neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
Obrázek
Ohlasy

Já nejsem žádný střelec, usmíval se po třígólovém večeru Tomáš Plekanec

22. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Kladno potvrdilo zlepšené výkony a českobudějovický Motor porazilo 5:3. K tříbodovému zisku zavelel hodně rázně kapitán Tomáš Plekanec, který první gól připravil a následně sám tři vstřelil! „Na hattrick jsem vůbec nemyslel. Je to o gól, člověk na to nemůže koukat. Abych se přiznal, tak jsem ani moc nechtěl střílet,“ vyprávěl po utkání v dobré náladě.

Gratuluji k hattricku. Potěšil?

Samozřejmě jsem rád, ale nejsem tam jen od gólů. Jsem hlavně rád za výhru a za to, že jsme posbírali nějaké body do tabulky. Góly jsou samozřejmě hezké, ale v naší situaci to je úplně jedno. Je potřeba, aby se kdokoliv prosadil a abychom měli body.

Je pro tak zkušeného hráče jako ty ještě hattrick něčím speciálním?

Je to samozřejmě hezké. Já nejsme žádný střelec a soustředím se na spoustu jiných věcí než na góly. Když takový zápas vyjde, tak má každý hráč radost.

Už v sedmé minutě jsme ale ztráceli o dva góly. To vás ale zjevně nepoložilo.

Byly to takové šťastné góly. Druhý byl tečovaný, takže to brankář měl těžké. Byly to takové góly z ničeho. Už jsme ale tolikrát v sezoně byli v situaci, že jsme prohrávali, hráli jsme dál a dokázali to stáhnout. Je to škoda pořád dotahovat, ale zaplaťpánbůh za to.

Svůj velký zápas jsi začal krásnou asistencí na gól Adama Kubíka…

Otevřelo se to tam. Já měl hodně času, takže čekali asi střelu nebo nahrávku na hráče kolem brány. Jak jsem trošku zaváhal, tak se tam otevřela nahrávka na Ádu. Áda už to trefil pěkně.

Druhý gól jsi vstřelil z úniku a jeden jsi tam měl už předtím. Chtěli jste to takhle hrát?

Vyšlo to ze situace. Dobře jsme odehráli obranné pásmo, zblokovalo se to a se štěstím to prošlo mezi nohy. Jsem rád, že to tam projelo. Byl to pro nás důležitý gól.

Motor po naší veliké šanci srovnal na 3:3. Nebáli jste se v tu chvíli o výsledek?

Zápasů už jsme v sezoně ztratili strašnou spoustu. Kdybychom tyhle situace odehráli lépe, tak máme daleko víc bodů. Tak to prostě je, musíme se dál do sezony zlepšit.

Vítězná branka padla z přesilovky, která nejdřív nevypadala úplně dobře…

Pořád se hledáme. Měnili jsme složení, protože to není ono. Tentokrát jsme z toho dali dva góly, ale pořád je tam strašně moc chyb. Je to jedna z věcí, které musíme v zápase zvládat lépe. Byli tam ve třetí třetině důležité momenty, kdy musíme přesilovky sehrát daleko lépe. I když z toho třeba nepadne gól, tak potřebujeme, abychom z toho měli aspoň tlak. To se nestalo. Naštěstí se to tam pak jednou povedlo dát.

 

„Bodů jsme mohli mít daleko víc, mohli jsme být úplně jinde.“

 

O moc lépe už jsi to asi trefit nemohl, ne?

Už toho moc nezbývalo. Bylo to podobné jako u prvního gólu Ády Kubíka. Neotevřelo se to, tak jsem si řekl, že to zkusím vystřelit. Jsem rád, že to tam padlo.

Myslel jsi na konci na to, že bys mohl dát hattrick?

Vůbec. Je to o gól, člověk na to nemůže koukat. Když tam byla prázdná brána, tak jsem to zkusil. Abych se přiznal, tak jsem ani moc nechtěl střílet. Spíš jsem to tam chtěl hodit, aby nebyl icing. To, že to tam dolétlo, je samozřejmě super.

Jak může týmu pomoci do dalších utkání tahle výhra?

Je to samozřejmě důležité. V minulé části sezony jsme na to ale nebyli schopní navázat. Věřím, že teď jsme nějakou šňůru udělali a bude pokračovat. Že posbíráme tolik bodů, aby nám to stačilo k nějakému lepšímu umístění.

Co říkáš na příchod kluků z první ligy? Z tribuny to vypadá, že tým hezky oživili.

Většinou jsou tady kluci, kterým se v první lize daří. Jsou šikovní. My jsme samozřejmě rádi za pomoc, kterou tady odvádí. Pokaždé, když někdo přijde, tak nám pomůže. Už na začátku sezony jsme měli hodně nemocných a zraněných a teď to pokračuje. Kluci hrají výborně, tentokrát dal důležitý gól Káca. Jsme za jejich pomoc jenom rádi.

Už jsme se dostali blízko poslednímu místu, teď jsme ale bodovali počtvrté v řadě. Je to zatím nejlepší část sezony z našeho pohledu?

Z tohohle pohledu určitě. Bodů jsme mohli mít daleko víc, zápasy jsme zbytečně poztráceli. Mohli jsme být úplně jinde. Takhle to je, musíme jet dál.

Je situace o něco komfortnější, když jsme před Zlínem už zase o jedenáct bodů?

Už jsem na tohle odpovídal asi před měsícem, kdy jsme taky měli polštář, a najednou to bylo o šest. Pořád je před námi strašně moc zápasů a uvidíme, jak to dopadne. Musíme hrát tak, jako hrajeme v posledních zápasech, a věřím, že to dobře dopadne.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Foto: Roman Mareš | 21. 1. 2022

Výhru řídil kapitán! Plekanec sestřelil Motor hattrickem

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU