6. kolo,  neděle 29.9.2024
Sparta

Zpátky domů! V neděli Rytíře čeká nevyzpytatelná Olomouc

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladenští hokejisté se po dvou zápasech na venkovních kluzištích vrací do svého svatostánku, kde vyzvou nepříjemnou Olomouc. Ta se zatím pohybuje v klidném středu extraligové tabulky.

Z jižních Čech bez bodu

Vstup do utkání se Kladnu nepovedl a už po čtrnácti vteřinách otevřel skóre Přikryl. První třetina byla ze strany hostujícího celku chudá na výraznější šance, v jediné větší pálil Procházka těsně nad bránu. Na počátku prostředního dějství si Rytíři vyzkoušeli čtyřminutovou přesilovku, gól ale nepadl. Následně se sice Melka radoval z vyrovnání, rozhodčí ovšem jeho trefu neuznali. Motor poté ve dvojnásobné početní výhodě zásluhou Gulaše navýšil skóre a vedl už o dvě branky. Kladeňáci v závěru odvolali brankáře, ale risk se nevyplatil a inkasovali potřetí. Rytíři prohráli v Českých Budějovicích 0:3.

V kádru Hanáků najdeme stálice i nová jména

Olomouci se už několik let daří držet základní pilíře kádru pohromadě. Typickým příkladem je brankář Branislav Konrád, který na severu Moravy působí už od sezóny 2015/2016, od začátku ročníku ovšem v brankovišti nenastoupil. Pozici jasné jedničky si upevnil Matěj Machovský, který drží nejlepší úspěšnost zákroků v rámci celé extraligy. Ve dvou kláních ho zastoupil Jakub Sedláček, tomu pro změnu patří poslední příčka v této tabulce.

Zadní řady Hanáků posílil slovenský bek Marek Korenčík. Jinak ale olomoucká defenziva těží ze sehranosti z předchozích ročníků, nejproduktivnějším z obránců je pak Jakub Sirota s čtyřmi kanadskými body.

Do ofenzivy přivedla Olomouc tři jména. Do týmu se připojili Jakub Doktor, Petr Fridrich a Martin Kohout a zejména druhý jmenovaný se u nového zaměstnavatele velice rychle zabydlel. Patří mu totiž pozice nejlepšího střelce svého celku, když se letos dokázal prosadit už pětkrát. Zároveň vede tento čtyřiadvacetiletý forvard tabulku týmové produktivity s bilancí osmi bodů.

Kohouti mají skvělou formu

Náš nedělní soupeř si v dosavadním průběhu sezóny vede na výbornou. V pátečním utkání si Hanáci vyšlápli na mistrovský Třinec, který porazili 2:0. I předcházející dva zápasy tým z Moravy zvládl úspěšně, když na svém stadionu porazil Hradec Králové a Spartu. V posledních pěti duelech vybojovali Olomoučtí hned dvanáct bodů, jedinou porážku zapsali proti vedoucímu Litvínovu. Z devíti odehraných klání vybojovali hned patnáct bodů, což je katapultovalo na páté místo extraligové tabulky!

V uplynulých duelech s Hanáky moc branek nepadlo

Obě mužstva na sebe naposledy narazila 26. ledna. Zápas na kladenské půdě rozhodla lepší produktivita Tomajkova výběru, který tak získal tři body za výhru 3:2. To úvodní minuty předchozího klání hrané v Olomouci vyšly lépe Kladnu, které brzy vedlo 2:0, nakonec ovšem domácí srovnali a v prodloužení vybojovali bod navíc. Poslední vítězství proti kohoutům si modrobílí hokejisté připsali v duelu 14. kola loňského ročníku Tipsport extraligy, tehdy porazili moravského soka 3:2.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

1. kolo (15.9.2023): Olomouc vs. Kladno – 1:0

14. kolo (27.10.2023): Kladno vs. Olomouc – 3:2

27. kolo (10.12.2023): Olomouc vs. Kladno – 3:2 pp

40. kolo (26.1.2024): Kladno vs. Olomouc – 2:3

Další domácí utkání sehrají Kladeňáci na ledě ČEZ stadionu v neděli 13. října proti HC Olomouc. Začátek důležitého souboje je naplánován na čas 17:30. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV SportLístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.