čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
Ohlasy

Když do toho dáme hodně úsilí a budeme hrát srdcem, můžeme na ledě uspět, ví Chris Martenet

4. 11. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Ve třetí třetině nahodil kotouč na soupeřovu branku, který díky teči spoluhráče skončil v síti. „Snažil jsem se nepustit puk z pásma, pak přišla odražená přihrávka od mantinelu. Eddie (Eduards Tralmaks) byl vysoko v mezikruží a velice dobře to tečoval,“ popisuje americký zadák svou herní úlohu. Stihl se už rozkoukat v jeho novém působišti a co říká na atmosféru na stadionu?

Dostali jsme se poměrně rychle do vedení, ale nedokázali jsme ho udržet ani do konce první třetiny. Rozhodla zápas aktivita soupeře po vyrovnání?

Asi ano. Myslím, že Sparta je velmi dobrý tým. Drželi se na puku po většinu hry. Dali jsme brzký gól, ale pak jsme trochu přestali hrát. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a dostali jsme se zpět do zápasu. Pokud bychom předvedli podobný výkon po dobu celých šedesáti minut, tak si myslím, že vyhrajeme.

Rozhodly tento zápas přesilové hry? Soupeř dvě proměnil, my naopak ani jednu…

Asi ano. Dnes to byl hlavní důvod, proč jsme prohráli. Oslabení musíme zlepšit. Musíme v nich jít občas i do předu, o tom to je. Bohužel to tento zápas rozhodlo.

Pražané hráli agresivní rychlý hokej. Vyhovuje ti takový styl hokeje?

Líbí se mi, když je to trochu otevřené a my můžeme hrát rychle a chytře. V týmu máme dost rychlých hráčů, takže nám vyhovuje, když takto můžeme hrát. Sparta tam ale má hodně zkušených a kvalitních hráčů, takže je to potřeba zamknout i vzadu.

 

„Miluju fanoušky, kteří tu dělají atmosféru.“

 

Ty jsi zapsal svou první asistenci v extralize, když jsi nahrál na druhý kladenský gól, vybavíš si, jak to vzniklo?

Snažil jsem se nepustit puk z pásma, pak přišla odražená přihrávka od mantinelu. Eddie (Eduards Tralmaks) byl vysoko v mezikruží a velice dobře to tečoval. A pak to skončilo v bráně.

Se Spartou nám to poslední dobou vůbec nejde, zejména doma jsme dlouho neuspěli. Hraje v tom určitou roli i psychika?

Myslím, že z nich máme až moc velký respekt. Ano, mají dobrý tým, ale my jsme parta hráčů, kteří dobře pracují. Mohou nás sice v některých oblastech předčít, ale když do toho dáme hodně úsilí a budeme hrát srdcem, můžeme na ledě uspět.

Dnes přišla největší návštěva v sezóně, jak si užíváš bitvy před takovou kulisou?

Miluju fanoušky, kteří tu dělají atmosféru.  Je to velký rozdíl oproti zápasům v Americe. Jednoznačně nás udržují ve hře, když opadne tempo. Jako pro nováčka je to pro mě vzrušující, takže ano, extraligové zápasy si užívám. Fanoušci jsou fantastičtí!

Žiješ v České republice už několik měsíců. Měl jsi čas to tady trochu poznat?

Prošel jsem si spoustu míst na Kladně a v blízkém okolí. Také jsem byl v Praze. Užívám si tu veškerý čas se svou ženou a psem, a navíc sem přijede několik rodinných příslušníků. Česko je krásná země a já jsem šťastný, že tady mohu hrát hokej.

Ty jsi velký milovník psů. Máš tady s sebou nějakého čtyřnohého přítele?

Ano, společně s mou ženou jsme si přivezli fenku Australského vlčáka, říkáme jí Gracie a je to náš uzlíček štěstí. Miluje chození venku, zejména dlouhé túry. Jsem rád, že tu mám obě své holky (směje se).

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Úvodní foto: Roman Mareš, fotogalerie: Josef Poláček | 3. 11. 2023

Kladno i přes brzké vedení podruhé v sezóně nestačilo na Spartu

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 1. 11. 2023

Bitva s velkým rivalem je tady! Na Kladno v pátek zavítá Sparta Praha

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU