Obrázek
Mládež

Dorost opět okusil chuť vítězství a celkově vydařený víkend pro mládež Rytířů!

12. 3. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Přestože základní část Tipsport Extraligy už se nějaký ten den nehraje, soutěže mládežnických kategorií stále běží. Bohužel pro juniory to ale další body po prohrách s Pískem a Chomutovem neznamenalo. Na druhou stranu ve zbývajících deseti duelech od dorostenců až po páté třídy prohráli dohromady tyto kategorie pouze dvě utkání. Obě proti Spartě, kdy na ně těsně nestačili dorostenci a ani jejich mladší kolegové z šesté třídy. Všechna zbylá střetnutí naši mladí Rytíři minimálně nepohráli!

JUNIOŘI, Písek vs. Rytíři 6:2; Rytíři vs. Chomutov 2:4

Juniorka kladenských Rytířů svedla v uplynulém víkendu dvojici utkání. Pro odehrání prvního střetnutí musela zavítat do jihočeského Písku. Začaátek zápasu se vydařil Kladeňákům velmi dobře, jelikož do kabin po prvních dvaceti minutách odcházeli s vedením 0:1 po trefě Typolta. Druhá část nicméně přinesla radost hráčů Písku z otočení skóre na 2:1. Poté uplynulo pouze 28 vteřin ze třetí třetiny a stav byl opět vyrovnaný, protože se prosadil Nedvěd. Následný závěr se ale povedl daleko lépe domácím, kdy i zásluhou jedné přesilovky zvládli čtyřikrát skórovat a konečný stav byl tak 6:2 pro Písek.

Branky: 23. Šipla (Kozlík, Prušák), 30. Pittr (Tolar, Kozlík), 44. Kozlík (Tolar, Hofrajtr), 51. Kozlík (Pittr, Hofrajtr), 57. Prušák (Čunát, Hohenberger), 58. Hofrajtr (Tolar, Velíšek) – 14. Typolt (Mišovic, Hvězda), 41. Nedvěd (Hvězda, Vishneuski)

Sestava Rytířů: P. Přikryl — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, A. Hvězda, J. Trojna, M. Novák — T. Sém, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, A. Vishneuski, T. Typolt, T. Netrh

Podobně jako v předešlém utkání, i v domácím souboji proti Pirátům Chomutov Rytíři vstřelili první branku. Tentokrát se o to postaral na začátku druhé periody Beran. Nicméně ještě do konce této části dokázali Piráti skóre obrátit na 1:2. Hosté následně v polovině třetího dějství navýšili už na 1:3. Rytíři ovšem nic nevzdali a o body se chtěli ještě porvat. Od třetího gólu Chomutova uběhlo jen 44 sekund a Mejtský snížil opět na rozdíl jediné branky. Ani přes závěrečný tlak se už ale vyrovnat Kladeňákům nepodařilo, naopak hosté přidali pojišťující branku na konečných 2:4.

Branky: 24. Beran (Nedvěd), 51. Mejtský (Trojna) – 31. Rindoš (Hynek), 39. Žižka (Klobouček, Grosskopf), 50. Bon (Bečvář, Hlaváček), 59. Zachariáš

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — A. Hvězda, A. Nácovský, J. Borkovec, D. Šeba, J. Trojna, M. Novák — J. Kupčo, T. Netrh, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, D. Beran, T. Sém, A. Vishneuski, T. Typolt

DOROST, Rytíři vs. Sparta 0:1; Rytíři vs. Liberec 4:3

Kladenští dorostenci měli na programu minulý víkend také dvě klání a obě na domácí půdě. Páteční duel nabídl prestižní střet s pražskou Spartou. Celkově nabídlo toto utkání po málu důležitých momentů, jelikož rozhodčí vylučovali na straně Sparty třikrát a na domácí straně dokonce jen dvakrát. Ani jedno z mužstev ale své početní výhody nevyužilo. O osudu střetnutí tak rozhodl jediný gól. Ten se podařilo vstřelit Spartě ve druhé třetině. I přes velký tlak Rytířů v poslední dvacetiminutovce se nakonec srovnat skóre nepodařilo a hubený výsledek zůstal až do konce.

Branky: 25. Čížek (Trachta, M. Bolocan)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Voráček) – Krása (A), Borkovec, Háž, Dörfl, Hausner, Müller – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I(A) – T. Kozák, Rambousek, Valuš – O. Polášek, V. Trojna, Pěch – Klempíř, Burger.

Ke druhému utkání nastoupili Rytíři hned následující den, kdy přivítali Bílé Tygry z Liberce. Do zápasu se povedlo lépe vstoupit hostům, kteří vsítili první branku. Ještě v téže periodě se však v rozmezí dvou minut postupně trefili Pěch a Krása, čímž určili průběžné skóre na 2:1. Jednobrankový náskok si Rytíři udrželi i při druhém odchodu do šaten. Na vyrovnávací branku Liberce totiž zareagoval domácí Beran. Tentýž hráč následně navýšil skóre na 4:2. Necelých sedm minut před koncem ještě Bílí Tygři zdramatizovali utkání gólem na konečných 4:3.

Branky: 14. Pěch (Borkovec), 16. Krása (Borkovec), 36. D. Beran I (Kulich), 51. D. Beran I (Pytlík) – 9. Grebeníček (Rozsíval, Šťástka), 25. D. Hrouda (Rozsíval, Šťástka), 54. Ehrenberger (Grebeníček, Rozsíval)

9. TŘÍDA, Litvínov vs. Rytíři 2:3; Rytíři vs. Tábor 6:1

Žáci devátých tříd také sehráli minulý týden dva zápasy. První byl venku v severočeském Litvínově. Úvodní branku utkání si připsal po jedenácti minutách hry kladenský Kučera, nicméně domácí dokázali ještě do přestávky vyrovnat. Vedení o jeden gól Kladeňákům vrátil Kováč. V první minutě třetí třetiny však bylo opět srovnáno. Duel už pomalu směřoval do prodloužení, když čtyři minuty před koncem dostali Rytíři možnost přesilové hry. V ní zaúřadoval Snopek, jenž přesnou ránou zajistil tříbodové vítězství hráčům Kladna.

Branky: 17. Kváš (Kočí, Butka), 41. Zörner (Gimmler, Šindelář) – 12. Kučera (Irlbek), 27. Kováč (Matějka, Šubin), 58. Snopek (Platil, Kováč)

Sestava Rytířů: M. Damašek (P. Zralý) — M. Suchan, F. Ulrych, D. Malík, M. Soriano, Š. Kučera, J. Matějka, A. Jalovecký — P. Koudelka, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, J. Šubin

Ke druhému utkání našich deváťáků zavítal na kladenský stadion tým HC Tábor. Domácí Rytíři chtěli potvrdit vítězství z venku také na domácí půdě a dle toho i vypadal začátek střetnutí. Muž prvních třetin uplynulého víkendu, Štěpán Kučera, totiž zvládl určit stav při prvním odchodu do šaten dvěma přesnými trefami na 2:0. Chvíli po začátku druhé části navyšoval vedení Platil. Svou jedinou branku v zápase vstřelil Tábor krátce poté, když snižoval na průběžných 3:1. Poslední perioda ale opět patřila Kladeňákům, kteří ji vyhráli v poměru 3:0, zásluhou gólů Platila, Sivka a Snopka.

Branky: 14. Kučera (Sivek), 20. Kučera (Irlbek, Štajer), 25. Platil (Šubin), 55. Platil, 58. Sivek (Platil, Šubin), 59. Snopek (Štajer) – 29. Stibůrek (Sedlář, Želivský)

Sestava Rytířů: M. Damašek — M. Suchan, D. Malík, M. Soriano, Š. Kučera, A. Jalovecký, J. Matějka — I. Snopek, J. Štajer, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, P. Koudelka, J. Šubin, V. Sivek

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Kobra Praha 13:6; Rytíři vs. Sparta Praha 4:2

Osmáci Rytířů měli ve své Lize starších žáků A minulý týden dvě utkání. První z nich odehráli už v pondělí 4. března na domácí půdě proti Kobře Praha. První třetinu ovládli hráči Kladna s jednobrankovým náskokem po výsledku 2:1, kdy se trefili Procházka s Tatíčkem. Ve druhém dějství se však spustila gólová kanonáda do hostující sítě. Naši osmáci totiž přidali hned šest gólů. Ani ve třetí dvacetiminutovce Rytíři příliš nepolevili, jelikož zaznamenali dalších pět přesných zásahů, kdy hattrick dokonal Procházka a na metě dvou gólů v zápase zůstali Klempíř, Bejček, Vycpálek a Chaloupka. Nicméně i díky čtyřem trefám Kobry v poslední periodě se skóre zastavilo na 13:6 pro Kladno.

Branky: 13. Procházka, 17. Tatíček (Pollák), 23. Bejček (Klempíř, Petrs), 25. Procházka (Petrs), 28. Bejček (Klement), 29. Chaloupka (Reichl), 32. Vycpálek (Procházka, Petrs), 38. Polák (Procházka, Petrs), 45. Vycpálek (Klempíř), 48. Klempíř (Tatíček), 50. Chaloupka (Reichl, Bejček), 57. Klempíř (Procházka), 57. Procházka – 16. Škapa (Koubek), 31. Malkov (Viták, Synek), 47. Malkov (Viták, Synek), 51. Malkov (Škapa), 52. Viták (Škapa, Weinert), 59. Synek (Škapa)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — D. Mařík, V. Vycpálek, T. Bejček, Š. Klement, A. Petrs, F. Reichl, F. Polák, J. Klempíř, J. Chaloupka, D. Pollák, J. Tatíček

Podruhé v rozmezí 14 dnů se osmáci střetli s pražskou Spartou. Nicméně v neděli 10. března to bylo tentokrát na domácí půdě. Rytíři chtěli oplatit svému pražskému soupeři porážku 4:2 z minulého vzájemného utkání, proto do zápasu vlétli aktivně. Z přesilové hry se dokázal prosadit Petrs. Uběhly však sotva dvě minuty a Sparta srovnala stav na 1:1. Rozhodujícím faktorem duelu však byla druhá třetina, kterou Kladeňáci vyhráli v poměru 3:1. Na 2:1, potažmo 3:1, zvyšovali postupně Tatíček s Bejčkem. I přes snížení rozdílu na 3:2 dokázal zareagovat přesnou trefou Krásný a při druhém odchodu do kabin bylo tak skóre 4:2. To vydrželo nakonec až do konce utkání.

Branky: 9. Petrs, 27. Tatíček (Bejček, Kováč), 30. Bejček (Procházka, Tatíček), 38. Krásný – 11. Čech, 34. Nejčev (Kolář)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — A. Krásný, J. Kováč, D. Mařík, V. Vycpálek, T. Bejček, Š. Klement, A. Petrs, F. Reichl, F. Polák, J. Klempíř, J. Chaloupka, J. Tatíček

7. TŘÍDA, Vlašim vs. Rytíři 1:8

Liga starších žáků B, kde hájí barvy Rytířů naši sedmáci, měla v sobotu 9. března na programu souboj mezi Rytíři Vlašim a Rytíři Kladno. Kladeňáci chtěli v tomto utkání určit, který tým Rytířů je ve Středočeském kraji číslo jedna. Náskok po první třetině už byl totiž 0:2 pro Kladno, zásluhou Hamzy a Halamky. Nicméně smršť branek odšpuntovala až ve druhé části, kdy jich hosté přidali dalších pět. Jediná trefa Vlašimi v zápase padla v čase 37:15. Na konečných 1:8 ještě upravil necelých pět minut před koncem Halamka, který tímto i završil hattrick.

Branky: 38. Jan (Český) – 1. Hamza (Bejček), 4. Halamka (Bejček), 25. Vycpálek (Tureček), 26. Klement (Bejček), 28. Hamza (Bejček), 32. Halamka (Mařík), 33. Dvořák, 56. Halamka (Mařík)

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (O. Hanzlík) — J. Tureček, Š. Ričl, J. Bottger, R. Petříček, F. Dvořák — V. Vycpálek, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, D. Tuček, M. Halamka, D. Mařík

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Sparta Praha 1:5

Rozhodně nejčastějším soupeřem v minulém víkendu pro mládežnické kategorie byla pražská Sparta, kdy šesťáci byli už třetím celkem, který s ní v uplynulých dnech hrál. Nicméně tento výsledek byl ze všech tří bohužel nejméně vydařený. Sparta si už v první části vytvořila náskok 0:3, a to za pouhých jedenáct minut hry. O jediný zásah Kladeňáků se postaral Sirotěnko v polovině hrací doby, když snižoval na průběžných 1:4. Nakonec Sparťané zpečetili výsledek na konečných 1:5 deset minut před závěrečnou sirénou.

Branky: 30. Sirotěnko (Bešťák, Schulz) – 1. Voják (Rejmon), 9. Voják, 11. Pavlů (Voják), 23. Plechinger (Zikmund), 51. Voják (Senčák)

Sestava Rytířů: Š. Šopík — R. Schulz, J. Libecajt — D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, D. Bárta, I. Sirotěnko, J. Kestner, J. Vlček, M. Švub, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal, Š. Kohout

5. TŘÍDA, Slaný vs. Rytíři 6:6; Kobra Praha vs. Rytíři 2:11

V rozmezí dvou dnů čekala kladenské páťáky dvojice venkovních utkání. K prvnímu z nich cestovali na led nedalekého Lvu Slaný. O vyrovnanosti souboje nebylo pochyb už v průběhu první třetiny, která skončila 2:2. Za Kladno se trefili Bažant a Honzů. Ve druhé části se přece jen podařilo domácím odskočit na rozdíl jedné branky, kdy vedli 5:4. I přes to, že Rytíři dokonce vedli 3:4, díky brankám Michaloviče a Jiráska. Na začátku třetí periody zvýšil Lev na 6:4, ani to však s Kladeňáky nezacloumalo. Pět minut před koncem se přihlásil o slovo kontaktním gólem Černý a přesně osm vteřin před koncem hrací doby vyrovnal na konečných 6:6 Michalovič.

Branky Rytířů: 2. Bažant (Svatoš, Michalovič), 20. Honzů (Bejček), 29. Michalovič (Bažant), 34. Jirásek (Turek), 55. Černý (Svatoš), 60. Michalovič (Veltruský)

Sestava Rytířů: K. Pánek (M. Havlíček) — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant

Následující den, tedy v sobout 10. března, vyjeli Kladeňáci do hlavního města, kde je čekal soupeř Kobra Praha. Toto klání probíhalo od začátku rozhodně více jednoznačně než poslední duel se Slaným. Po první části byl totiž stav 0:4 pro Kladno. Ve stejném tempu probíhala i druhá dvacetiminutovka, kde opět Rytíři zaznamenali čtyři přesné trefy, kdy se mimo jiné podruhé trefil Klimeš a dvě branky zapsal také Bažant. Jediné dva góly domácích padly v rozmezí čtyř minut v posledním dějství. Nicméně Rytíři stejně zvládli přidat ještě tři zásahy, proto byl konečný výsledek 2:11.

Branky Rytířů: 6. Klimeš (Spousta), 8. Honzů (Knaifl, Kolafa), 9. Černý (Spousta), 15. Svatoš (Černý), 22. Jirásek (Honzů, Spousta), 33. Bažant (Michalovič), 39. Klimeš (Kovařík), 40. Bažant (Kuchler), 48. Spousta (Kolafa), 50. Honzů (Jirásek, Bejček), 57. Kolafa

Sestava Rytířů: K. Pánek — V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Kovařík, V. Veltruský — J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, S. Knaifl, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant