Obrázek
Mládež

Juniorka zvládla víkend stoprocentně a mezinárodní souboj pro deváťáky

dnes od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Soutěže mládežnických kategorií Rytířů dále ubíhají kupředu a tři nejstarší kategorie mají za sebou další várku zápasů. Juniorům se povedl dvojboj venkovních zápasů na výbornou, když si poradili v Chrudimi i v Táboře. Naopak dorostenci takové štěstí ve svých duelech neměli a stále čekají na první bod v nové sezoně. A jak dopadl zápas deváťáků s rakouským celkem ze Salzburgu?

JUNIOŘI, Chrudim vs. RYTÍŘI 2:5 ; Tábor vs. RYTÍŘI 1:8

Pátek 20.9. vs. Chrudim: Během předposledního zářijového víkendu čekala juniory Rytířů šichta dvou venkovních střetnutí. První z nich se odehrálo v pátek na půdě Chrudimi. V první periodě sice byly oba týmy shodně dvakrát vylučované, ale ani jedna početní výhoda využita nebyla. Na první branku se tak čekalo až do poloviny utkání a byli to domácí, kterým se podařilo skórovat. Když navíc hráči Chrudimi zvládli na začátku poslední části využít přesilovou hru, čímž navýšili vedení na 2:0, nevypadalo to s Rytíři dobře. K senzačnímu obratu však zavelel talentovaný Bělorus Višnieuski, který si přípravu zkusil v A-týmu. Do necelých dvou minut se navíc povedlo srovnat stav Alexi Šabadovi. Vítězný, ne však poslední, gól Kladna vstřelil Ondřej Šátek opět jen o pár minut později. Neuvěřitelně produktivní sedmiminutovku dovršil brankou na 4:2 za dalších 50 vteřin Petr Šíma. Definitivní pojistku přidal Višnieuski v poslední minutě zápasu gólem do prázdné branky, a tím tak strvdil, že si Kladeňáci z Chrudimi odvezli všechny tři body.

Branky: 33. Chvojka (Černý, Kasal), 43. Matýs (Bolehovský, Novák) – 44. Vishneuski (Kut, Kulich), 46. Šabada (Sém, Šeba), 50. Šátek (Kulich), 51. Šíma (Trojna, Kut), 60. Vishneuski

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — A. Vishneuski, T. Typolt, J. Valuš, T. Friš Lorber, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, T. Sém, D. Petřík

Neděle 22.9. vs. Tábor: Kladeňáci chtěli o dva dny později navázat na vítězství v Chrudimi také na jihu Čech, kde se utkali s celkem Tábora. Hráči Kladna se chtěli vyvarovat nějakému dramatickému průběhu zápasu, jelikož díky dvěma slepeným gólům Šabady a Lorbera v rozmezí 40 sekund vedli po dvaceti minutách 2:0. Třetí gól do sítě domácích dopravil v přesilové hře Tomáš Sém. I přes snížení na 3:1, dokázali Rytíři ještě do druhé sirény reagovat dvojicí branek z holí Višnieuskiho a Lorenze. Na průběžných 6:1 zvyšoval už ve třetím dějství opět v početní výhodě Višnieuski. Konečný výsledek se zastavil až na stavu 8:1 pro Kladno, kdy se posledním střelcem stal Petr Šíma.

Branky: 27. Šindelář (Pospíchal) – 13. Šabada (Šátek, Kulich), 14. Lorber (Rybár, Petřík), 26. Sém (Šíma, Trojna), 32. Vishneuski (Šátek), 38. Lorenz (Kut, Šeba), 45. Vishneuski (Šíma), 53. Šátek (Šíma), 56. Šíma (Vishneuski)

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, T. Lorenz, K. Krása — A. Vishneuski, M. Pěch, J. Valuš, T. Friš Lorber, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, T. Sém, D. Petřík

DOROST, Mladá Boleslav vs. RYTÍŘI 6:1 ; Pilsen Wolves vs. RYTÍŘI 3:1

Pátek 20.9. vs. Mladá Boleslav: Stejně jako junioři, i dorostence čekal dvojboj venkovních zápasů. Ten úvodní byl v nedaleké Mladé Boleslavi. Rytíři sice inkasovali první branku již po třech minutách hry, na to ale dokázal skvěle zareagovat kapitán Kladna Borkovec, který se sólem přes útočné pásmo proháčkoval až před brankáře a puk pak předložil Honischovi do prázdné branky. Nicméně Bruslaři si ještě do prvního odchodu do šaten vzali vedení zpět, a to hned dvoubrankové. Ve druhé třetině sice Kladeňáci hýřili aktivitou a vypracovali si řadu nebezpečných zakončení, ale mladoboleslavská defenziva vše ustála. Domácí naopak udeřili při přečíslení čtyři na dva a zvýšili tak na 4:1. V poslední části se následně domácí prosadili ještě dvakrát, a tak byl konečný stav určen na 6:1 pro Mladou Boleslav.

