5:3
1:4

Jihlavu jsme udolali i počtvrté a jsme dál extraligoví!

25. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři porazili Jihlavu 6:3, sérii ovládli 4:1 na zápasy a i v příštím roce budou extraligoví! V rozhodujícím zápase se trefili Ladislav Zikmund, Tomáš Plekanec a dvakrát Adam Kubík a Matěj Beran.
2021/2022, Tipsport extraliga,  pondělí 25.4.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Jihlava
6:3
2:2, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 6. Zikmund (Dotchin, Bow), 18. Kubík (Baránek, Hlava), 26. Beran (Plekanec, Kubík), 55. Beran (Zikmund, Plekanec), 55. Plekanec (Hlava), 60. Kubík – 12. Seman (Helt, Kachyňa), 16. Čachotský (Menšík, Harkabus), 39. Seman. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Matěj Beran – Filip Seman.

Rozhodčí: Kika, Mrkva – Brejcha, Ondráček
vyloučení3:5
využití3:2
diváci4500
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, Arzamascev, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Jágr, Zikmund, Pytlík – Melka, Indrák, Beran – Kuťák, Babka, Machala.
Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Menšík, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Peš, Seman, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.

Kladno vstoupilo do pátého barážového zápasu skvěle a sahalo od úvodu po vedení. Kuťák a Machala ve velké šanci neuspěli a Plekanec vzápětí trefil jen tyč. Rytíři tak odskočili až v přesilové hře. Ladislav Zikmund se natlačil před brankoviště a bekhendem Žukova prostřelil – 1:0. Ruský brankář ve službách Jihlavy po chvíli neudržel ani Plekancovo nahození, Kubík ale nedokázal dorazit kotouč do prázdné klece. A Rytíře to mohlo mrzet. K volnému puku v útočném pásmu se totiž dostal Filip Seman, který srovnal stav utkání – 1:1. Inkasovaný gól navíc otupil kladenskou aktivitu a Jihlava šla v přesilovce do vedení. Menšík se skvěle uvolnil za Ticháčka a Tomáš Čachotský už posílal puk za rozhozeného Bowa – 1:2. Kladno ale srovnalo rychle. Adam Kubík se dostal k puku mezi kruhy a opět zakončil přesně – 2:2.

Ve druhé části si mohli Rytíři pomoci dlouhou přesilovkou pěti proti třem, dlouho to ale vypadalo, že nebudou úspěšní. Až čtyři sekundy před vypršením prvního trestu dostal od Plekance krásný křižný pas Matěj Beran, který nezaváhal – 3:2. Zbytek třetiny už ale mnoho vzruchu nepřinesl. Jihlava se tlačila vpřed, ale do větší možnosti se nemohla dostat. Až v závěru v přesilové hře se dostal k nebezpečné střele Kachyňa, který orazítkoval tyč. Minutu před koncem se však Dukla nakonec přece jen radovala. Filip Seman zůstal trestuhodně volný před brankovištěm a zamířil přesně – 3:3.

Třetí dějství bylo od začátku hodně ubojované a bylo jasné, že žádný z týmů nechce udělat chybu. Rytíři zahrozili v přesilovce, Kubíka ale ve skvělé pozici vychytal Žukov a Indrákovi po chvíli střela nesedla. Na druhé straně se ocitl v nebezpečné pozici Čachotský, jenže ani jemu nebylo přáno. Nakonec ale domácí početní výhoda přece jen pomohla. Krátce po jejím skončení se dostal ke střele zblízka Matěj Beran a rozjásal tribuny – 4:3. Ještě v téže minutě se navíc protáhl za jihlavskou obranu Tomáš Plekanec a bylo rozhodnuto – 5:3. V závěru pečetil konečný výsledek do prázdné branky Adam Kubík – 6:3.