Obrázek
Mládež

Fantastický obrat sedmáků a junioři dvakrát rozhodovali po nájezdech

19. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
V sedmém týdnu roku 2024 se odehrálo spousta utkání kladenské mládeže. Z tripu napříč celou republikou si juniorka odváží tři body, za prohru a výhru po nájezdech. Tři zápasy sehrál dorost, bodoval však jen v jednom z nich. Sedmákům se podařilo udržet nadále svou neporazitelnost, když předvedli až snový obrat z 0:4 na 5:4. A první tým páťáků se stále drží na druhém místě tabulky po výhře v hlavní městě.

JUNIOŘI, Chomutov vs. Rytíři 3:4 sn.; Vsetín vs. Rytíři 3:2 sn.

Kladenští junioři nastoupili minulý týden ke dvěma mistrovským střetnutím. V prvním z nich zavítali na led Pirátů Chomutov. Rytířům se nicméně vstup do zápasu výsledkově nepovedl. I díky své nedisciplinovanosti obdrželi totiž dvě branky. Perioda druhá nabídla ovšem srovnání výsledku, když se přesně trefil Šíma, a poté z přesilovky vyrovnal Sém. Krátce po začátku třetí části se však dokázali opět prosadit domácí, kterým vlil gól novou krev do žil. To ale možná vyvrcholilo v několik vyloučení, protože si následně zahráli hráči Kladna početní výhodu pět na tři, kterou dokázal využít Vishneuski. Jelikož o výsledku nedokázalo rozhodnout ani prodloužení, šlo se do nájezdů, po kterých se mohli radovat hosté, kteří tak odváží z Chomutova důležité dva body.

Branky: 11. Klobouček (Pospíšil, Vostiňák), 12. Rindoš (Česnohlídek, Filip), 44. Pospíšil (Grosskopf, Klobouček) – 28. Šíma (Typolt, Vishneuski), 32. Sém (Kupčo, Mišovic), 53. Vishneuski (Kupčo, Mišovic), rozh. náj. Mišovic (TS)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — A. Hvězda, A. Nácovský, D. Šeba, O. Kurzenkov, J. Trojna, J. Svoboda — T. Sém, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, A. Vishneuski

Už o dva dny později se Rytíři představili zcela na opačném konci republiky, tedy na půdě Vsetína. I přes vyrovnanou první třetinu se nakonec na jejím konci radovali domácí po přesné ráně 15 vteřin před sirénou. Obdobně jako v pátek, i nyní dokázali Kladeňáci v druhé dvacetiminutovce skóre dorovnat, jmenovitě se to podařilo Šímovi. Závěrečná část nabídla nejprve obrat výsledku ve prospěch Kladna po brance Šabady. Kladenští hráči nicméně nedokázali vedení udržet, protože přesně sedm minut před uplynutím základní hrací doby Vsetín vyrovnal. Junioři tak podruhé v tomto víkendu šli do samostatných nájezdů, kde se však nyní zadařilo lépe soupeři, proto mají z Valašska pouze bod.

Branky: 20. Cakl (Urge, Mošnička), 53. Urge (Cakl), rozh. náj. Stodůlka (TS) – 32. Šíma (Spilka), 46. Šabada (Nedvěd, Kurzenkov)

Sestava Rytířů: P. Přikryl (M. Zavoral) — A. Hvězda, A. Nácovský, D. Šeba, O. Kurzenkov, J. Trojna, J. Svoboda — T. Sém, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, J. Kupčo, A. Vishneuski

DOROST, Rytíři vs. Zlín 0:3; Rytíři vs. Jihlava 5:2; Rytíři vs. Tábor 2:6

Předminulý týden kladenský dorost utkání neodehrál, naproti tomu tento týden ho čekala porce tří utkání. K prvnímu z nich dorazili na kladenský ČEZ Stadion Berani ze Zlína. Ti měli bohužel velmi vydařený vstup do zápasu, jelikož už v osmé minutě vedli 0:2. Jednou po brejkové situaci dva na jednoho a podruhé po nenápadné střele zpoza obránce. Druhou periodu rozkouskovalo několik vyloučení, ale gól žádný nepřišel. Stvrzující branku přidal Zlín až v poslední sekundě hrací doby při risku Rytířů bez brankáře.

Branky: 4. Venený (Matula, Pluskal), 9. Venený (Pluskal, Matula), 60. Holba (Pluskal)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Krása, Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I– Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger

Páteční klání nabídlo duel Kladeňáků s Jihlavou, tedy souboj tabulkových sousedů. O důležitosti a vyrovnanosti střetnutí odpovídala i první perioda, která skončila bez branek. Oproti tomu se ve druhém dějství přímo odšpuntovala gólová smršť, protože padlo dohromady šest branek. Z prvního zásahu se radovali hosté ve 27. minutě, na což dokázal brzy zareagovat kladenský Rambousek. Již o dvě minuty později Kladeňáci dorovnávali na 2:2, zásluhou Borkovce. Od té doby už však střelecký účet rozšiřovali pouze domácí. Dvakrát do konce třetiny se ještě stihl prosadit Beran. Pojišťující gól do odkyrté branky přidal minutu před koncem Valuš.

Branky: 30. Rambousek (Müller, Pytlík), 32. Borkovec (Valuš), 37. D. Beran I (Kulich, Pytlík), 40. D. Beran I (Kulich, Pytlík), 60. Valuš (Müller) – 28. Chvátal (Zmrhal), 31. Š. Adamec (Chvátal)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I(A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.

Hned o den později, tedy v sobotu 17. února, nastoupili mladí Rytíři do třetice doma, tentokrát proti HC Tábor. Utkání pro domácí začalo nejlépe, jak mohlo. Už po 40 vteřinách se z předbrankového prostoru trefil Beran. Nicméně ještě do první sirény bylo skóre otočené ve prospěch Tábora, když se prosadili dvakrát v rozmezí 110 sekund. Hosté dokázali ve druhé části výsledek navýšit až na 2:5. O druhý kladenský gól se zasloužil díky dobrému napadání Pěch. Závěrečná třetina přinesla sice několik vyloučení na straně Jihočechů, ale snížení žádné. Naopak ještě hosté upravili na konečných 2:6.

Branky: 1. D. Beran I (Rambousek, Krása), 28. Pěch – 13. Slívko (Strachota, Slabý), 14. V. Svoboda (Suchan, Slabý), 21. Suchan (S. Pánek, V. Svoboda), 23. S. Pánek (Rob. Mohyla), 29. S. Pánek (Suchan), 43. Slívko (Slabý, Bačo)

Sestava Rytířů: J. Hájek (29. Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I(A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.

9. TŘÍDA, Rytíři vs. Litvínov 2:3 sn.; Tábor vs. Rytíři 9:5

Extraliga 9. tříd je stále v plném proudu, a proto i deváťáci z Kladna nastoupili v uplynulém víkendu ke dvěma utkáním. Páteční podívaná nabídla střet se severočeským Litvínovem. Úvodní třetinu ovládli hosté gólem z přesilové hry. V části druhé byli Rytíři hned sedmkrát vyloučení a ačkoli hráči Litvínova žádnou z početních výhod nevyužili, přesto šli do dvoubrankového vedení. Utkání už směřovalo do svého konce, když se necelé čtyři minuty prosadil kladenský Baťala. Skvělý závěr dokonali Rytíři o minutu později, když přišlo srovnání z hole Platila. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a v samostatných nájezdech prokázali větší šikovnost hráči Litvínova, kteří tak brali nakonec bonusový bod.

Branky: 57. Baťala (Irlbek), 58. Platil (Kučera) – 10. Pek (Butka, Kváš), 37. Puzyrnikov (Kváš, Mácha), rozh. náj. Kváš (TS)

Sestava Rytířů: M. Damašek (P. Zralý) — P. Šelicha, M. Soriano, Š. Kučera, J. Matějka, J. Pospíšil, F. Ulrych — P. Koudelka, V. Sivek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, A. Jalovecký, J. Štajer

Po těsném boji s Litvínovem čekal Rytíře venkovní výjezd do jihočeského města Tábor. Už od úvodního dějství Kladno prohrávalo 2:1, kdy až krátce před odchodem do šaten snižoval Platil. Druhá třetina se ale bohužel Kladeňákům výsledkově vůbec nevydařila, protože ji prohráli v poměru 5:1. V poslední dvacetiminutovce sice Rytíře dali všechny své síly do touhy snížit a vyrovnat, nicméně se jim to povedlo pouze do stavu 8:5. Domácí zpečetili výsledek na 9:5 brankou do prázdné klece tři minuty před závěrečnou sirénou.

Branky: 3. Nevšímal (Eremiáš), 9. Nevšímal, 22. Květoň (Stibůrek, Želivský), 23. Nevšímal (Eremiáš), 27. Eremiáš (Domin), 31. Sedlář (Pánková, Stöhr), 37. Stibůrek (Pánková, Stöhr), 51. Stöhr (Pánková, Lukeš), 57. Pánková (Hrobský) – 19. Platil (Kováč, Ulrych), 26. Matějka, 46. Baťala (Irlbek, Štajer), 52. Sivek (Kováč), 55. Denysenko

Sestava Rytířů: M. Damašek (M. Pospíšil) — F. Ulrych, M. Soriano, Š. Kučera, J. Pospíšil, J. Matějka — A. Jalovecký, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, P. Koudelka, J. Štajer

8. TŘÍDA, ODLOŽENO

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Mělník 5:4

Sedmáci měli na programu jediný zápas, a sice domácí klání s Juniorem Mělník, ve kterém předvedli senzační obrat. První třetinu tomu však nic nenasvědčovalo, jelikož hosté vedli 0:2 už v desáté minutě. Další studenou sprchu si Mělník pro Kladeňáky připravil už po minutě a půl druhé periody v podobě gólu na 0:3. Ještě pět minut před druhou přestávkou byl stav 0:4. Ve 40. minutě zápasu však nastartoval kladenský obrat Vycpálek. Fantastickou třetí část načal Reichl, následoval druhou brankou Vycpálek a na vyrovnání nenechal dlouho čekat Bejček. 6 minut před koncem stihl nakonec otočit celkové skóre na 5:4 Šimon Klement.

Branky: 40. Vycpálek (Bejček), 45. Reichl (Bottger), 48. Vycpálek, 51. Bejček (Mařík), 55. Klement (Tatíček) – 3. Zima (Hovorková), 10. Krejča (Dáňa), 22. Anděl, 35. Anděl (Hovorková)

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (O. Hanzlík) — J. Tureček, M. Kučera, J. Bottger, F. Dvořák, R. Petříček — A. Petrs, D. Mařík, V. Vycpálek, F. Reichl, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, J. Tatíček, M. Halamka

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Pilsen Wolves 8:10

V minulém týdnu nezahálela ani liga mladších žáků A, která nabídla souboj domácích kladenských šesťáků proti Pilsen Wolves. Na góly bohaté utkání mělo bohužel pro Kladno až hororovou první periodu, jelikož se skóre po ní zastavilo na 0:7. Druhá část nabídla snížení stavu na průběžných 3:9, i díky dvěma trefám Sirotěnka. Ve třetí třetině chtěli mladí Rytíři napodobit své starší kolegy ze sedmé třídy a částečně se jim to opravdu podařilo. Nakonec se senzační stahování skóre zastavilo na 8:9 z pohledu Kladna. Desátá branka hostů přišla až devět sekund před koncem.

Branky: 22. Grasser (Švub), 36. Sirotěnko (Kohout, Bešťák), 40. Sirotěnko (Bešťák, Kohout), 48. Švub (Honzů), 48. Grasser (Sirotěnko), 53. Sirotěnko (Bešťák, Kohout), 54. Grasser (Švub, Vlasatý), 57. Honzů (Grasser, Švub) – 1. Fodor (Fodor, Holeček), 3. Fodor (Holeček, Fodor), 4. Fodor (Voráček), 6. Holeček (Fodor, Fodor), 11. Čech (Sedláček, Bentara), 13. Bentara (Voráček), 15. Bentara (Holeček, Hečko), 21. Fodor (Fodor, Holeček), 23. Fodor (Hečko), 60. Holeček (Hečko)

Sestava Rytířů: Š. Fiman (Š. Šopík) — T. Svatoš, R. Schulz, J. Libecajt — V. Petrášek, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, M. Honzů, M. Švub, J. Kosaka, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, Š. Kohout

5. TŘÍDA, Smíchov vs. Rytíři 4:12; Slaný vs. Rytíři 10:0

Ke svému mistrovskému utkání nastoupili ve stejný den, tedy v sobotu 17. února, i oba týmy Rytířů v soutěži mladších B žáků. První celek se představil v hlavním městě na ledě Smíchova. Kladeňákům se povedl vstup do utkání, kdy zásluhou Knaifla a Jiráska bylo skóre už v páté minutě 0:2. Ani ve druhé části nenechali hráči Kladna soupeři z Prahy vydechnout. Poté, co se mimo jiné dvakrát trefil Bejček, se odcházelo podruhé do kabin s výsledkem 2:6. V závěrečné třetině mohl divák vidět hned dvojici kladenských hráčů, kterým se podařilo dokonat hattrick. Jmenovitě Honzů a Bejčkovi. Na konečných 4:12 upravil dvě minuty před koncem Spousta.

Branky Rytířů: 5. Jirásek (Kuchler, Michalovič), 6. Knaifl, 24. Bejček (Minařík), 25. Honzů, 29. Kuchler (Černý), 37. Bejček (Kolafa), 48. Honzů (Klimeš, Bejček), 50. Michalovič (Kuchler, Spousta), 52. Jirásek, 55. Honzů, 56. Bejček, 58. Spousta (Petrášek)

Sestava Rytířů: K. Pánek — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, S. Knaifl, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček

V tabulce níže postavený tým chtěl napravit zaváhání z minulého kola na ledě HK Lev Slaný. Nicméně už první perioda naznačila, že malé Kladeňáky nečeká vůbec lehký úkol. Stav se totiž zastavil, i díky jedné využité přesilovce, na 4:0 pro Slaný. Druhá část nedopadla bohužel o moc lépe, než ta první. Slánský tým dokázal nastřílet dalších pět branek do sítě Kladna. Vysokou porážku museli kladenští páťáci zkousnout až po desáté brance Slanýho ve třetím dějství.

Branky: 1. Janda (Čermák), 5. Hora (Pospíšil, Čermák), 9. Pospíšil (Čermák), 15. Hora (Hořejší), 22. Hořejší, 30. Hořejší (Pospíšil), 31. Hořejší (Suk), 34. Hořejší (Hora), 40. Pospíšil (Hora, Hořejší), 57. Hora (Hořejší, Pospíšil)

Sestava Rytířů: M. Havlíček — V. Filipovič, T. Prchal, J. Kovařík, M. Anděl, M. Storkup, L. Tichý — P. Kalla, M. Louthan, D. Kalík, J. Přibík, R. Petřík, K. Rambousek, J. Pavlíček, T. Tichý