Branky: 3. J. Dvořák (Hrouda), 16. Kříž (Vrbata, Vasjak), 18. Chabada (Hrouda, Kříž), 34. Ždanov (Hora, Čajka), 46. Chabada (Hanyš, Konvalinka), 55. Ždanov (Hrouda, Konvalinka) – 14. Honisch (Borkovec, Hotařík)

Sestava Rytířů: D. Šrámek (51. Barchánek) – Borkovec (C), J. Matějka, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Honisch (A), Gelhof, Trojna – Bobek, Pojkar, Hotařík – Boháček, Sivek, Maulis – Hlavsa, Lisý.

Sobota 21.9. vs. Pilsen Wolves: Hned druhý den se dorostenci Rytířů představili na ledě Pilsen Wolves, kde chtěli konečně ukončit bezbodový stav v tabulce. Domácí však byli od začátku proti. V sedmé minutě duelu se totiž do prostoru mezikruží prokličkoval útočník Wolves, který nenápadným projektilem překonal kladenského brankáře. Ve druhé části nejprve neproměnil velkou příležitost kladenský Honisch. O pár minut později navýšili naopak domácí v přesilové hře náskok už na 2:0. Těsně před uplynutím druhé dvacetiminutovky se trefil domácí Chasák skrytou střelou na bližší tyč, a do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Branku naděje vstřelil po individuální akci David Pojkar a Rytířům tak vlil čerstvou krev do žil. I přes závěrečný tlak a hru bez brankáře se však na více branek Kladeňáci nezmohli a prohrávají tak v Plzni 1:3.

Branky: 7. Popovych (Kočárek), 27. Račinský (O. Holub, Chasák), 40. Chasák (Hanzlík) – 47. Pojkar (Gelhof, Bobek)

Sestava Rytířů: D. Šrámek (Barchánek) – Borkovec (C), J. Matějka, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Honisch (A), Gelhof, Trojna – Bobek, Pojkar, Hotařík – Boháček, Sivek, Lisý – Maulis, Hlavsa.

9. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Salzburg 1:18

Sobota 21.9. vs. Salzburg: Žáci devátých tříd, hrající nejvyšší soutěž, měli v uplynulém víkendu na programu jediný zápas, ovšem patrně s tím nejtěžším soupeřem, rakouským mužstvem RedBullem Salzburg. O kvalitě soupeře se přesvědčili Rytíři už po první třetině, kterou bohužel prohráli poměrem 1:5. O jedinou branku Kladna se postaral při početní výhodě pět na tři Adam Dragoun. Druhá část byla však pro Kladeňáky výsledkově ještě více nevydařená, jelikož v ní inkasovali dalších devět branek. Ani ve třetí třetině Salzburg nepolevil z nastoleného tempa, když postupně přidal další čtyři přesné zásahy, a konečné skóre se tak zastavilo na 1:18 pro rakouský tým.

Branky: 19. Dragoun (Petrs) – 2. Funk (Bertignoll, Križanovič), 11. Filippitsch (Križanovič, Bertignoll), 14. Filippitsch (Bertignoll, Frank), 15. Latusa (Gritznig, Giese), 17. Bertignoll (Stamms), 21. Spielmann (Funk), 23. Latusa (Sisik, Gritznig), 26. Bertignoll (Stamms), 30. Križanovič (Giese, Brandstätter), 33. Križanovič (Funk, Giese), 34. Brandstätter (Bär), 34. Bär (Brandstätter, Kranz), 37. Križanovič (Stamms), 38. Brandstätter (Spielmann, Kranz), 41. Gritznig (Spielmann, Filippitsch), 47. Spielmann (Sisik), 56. Kranz (Brandstätter, Giese), 59. Latusa (Bertignoll, Huber)

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — Š. Vrbovec, A. Petrs, V. Krejča, M. Procházka, P. Martínek, V. Vokáč — J. Tatíček, D. Valta, T. Bejček, J. Kováč, V. Vyskočil, J. Spěváček, J. Chaloupka, J. Vosmík, A. Dragoun, M. Hliněný