Zrušeno
Mládež

Juniorům poslední zápas nevyšel a sedmáci jsou šestnáctý zápas bez porážky!

19. 3. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Vzhledem k tomu, že dorostenci s deváťáky již mají po sezoně, odehrálo se v uplynulém týdnu o něco méně mládežnických utkání. Za zmínku nicméně stojí určitě nadále dominující sedmá třída, která si tentokrát smlsla na Čáslavi. Případně cenná výhra osmáků na ledě Hvězdy Praha. Naopak junioři se s letošním ročníkem rozloučili porážkou na půdě pražské Slavie.

JUNIOŘI, Slavia Praha vs. Rytíři 3:0

Kladenská juniorka v úterý 12. března nastoupila ke svému poslednímu zápasu v letošní sezoně, kdy zavítala na led pražské Slavie. Vstup do utkání se však lépe vydařil právě domácím, kteří vstřelili úvodní gól už po 8 minutách hry. Ve druhé části krátce po uplynutí stavu čtyři na čtyři hráli Rytíři přesilovku, během níž se však podařilo naopak skórovat opět Slavii. Ačkoli se Rytíři snažili i ve třetí třetině s výsledkem ještě něco udělat, doplatili na svou nedisciplinovanost, jelikož Pražané udeřili i ve své přesilové hře a zpečetili konečný výsledek na 3:0.

Branky: 9. Krums (Štípek), 31. Jokl (Vašíček, Málek), 48. Jokl (Štípek, Polák)

Sestava Rytířů: Zavoral (Přikryl) – Novák, Hvězda, Nácovský, Borkovec, Šeba, Trojna (A) – Valuš, Šabada, Spilka, Mejtský, Beran, Pěch, Vishneuski, Kulich, Netrh, Mišovic, Šíma (C), Sém

DOROST, KONEC SEZONY

9. TŘÍDA, KONEC SEZONY

8. TŘÍDA, Příbram vs. Rytíři 6:2; Hvězda Praha vs. Rytíři 1:3

Žáci osmých tříd, kteří v Lize starších žáků A reprezentují barvy Rytířů, měli v minulém týdnu na programu hned dvě utkání. K prvnímu z nich se dopravili na led Baníku Příbram. Úvodní perioda se ale Kladeňákům příliš nepodařila. Příbramští hráči si v ní totiž vytvořili náskok 3:0. Přibližně v polovině hrací doby se nicméně dokázal prosadit Polák a snížil na 3:1. Na průběžných 3:2 dokonce korigoval 12 minut před koncem Klempíř. Bohužel vyrovnání již nepřišlo. Naopak v poslední devítiminutovce se domácí zvládli trefit hned třikrát a konečný stav byl tak 6:2.

Branky: 8. Dragoun (Křenková, Bláha), 10. Bláha (Dudukin, Dragoun), 20. Bláha (Dudukin), 52. Bláha (Dudukin), 59. Dragoun (Bláha), 60. Dudukin (Velek, Bláha) – 28. Polák, 48. Klempíř (Kováč, Reichl)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — J. Klempíř, V. Vycpálek, T. Bejček, Š. Klement, A. Petrs, F. Reichl, A. Krásný, F. Polák, J. Kováč, J. Chaloupka, J. Tatíček

Ke druhému střetnutí nastoupili Kladeňáci o dva dny později na půdě Hvězdy Praha. Ani tentokrát se ale nepovedlo vstoupit Rytířům do zápasu lépe. Domácí totiž otevřeli skóre už ve čtvrté minutě. Na více se už však hráči Hvězdy nezmohli. Po bezbrankovém průběhu druhé třetiny nastoupili hosté do poslední dvacetiminutovky s odhodláním stav otočit. To se jim dokonce podařilo během jedné minuty v rozmezí 44 sekund, kdy se trefili Bejček s Tatíčkem. Druhý jmenovaný ještě přibližně minutu před koncem urovnal konečný výsledek na 1:3 pro Kladno.

Branky: 4. Svoboda (Vymazal) – 50. Bejček (Kováč, Pollák), 50. Tatíček (Klempíř, Petrs), 59. Tatíček (Kováč, Procházka)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — D. Pollák, V. Vycpálek, T. Bejček, A. Petrs, F. Reichl, A. Krásný, F. Polák, J. Klempíř, J. Kováč, J. Chaloupka, J. Tatíček

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Čáslav 14:2

Sedmáci Rytířů v Lize starších žáků B odehráli pouze jedno utkání v sobotu 16. března. Jako soupeř dorazil na kladenský stadion HC Čáslav. O vítězi tohoto duelu bylo prakticky rozhodnuto už po první části, při níž si Kladeňáci vytvořili náskok 5:1, dva vstřelené góly si připsal Halamka. Navyšování skóre ve druhé periodě se zastavilo na 8:1, zásluhou Klementa, Hamzy a Čuříka. Nejgólovější třetina však teprve přišla. V ní zaznamenal hattrick jak Klement, tak Halamka, který dokonce měl celkově v zápase pět přesných tref. Proto byl konečný stav 14:2 pro Kladno.

Branky: 4. Hamza (Tureček, Tuček), 5. Mejtský (Dvořák, Mařík), 8. Halamka (Mařík), 16. Halamka (Mařík, Tureček), 18. Tureček (TS), 28. Klement (Bottger), 39. Hamza (Bernhard, Tureček), 40. Čuřík (Petříček), 41. Klement (Tuček, Hamza), 42. Halamka (Mařík), 45. Halamka (Mařík), 48. Bernhard (Klement), 48. Halamka (Mařík), 58. Klement (Mejtský) – 12. Janata (Kočí), 56. Zikmunda (Grád)

Sestava Rytířů: O. Hanzlík — Š. Ričl, M. Bernhard, A. Horák, J. Bottger, J. Tureček, F. Dvořák, R. Petříček — M. Halamka, S. Popovič, Š. Klement, T. Mejtský, Š. Hamza, D. Tuček, D. Čuřík, M. Teinitzer, D. Mařík

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Neratovice 1:2; Pilsen Wolves vs. Rytíři 6:2

Kladenští šesťáci měli minulý víkend před sebou dva náročné zápasy. První klání mělo datum 16. března a místo konání byl kladenský stadion. Sokem Rytířů byli Buldoci Neratovice. Už za pět minut hrací doby se hosté radovali z úvodní branky. Na vyrovnání se hráči Kladna načekali až do druhého dějství, kdy se mezi tři tyče dokázal trefit Sirotěnko. Rozhodující branka ale nakonec padla z hole Neratovic, kteří se o ní postarali 21 vteřin po začátku poslední třetiny a Kladeňáci se už na druhé vyrovnání nezmohli.

Branky: 26. Sirotěnko – 5. Zádrapa, 41. Král (Blažek)

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — J. Libecajt, M. Anděl, R. Schulz — I. Sirotěnko, Š. Kohout, T. Sobota, J. Kosaka, D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, D. Bárta, J. Kestner, J. Vlček, M. Švub, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

Druhý zápas našich šesťáků se odehrál na ledě celku Pilsen Wolves. Průběh první části byl však velice podobný jako v duelu s Neratovicemi. Tentokrát však soupeř Kladna vedl už za 45 sekund. Na průběžných 2:1 snižoval už ve druhé periodě Bešťák. Do druhé sirény ale domácí ještě navýšili rozdíl ve skóre na 4:1. Ve 45. minutě utkání ještě vykřesal naději na nějaký bod korigující brankou na 5:2 Schulz. Hráči Wolves však zvládli náskok udržet, a navíc přidat pojišťující gól na 6:2.

Branky: 1. Bentara (Rauner), 22. Čech (Holeček, Bradáč), 30. Bentara (Rauner, Čech), 33. Fodor, 41. Fodor (Holeček), 57. Bentara (Rauner, Čech) – 22. Bešťák (Dočekal), 45. Schulz (Sirotěnko)

Sestava Rytířů: Š. Šopík — R. Schulz, J. Libecajt, M. Anděl — J. Vlček, D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, D. Bárta, I. Sirotěnko, T. Sobota, J. Kestner, M. Švub, J. Kosaka, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal, Š. Kohout

5. TŘÍDA, Rytíři vs. Sparta Praha 1:9; Slaný B vs. Rytíři 2:21

Ve neděli 17. března ke svým zápasům nastoupili obě družstva kladenských páťáků v Lize mladších žáků B. Tabulkově hůře postavený celek se představil na domácí půdě proti pražské Spartě. Osud střetnutí byl bohužel zpečetěn už při prvním odchodu do šaten. Sparťané totiž vedli 4:0. Ve stejném tempu pokračovala i druhá část, kde opět pražský tým vstřelil čtyři branky. O jediný přesný zásah Rytířů se postaral na začátku třetí periody Pavlíček, když snižoval na 1:8. Necelých 8 minut před závěrečnou sirénou ještě Sparta upravila konečné skóre na 1:9.

Branky: 42. Pavlíček (Šváb) – 4. Vaňha (Pavlík, Horovitz), 6. Vozár (Pospíšil), 9. Fridrich, 15. Vozár (Pavlík, Yao), 24. Prudnikov, 34. Fridrich (Vaňha), 36. Vozár (Pospíšil), 40. Horovitz (Vozár), 53. Pospíšil

Sestava Rytířů: Š. Fiman — V. Filipovič, T. Prchal, J. Kovařík, A. Škaloud, M. Storkup, L. Tichý — M. Louthan, D. Kalík, J. Přibík, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, J. Pavlíček, T. Tichý, O. Skála

Zhruba o hodinu později zavítal druhý tým Rytířů na slánský led, kde se utkal se Lvem Slaný B. Jednoznačný průběh první třetiny naznačil, že střetnutí nabídne gólové hody. I díky dvěma brankám Kuchlera bylo po 20 minutách hry skóre 1:6. Na počet vstřelených gólů byla pro Kladeňáky nejvydařenější třetinou ta druhá, ve které se trefili osmkrát. Dva góly zaznamenal Svatoš a Kuchler dovršil hattrick. Až v posledním dějství se podařilo hráčům Kladna neinkasovat, jelikož tuto část ovládli v poměru 0:7. Za zmínku v zápase stojí výkon Kuchlera, který si připsal 4 góly a 2 asistence, poté Bažanta, jenž má kanadské body přesně naopak (tedy 2+4). Hattrick následně zkompletoval i Svatoš a a čtyři asistence v utkání zapsal Spousta.

Branky Rytířů: 2. Kuchler (Bažant), 7. Kuchler (Svatoš), 13. Veltruský (Bejček), 17. Michalovič (Bažant), 18. Honzů (Michalovič, Bažant), 20. Černý (Honzů), 21. Bejček (Honzů), 27. Knaifl, 28. Svatoš (Spousta), 30. Svatoš (Černý), 30. Bažant (Kuchler), 35. Kuchler (Spousta), 37. Honzů (Bejček), 39. Spousta, 42. Kuchler (Spousta), 45. Minařík (Michalovič), 52. Veltruský (Honzů, Bejček), 55. Minařík (Spousta), 57. Svatoš, 60. Bažant (Kuchler), 60. Černý (Bažant)

Sestava Rytířů: K. Pánek (M. Havlíček) — V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, S. Knaifl, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant