pak vyžaduje dobrou clonu před brankou nebo teč od útočníka. Pak je tam velká šance být úspěšný. Od nás se spíš čeká dobrá obrana a kvalitní rozehrávka. Když přijde taková šance, musíme dát gól.

Přidá ti první branka na sebedůvěře do mistrovských zápasů?

Vždycky nějaký bod pomůže, ale nějak bych to nezveličoval, byl to přeci jenom poslední přípravný zápas. Ale samozřejmě to zvedne sebevědomí, nejen mně, ale třeba i Vaškovi Vébrovi, který dal také gól. Pro lepší sebevědomí je dobrá každá branka nebo nahrávka. My jsme tu ale proto, abychom vyhrávali a měli na konci sezóny co nejvíce bodů.

Je výhra v generálce příjemnou vzpruhou po předchozích nezdarech?

Rozhodně je to lepší než prohrát třeba 0:8 (smích). Bylo by super si vytvořit na to návyk. Je to jednoznačně lepší než se odsoudit k porážkám. Je super, že jsme vyhráli a já věřím, že na to navážeme na startu sezóny.

Za necelý týden začíná extraliga, jak se na to těšíš?

Samozřejmě, přátelská utkání jsou pořád lepší než trénink, ale není to ostrý zápas. Pak vkročíte do ligy a nezastavíte se minimálně do března. Každý z nás se na to těší a bude super, až to tady zase bude!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 7. 9. 2023

Úspěšná generálka pro Rytíře, nad Litoměřicemi zvítězili 5:2

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 6. 9. 2023

Příprava je u konce! Kladno vyzve v generálce na extraligu Litoměřice

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU