16:00
Mládež

Junioři šlapou i nadále a důležitá výhra pro deváťáky!

dnes od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Další víkend je za námi, a tudíž jsou za námi i další zápasy mládeže Rytířů. Junioři si postupně navyšují náskok na čele tabulky, díky šesti získaným bodům. První zápas měli před sebou osmáci a deváťáci si připsali důležité vítězství na půdě Písku. Jak se dařilo ostatním kategoriím?

JUNIOŘI, RYTÍŘI vs. Hvězda Praha 4:2 ; Chomutov vs. RYTÍŘI 3:6

Pátek 4.10. vs. Hvězda Praha: Rytířská juniorka chtěla navázat na předešlé dobré výsledky také v říjnových střetnutích, kdy hned první příležitostí jí byl duel na domácím ledě proti Hvězdě Praha. V první periodě se Kladno nejprve nedokázalo prosadit během tří poskytnutých přesilovek. Nakonec však stejně domácí skórovali, kupodivu však ve vlastním oslabení v poslední minutě před odchodem do šaten, díky Štěpánu Vimmerovi. Ve druhém dějství dohromady padlo hned sedm menších trestů, na straně Rytířů tři a pro Hvězdu čtyři. Potrestat vyloučení se ale podařilo pouze Kladeňákům, když se přesně trefil Višnieuski. Následně se ovšem opět povedlo domácím ujet ve vlastním oslabení, z čehož pramenil faul a trestné střílení. To si vzal na starosti Jan Kut, jenž se s přehledem nemýlil a navýšil tak na 3:0. První branku v utkání si Pražané připsali krátce po začátku třetí třetiny, nicméně o pár minut později přidal stvrzující čtvrtou branku opět Jan Kut. Hvězda se následně zmohl na pouhé snížení na konečný stav 4:2 pro Kladno.

Branky: 20. Vimmer (Šíma), 25. Višnieuski (Sém, Šíma), 39. Kut (TS), 45. Kut (Krása, Lorber) – 41. Frank (Ivanovic, Kubata), 55. Frank (Kubata)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (J. Hájek) — V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, K. Krása, J. Svoboda, D. Marek — A. Višnieuski, M. Pěch, J. Valuš, T. Friš Lorber, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, T. Sém, Š. Vimmer

Neděle 6.10. vs. Chomutov: Vítěznou šňůru chtěla naše juniorka dále natáhnout i v neděli na severozápadě Čech na ledě Pirátů Chomutov. Úvodní dvacetiminutovka se však lépe vydařila spíše domácím, kteří po ní odcházeli s jednobrankovým náskokem. Gólová kanonáda na straně Kladna se ale o to více spustila ve druhé části, kdy hned dvěma rychlými trefami otočil skóre Štěpán Vimmer. V polovině zápasu navíc přidal další zásah, tentokrát v přesilové hře, Dominik Petřík. Piráti se zanedlouho sice ještě dostali na dostřel, díky brance na 2:3 z jejich pohledu, ale poslední slovo v této třetině mělo Kladno, zásluhou Kuta. V poslední periodě pak oba týmy dokázaly shodně využít jednu přesilovou hru a na konečných 6:3 pro Kladno upravil dvougólový střelec Petřík.

Branky: 17. Beran (Hynek, Peksa), 34. Bečvář (Hlaváček, Žižka), 43. Hynek (Chládek, Hlaváček) – 22. Vimmer (Lorber), 25. Vimmer (Šátek), 33. Petřík (Trojna), 37. Kut (Višnieuski), 45. Šátek (Sém, Šíma), 46. Petřík (Sém, Šíma)

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, D. Marek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, J. Svoboda, K. Krása — T. Sém, T. Friš Lorber, J. Valuš, P. Šíma, T. Typolt, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Višnieuski, D. Petřík, Š. Vimmer

DOROST, RYTÍŘI vs. Liberec 3:5 ; RYTÍŘI vs. Plzeň 1:12

Pátek 4.10. vs. Liberec: Dvě domácí klání měli před sebou v uplynulém víkendu kladenští dorostenci, kteří nejprve v pátek přivítali liberecké Tygry. Hostům se povedl vstup do zápasu, když po sedmi minutách otevřeli skóre. Do poloviny utkání se Tygrům povedlo navýšit náskok už na 3:0. Následoval však kladenský ofenzivní tlak, který vyústil hned ve dvě vstřelené kontaktní branky. První se trefil do odkryté klece Tomáš Kozák, a poté vyslal František Maulis projektil od modré čáry, který našel adresáta až v síti liberecké branky. Prakticky vzápětí ale šli Kladeňáci do oslabení, ve kterém obdrželi smolný gól po nešťastném odrazu od zadního mantinelu. Z kraje třetí periody se pak Tygři trefili po rychlé kombinaci i popáté a pouhou úpravu konečného výsledku na 3:5 obstaral Tomáš Kozák po samostatném úniku.

Branky: 31. T. Kozák (Honisch, Hlavsa), 33. Maulis (Honisch, Gelhof), 55. T. Kozák (Honisch) – 8. M. Kučera (Krajdl, Kinter), 21. Bělohorský (D. Novák, Kachlíř), 25. Kinter (Krajdl, Kachlíř), 34. Bělohorský (Krajdl, D. Novák), 45. Čančík (Kachlíř, Beneš)

Sestava Rytířů: Barchánek (Damašek) – Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, J. Matějka, Mahovský – Maulis, Honisch, Gelhof – Trojna (A), T. Kozák (C), Irlbek – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Boháček, Sivek.

Sobota 5.10. vs. Plzeň: První bodový zápis do tabulky chtěli Rytíři přidat hned následující den proti Plzni. Od začátku však bylo bohužel skóre právě ve prospěch hostů z města piva. Do sedmi minut byl totiž stav už 0:3. Branku naděje, a zároveň jedninou branku Rytířů v zápase vstřelil krátce před koncem první části Tomáš Kozák. Druhá perioda se hráčům Kladna povedla jednoznčně nejméně, když inkasovali hned šestkrát a odcházeli tak do šaten za stavu 1:9. I přes několik dobrých příležitostí, včetně přesilových her, se Kladeňákům už prosadit nepovedlo a Plzeň následně přidala další tři zásahy. Konečný výsledek byl tak 1:12.

Branky: 18. T. Kozák (Honisch) – 3. Slováček (Šulan, M. Fiala), 4. Tománek (Maxa, Kamas), 7. Fodor (Maxa, Strnad), 21. Pitter (Maxa, Tománek), 22. Blengino (F. Stupka, M. Fiala), 23. Tománek (Pitter, Fodor), 30. Maxa (Ferda), 35. Pitter (Maxa, Kamas), 38. Tománek (Bělík, Fodor), 48. Kamas (Fodor), 54. Matoušek (Blengino, Bělík), 55. Blengino (F. Stupka)

Sestava Rytířů: Barchánek (41. Damašek) – Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, J. Matějka, Mahovský – Maulis, Honisch, Gelhof – Trojna (A), T. Kozák (C), Irlbek – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Boháček, Sivek.

9. TŘÍDA, Písek vs. RYTÍŘI 3:4

Sobota 5.10. vs. Písek: O důležité body do tabulky vyjeli deváťáci Rytířů bojovat k tabulkovému sousedovi do Písku. Začátek utkání vyšel hostům z Kladna na výbornou, protože se z dorážky na brankovišti trefil Dominik Valta. Bohužel vedení netrvalo dlouho a písečtí hráči skóre vyrovnali po nedorozumění v kladenské obraně. Úvod do druhého dějství však náramně povedenou individuální akcí otevřel kladenský Adam Petrs a stav byl rázem 1:2. Ještě v téže třetině však Písek dvěma slepenými brankami skóre obrátil ve svůj prospěch. Na tahu tak bylo Kladno. Zásluhou pohotové dorážky Adama Dragouna ze 48. minuty byl průběžný stav opět nerozhodný. Hned o minutu později využil velké chyby v rozehrávce domácích Jakub Kováč a zaručil tak důležité tři body pro Kladno za výhru 4:3.

Branky: 13. Maroušek (Řežábek, Ženíšek), 33. Maroušek (Řežábek), 36. Maroušek (Maroušek) – 10. Valta (Vrbovec, Martínek), 22. Petrs, 48. Dragoun (Spěváček), 49. Kováč

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — P. Martínek, Š. Vrbovec, A. Petrs, T. Procházka, V. Krejča — J. Spěváček, J. Tatíček, T. Bejček, J. Kováč, A. Dragoun, M. Hliněný, V. Vyskočil, D. Valta, J. Chaloupka, J. Vosmík

8. TŘÍDA, Plzeň vs. RYTÍŘI 14:2

Sobota 5.10. vs. Plzeň: Vzhledem k odloženému duelu s Klatovy, čekal na osmáky Rytířů první souboj až tuto sobotu na ledě Škody Plzeň. Bohužel se zápas Kladeňákům příliš nevydařil. Již po devíti minutách hry totiž prohrávali 0:4. Ze strany Kladna přišlo následně sice snížení z hole Šimona Klementa, ale ještě do první sirény padl do další gól do kladenské svatyně. Druhou branku Kladna přidal ve druhé části na průběžných 8:2 Denis Mařík po nahrávce Wagnera. To bylo však ze strany hostů bohužel vše, jelikož poté skórovali jen domácí. Ti nakonec navyšovali vedení až na konečných 14:2.

Branky: 6. Kušta (Lányi), 7. Hradský (Hodina), 7. Kušta (Čečák, Lányi), 9. Čečák, 20. Kušta (Čečák), 22. Franěk (Hradský, Moulis), 33. Balej (Szabó), 34. Balej, 37. Balej (Výborný, Šulan), 51. Ryba (Hradský, Franěk), 54. Belda (Kušta), 54. Lányi (Kušta, Belda), 57. Kušta (Franěk), 57. Kušta (Lányi) – 19. Klement (Mařík), 35. Mařík (Wagner)

Sestava Rytířů: N. Hrdlička (D. Andrejsek) — F. Dvořák, J. Tureček, M. Kučera, M. Bernhard, R. Wagner, J. Bottger, R. Petříček — S. Popovič, V. Vycpálek, D. Mařík, Š. Klement, T. Mejtský, Š. Hamza, D. Tuček, M. Halamka

6. TŘÍDA, Příbram vs. RYTÍŘI B 6:8 ; Rakovník vs. RYTÍŘI 1:18 ; RYTÍŘI B vs. Rakovník 7:9

Sobota 5.10. vs. Příbram: Připsat si první body do tabulky Ligy mladších žáků A si chtěl B-tým rytířských šesťáků. Možnost měl minulý víkend hned dvakrát. V prvním duelu se představil na půdě Baníku Příbram. Lepší první periodu si snad nemohli Kladeňáci ani přát, protože se v ní trefili hned čtyři různí střelci, jmenovitě Rambousek, Skála, Tichý a Vacula, a proto bylo skóre 4:0 pro Kladno. Do poloviny utkání dokonce zvýšili hráči Kladna průběžný stav už na 7:0, po trefách Skály, Petříka a Louthana. Domácí Příbram se ale přeci jen nechtěla ještě vzdát, jelikož do druhé sirény snížili na 7:4. Osmou branku jistoty přidal hned v první minutě poslední třetiny Skála, který tak završil hattrick. Na zisku tří bodů pro Kladno nezměnily nic ani následující dvě branky Baníku, které tak upravily konečný stav na 6:8 pro Rytíře.

Branky: 34. Černý (Dvorský), 37. Vogeltanz (Čermák, Kantor), 38. Čermák (Kantor, Čížek), 40. Černý (Čížek), 57. Uzel (Tomášek, Čermák), 59. Vogeltanz (Bělík, Kubík) – 2. Rambousek, 10. Skála (Vacula), 20. Tichý, 20. Vacula (Tichý), 21. Skála (Vacula, Petřík), 27. Petřík (Vacula), 31. Louthan, 41. Skála (Tichý)

Sestava Rytířů: H. Kress (M. Vlček) — V. Filipovič, J. Kovařík, M. Louthan, L. Roztočil, T. Tichý, L. Tichý, M. Storkup — A. Škaloud, O. Bílek, O. Skála, Š. Turna, R. Petřík, K. Rambousek, M. Vacula, K. Jerman

Sobota 5.10. vs. Rakovník: Tuto sobotu odehrál venkovní klání také A-tým šesté třídy, konkrétně na ledě nedalekého Rakovníku. Kladeňáci chtěli toto utkání dovést jednoznačně do vítězného konce, a vzhledem k tomu vypadala i první perioda, kterou hosté ovládli v poměru 5:1. Po dvou brankách si připsal Bažant s Přibíkem a jeden zásah měl Minařík. Poté ovšem následovala naprosto skvostná druhá dvacetiminutovka, během které dokázal hoté z Kladna nastřílet hned deset branek a přitom žádnou neinkasovat. Průběžný stav tak byl už 1:15 z pohledu domácích. Střelecká kanonáda v poslední třetina sice ovadla, i přesto však Kladeňáci přidali další tři trefy a stanovili konečný výsledek na 1:18.

Branky: 15. Doleček (Čížek) – 4. Minařík (Honzů), 11. Bažant (Veltruský), 13. Bažant, 14. Přibík (Michalovič), 19. Přibík, 26. Veltruský (Turek), 28. Honzů (Bejček), 31. Michalovič (Přibík), 32. Jirásek (Honzů), 32. Přibík (Michalovič), 33. Michalovič, 35. Pavlíček, 35. Veltruský (Klimeš), 36. Honzů (Jirásek), 36. Kolafa (Honzů, Jirásek), 41. Bejček (Honzů), 43. Turek, 56. Klimeš (Veltruský)

Sestava Rytířů: J. Gerlich (M. Špatenka) — V. Čížková, Š. Lüftner — T. Bretšnajdr, J. Čížek, D. Doleček, M. Šindelář, J. Cédl, J. Bauer, D. Lemon, A. Mrázková, A. Ježek, P. Rouček, P. Kounovský

Neděle 6.10. vs. Rakovník - Branky: 9. Bílek, 28. Skála, 36. Skála (Tichý), 38. Skála (Vacula), 41. Skála (Vacula), 46. Skála (Vacula), 59. Skála (Vacula) – 8. Čížek, 22. Bauer, 36. Čížek (Čížková), 39. Lüftner, 45. Bauer (Čížková), 48. Bauer (Čížková, Mrázková), 51. Křižák (Čížková), 53. Čížek (Čížková), 56. Čížek (Mrázková, Čížková)

Sestava Rytířů: M. Vlček (H. Kress) — V. Filipovič, J. Kovařík, M. Louthan, L. Roztočil, T. Tichý, M. Storkup, L. Tichý — M. Vacula, O. Skála, K. Jerman, D. Kalík, O. Bílek, Š. Turna, R. Petřík, K. Rambousek, A. Škaloud

5. TŘÍDA, Sparta Praha vs. RYTÍŘI 7:5

Neděle 6.10. vs. Sparta: Pokračovat ve vítězném tažení chtěla pátá třída v neděli na půdě pražské Sparty. Od začátku se jednalo o vyrovnané utkání, kdy však vždy o gól navrch měli domácí. Po první části Rytíři prohrávali 1:2, kdy se za Kladno trefil ve vlastním oslabení Macháček. Sparta následně do zaznění druhé sirény navýšila vedení na průběžných 5:3, i když Kladeňáci přidali dvě kontaktní branky zásluhou Švába a Hnátka. Když Pražané skórovali na začátku třetí části hned dvakrát, zdálo se být po zápase. Rytíři však ještě nesložili zbraně, jelikož díky zásahům Prokopa a Hniličky byl stav 7:5. Na více se ale hosté nezmohli, a tak všechny body zůstaly v Praze.

Branky: 8. Pelikán (Rampach), 18. Adam (Horáček), 22. Adam (Jalaletdinov), 23. Boledovič, 34. Adam (Vydra), 41. Podlaha (Malát), 45. Podlaha (Rampach) – 13. Macháček (Hnátek), 29. Šváb (Bacílek), 32. Hnátek (Hanzlík), 51. Prokop (Hnilička), 54. Hnilička

Sestava Rytířů: T. Burgr (J. Turna) — L. Hanzlík, M. Piskáček, M. Hnilička, D. Zahradník, Č. Toms, M. Kestner — A. Bacílek, R. Nový, F. Šváb, A. Cicvárek, V. Prokop, M. Prokop, F. Hnátek, L. Buchta, A. Vokatý, R. Macháček, J. Kubr