čtvrtek 18.4.2024
 neděle 21.4.2024

Čekání je u konce! Barážový boj se Zlínem startuje dvěma domácími zápasy

15. 4. 2023 od Martin Kolačkovský, Redakce / Foto: Roman Mareš
Dlouhá přestávka mezi základní částí extraligy a baráží končí. Nejdůležitější část sezóny, ve které Kladno svede bitvu o extraligovou příslušnost na další ročník s týmem PSG Berani Zlín, začne dvěma zápasy v neděli, respektive v pondělí 16. a 17. dubna! Podaří se Rytířům udělat první dva kroky k záchraně?

Rytíři sehráli poslední ligové utkání před více než měsícem. V neděli 5. března 2023 na domácím ledě přehráli Karlovy Vary 5:4. Následovala dlouhá přestávka, která byla vyplněna náročnou přípravou a přípravnými zápasy. V nich se tým hracího majitele Jaromíra Jágra vždy dvakrát střetl s Kolínem a s rezervou Pardubic a z těchto čtyř odehraných klání má bilanci tří výher a jedné porážky.

Ševci dokráčeli ze šestého místa až k titulu

Zlínským se úvod do sezóny vůbec nevydařil a v předvánočním období se pohybovali několik bodů od sestupové poslední příčky. Nový rok však vše změnil a Zlín se i shodou ostatních výsledků v posledním kole prodral na šestou příčku v tabulce Chance ligy, která mu zajistila přímý postup do čtvrtfinále. V něm Ševci narazili na ostravskou Porubu, kterou v sérii na tři vítězná utkání porazili 3:1. Dalším protivníkem byl vítěz základní části z Třebíče. Horáckou Slavii Berani porazili 4:1 na zápasy a ve finále vyzvali rivala z Valašska – Vsetín. Derby patřilo k vrcholům celého prvoligového ročníku, vyprodané tribuny hnaly oba celky k úspěchu. Ševcům se podařilo ve druhém zápase na Lapači zvítězit těsně 2:1 a k mistrovskému titulu v Chance lize jim stačilo jediné – uhájit svůj hrad. To se Beranům podařilo a ve finále zvítězili 4:2. Baťovo město bylo na nohou a slavilo mistrovský titul a postup do baráže.

Po příchodu trenéra Miloše Říhy mladšího začali Berani do svého mužstva více zapracovávat mladé odchovance. Více prostoru dostali například Tadeáš Talafa, Šimon Frömel či Vojtěch Riedl. I tak se ale tým opírá zejména o zkušené hráče, mezi které můžeme zařadit kapitána Bedřicha Köhlera, kladenskému publiku dobře známého Denise Kindla, reprezentačního obránce Daniela Gazdu nebo extraligou prověřeného gólmana Daniela Hufa.

Pohledem statistik je nejproduktivnějším hráčem v play-off Chance ligy Denis Kindl s bilancí 4+11. Následují Petr Kratochvíl (5+7), Petr Mrázek (5+4) a Tomáš Pospíšil (3+4). Jednoznačnou jedničkou v brankovišti je Daniel Huf, který se stal postrachem zakončujícím hráčům. Jeho úspěšnost v play-off je neuvěřitelných 94,11 %. Říhovi svěřenci jsou nevyzpytatelným soupeřem, jenž bude svou rychlostí a dravostí chtít zabojovat o extraligu.

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se velmi dobře znají z předchozích extraligových sezón. V ročníku 2021/2022 nejprve Kladno porazilo Zlín v Chomutově 3:2 po prodloužení a pak potvrdilo domácí vítězství na Zimním stadionu Luďka Čajky další výhrou, tentokrát 5:1. Ševci pak vrátili úder a následující dvě střetnutí ovládli (výhry 3:1 a 3:2 s vítězným gólem Daniela Gazdy v čase 59:54), ani tak ale Rytíře v extraligové tabulce nedostihli, což je odsoudilo k přímému sestupu.

Po roce opět baráž

Naopak Rytíři uhájili extraligovou příslušnost v baráži proti Jihlavě. S bojem o přežití tedy mají bohaté zkušenosti. Dokáže je tým využít a udržet extraligu i pro ročník 2023/2024? Na rozdíl od minulé sezony Kladno má Kladno na úvod série k dispozici skutečné domácí prostředí. Vyprodaný stadion ho požene do boje, jehož cíl je jasný. Zůstat mezi elitou. Jestli se to povede, se dozvíme nejpozději 28. dubna.

Celé Kladno spolu!

Jak v neděli, tak v pondělí očekáváme zcela zaplněné tribuny a elektrizující atmosféru. Každý hlas, který Rytíře požene do boje, se počítá. Nalaďte se s námi na velkou hokejovou bitvu motivačním videem, v němž si zahráli i někteří z vás!

První utkání baráže o Tipsport Extraligu se na kladenském ČEZ stadionu uskuteční v neděli 16. dubna od 16 hodin. Sledovat ho můžete na O2 TV Sport. Poslední volné vstupenky do sektoru stání kupujte ZDE.

Druhé utkání baráže o Tipsport Extraligu se na kladenském ČEZ stadionu uskuteční v pondělí 17. dubna od 18 hodin. Sledovat ho můžete na ČT sport. Vstupenky kupujte ZDE.