pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Z Mladé Boleslavi s bodem po nájezdech, Tralmaks si připsal dvě branky

12. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři se ve vypjatém boji o nižší patra tabulky představili na ledě Mladé Boleslavi. Pro kladenské bohužel dopadlo prohrou po nájezdech. Hráči z města automobilů vlétli do utkání s vervou, nicméně vedení se ujali Rytíři z trestného střílení. Domácí dokázali ve druhé části stav otočit, avšak ve čtyřbrankovém druhém dějství nakonec dvakrát skórovali i Kladeňáci, proto byl stav vyrovnaný. Třetí perioda přinesla opatrný hokej s minimem šancí a zápas se prodlužoval. Nakonec však rozhodly až nájezdy, kde se lépe dařilo domácím. Ze středočeského města tak Rytíři vezou bod.
2023/2024, Tipsport extraliga, 35. kolo,  pátek 12.1.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
4:3sn
1:1, 2:2, 0:0 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 20. Lantoši (Fořt, Pyrochta), 25. Skalický (Pyrochta, Gewiese), 34. Pitule (Čech, Pavlík), rozh. nájezd Fořt – 7. Tralmaks (tr.střílení), 30. Smoleňák (Melka), 37. Tralmaks (Ticháček).  Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Robert Lantoši – Eduards Tralmaks.

diváci4067
Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Gewiese, Čech, Pavlík, Jánošík, Bernad, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Pitule, Závora
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák, Melka, Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha

První minuty důležitého klání patřili spíše domácím hráčům, kdy navíc dostali možnost početní výhody. Zde se však zaskvěl brankář Bow. Vzápětí mohl Eduards Tralmaks vstřelit první branku zápasu z trestného střílení, což se mu díky nekompromisní střele povedlo - 0:1. Mladoboleslavští nicméně z tlaku nepolevili a Bowa zásobovali několika nepříjemnými ranami. Na kladenské straně zaznamenal vážnější střelu jen Veber od modré čáry. V poslední minutě úvodní periody nakonec brankáře Rytířů překonal v přesilové hře Lantoši, střelou z mezikruží - 1:1.

Prostřední část nabídla nejprve lehce kostrbatý úvod. Po pár minutách ale domácí obrátili skóre zásluhou Skalického, který pálil nepokrytý ze slotu - 2:1. Kladeňáci hráli poté svou první přesilovku, která však brankou neskončila. Vzápětí se ovšem hosté radovali ze srovnání, kdy dobrý výběr místa na brankovišti prokázal Radek Smoleňák - 2:2. Už za čtyři minuty měla nicméně Boleslav opět o gól navrch, kdy nahození od modré čáry tečoval přesně pod horní tyč exkladenský Pitule - 3:2. Gólově bohatou druhou třetinu zakončil o tři minuty později Eduards Tralmaks, během přesilové hry Rytířů. Obdržel přihrávku od Ticháčka na pravou stranu a přesným projektilem k tyči prostřelil Růžičku - 3:3.

Závěrečná třetina nabídla z počátku překvapivé zakočení z úhlu od Tralmakse, brankáře Růžičku však nenachytal. Kladenští sice přidali na aktivitě v útočném pásmu, nicméně do brejku dva na jednoho se dostali domácí, kdy Čech zakončoval těsně vedle. Maskovaný muž domácích si následně poradil i s nepříjemným nahozením od Vebera. Do zajímavé pozice se před brankou dostal Jágr, v poslední chvíli mu však puk sjel z hole. Po zbytek času se hrál převážně hokej odpovídající důležitosti střetnutí a šance již nepřišly.

Nastavená pětiminutovka začala šancí Rohlíka, jenž si vybruslil do slotu, brankář Bow byl nicméně připraven. Následovala příležitost Kusého, který se pokoušel objet branku a zasunout puk, na Růžičku ale nevyzrál. Skalický se před koncem prodloužení proháčkoval až před Bowa, ten však stihl zasáhnout. O druhý bonusový bod se tak bojovalo až v samostatných nájezdech, kde rozhodující nájezd zaznamenal domácí Fořt - 4:3.

Mladá Boleslav: David Havíř: Skvělá atmosféra a výborní diváci. Hráči podali maximální výkon. Byli jsme o fous lepší, ale neproměnili jsme naše šance. Za body jsme rádi a pokračujeme dál. Kladno má dva zápasy k dobru, my ale nic nevzdáváme a bojujeme dál až do konce.

Kladno: Otakar Vejvoda: První třetinu jsme mohli vyhrát, asi by to ale nebylo spravedlivé. Boleslav měla čtyři dobré šance a kdyby vedla 3:1, vůbec bychom se nemohli divit. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, vyrovnali jsme a možná jsme byli aktivnější než Boleslav. Třetí třetina neříkám, že by byla opatrná, my jsme se snažili dát gól a rozhodnout. Byla to nejvyrovnanější třetina ze všech. V prodloužení měla více ze hry Boleslav a pak byly penalty.