úterý 6.8.2024

A tým

Jakub Voráček se na Kladno vrací jako mentor. Pomůže hlavně s přesilovkami

23. 9. 2023 od Klub / Foto: Roman Mareš, uvnitř článku: dispatch.com
Realizační tým kladenských Rytířů se rozrostl o jedno jméno, a ne ledajaké. Mateřskému klubu trenérsky vypomůže odchovanec Jakub Voráček. Mistr světa z roku 2010 se na Kladno vrací po 17 letech.

Voráčkovu hráčskou kariéru dočasně přerušily zdravotní trable. Arizonští Kojoti, kteří vlastní jeho práva, ho zapsali na listinu dlouhodobě zraněných a čtyřiatřicetiletý kladenský rodák se z Ameriky vrátil zpět do Čech. Z jeho bohatých zkušeností, které za 15 sezón odehraných v NHL nasbíral, teď mohou těžit kladenští hokejisté.

„Kubovi jsme nabídli, jestli by chtěl Kladnu trenérsky vypomoci, a těší nás, že přijal,“ říká sportovní manažer Rytířů Jiří Burger a v otázce Voráčkových kompetencí dodává: „Měl by působit jako mentor a zaměří se hlavně na přesilové hry.“

Sám Jakub Voráček k nové spolupráci uvedl: „Seběhlo se to rychle a bylo to i trochu překvapení. Volal jsem si s Džegrem a dohodli jsme se na nějaké formě spolupráce. Pro mě to bude nová zkušenost a doufám, že Kladnu pomůžu.“

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU