sobota 27.4.2024
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Vysoké vítězství nad Vsetínem řídili Procházka s Melkou, oba shodně po dvou gólech

18. 4. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Čtvrtek 18. dubna nabídl druhé barážové střetnutí mezi Kladnem a Vsetínem. I tento duel nakonec vzešel pro Kladeňáky vítězně. Zasloužily se o to převážně skvělé vstupy do prvních dvou třetin. Během svého prvního střídání v zápase se prosadil Jaromír Jágr. Do konce druhé periody mělo Kladno dokonce dva dvougólové střelce, a sice Antonína Melku a Martina Procházku. V poslední periodě se už skóre nezměnilo, proto si před výletem na Moravu odváží Rytíři vedení 2:0 na zápasy po dnešní výhře 7:2.
2024-2, BAR2,  čtvrtek 18.4.2024, ČEZ stadion, Kladno
7:2
3:1, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Jágr (Strnad), 9. Tralmaks (Filip), 20. Melka (Strnad, Ticháček), 22. Smoleňák (Tralmaks, Sideroff), 23. Melka (Strnad, Jágr), 34. Procházka (Slováček), 37. Procházka (Jarůšek) – 10. Jonák (Teper, Jenáček), 27. Klhůfek (Teper, Jenáček). Vyloučení: 10:7 + Jonák (VSE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Jaromír Jágr – Jakub Teper.

diváci5200
Kladno: Brízgala – Hejda, Ticháček, Slováček, Babka, Veber, Martenet – Procházka, Filip, Jarůšek – Smoleňák, Sideroff, Tralmaks – Kusý, Pytlík, Frolík – Jágr, Melka, Strnad – Bláha.
Vsetín: Romančík – Hryciow, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Kratochvil, Hořanský – Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, Kern, Machala.

Lepší úvod do zápasu si sám majitel Rytířů Jaromír Jágr nemohl přát. Hned při svém prvním střídání totiž po luxusní přihrávce Strnada otevřel skóre utkání - 1:0. Vzápětí se mohl prosadit ve velké příležitosti Slováček, Romančík ho však vychytal. Na průběžných 2:0 dokázal s přispěním nohy hostujícího Roba navýšit stav Eduards Tralmaks. Uběhlo nicméně něco málo přes minutu a Vsetín snížil na 2:1 v průběhu přesilovky, když ránu od modré přesně tečoval Jonák. Za okamžik čaroval na čáře Adam Brízgala proti pokusu Hořanského. Na samostatný únik Tralmakse si následně počíhal Romančík. Do slotu si poté najel Antonín Melka a přesně vymetl levou šibenici branky - 3:1.

Do druhé části vstoupili Kladeňáci ještě lépe než do té první. Za tři minuty totiž byl rozdíl už čtyřbrankový. Před brankářem Romančíkem se objevil zcela osamocený Radek Smoleňák, který navýšil na 4:1 a krátce na to si v individuální akci poradil Antonín Melka, jenž svým druhým gólem v zápase určil stav 5:1. Ani tento stav ovšem neměl dlouhého trvání, protože se v další početní výhodě prosadil hostující Klhůfek, díky přesné teči před brankou - 5:2. Během pětiminutové kladenské přesilovky se Rytíři zvládli prosadit hned dvakrát. O obě branky se postaral Martin Procházka, poprvé střelou z levé strany - 6:2. Za okamžik našel Jarůšek křižnou přihrávkou opět hůl jmenovce olympijského vítěze, kterému nedělalo problém trefit poloodkrytou klec - 7:2.

V počátku třetí periody se ve vlastním oslabení dostal do zajímavé příležitosti Deven Sideroff, Romančík si ale prostor přední tyče pohlídal. Tentýž hráč následně málem překonal brankáře Vsetína po nepřehledné situaci na brankovišti, ani tenotkrát se ale síť nerozvlnila. Vsetínští poté nezvládli využít ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry. V početní výhodě se následně nedokázali prosadit také Kladeňáci. Do konce zápasu oba týmy spíše dohrávaly proto se konečné skóre 7:2 už nezměnilo.

Kladno: Otakar Vejvoda: Dnes jsme naštěstí měli dobrý pohyb od první třetiny. Dali jsme i dva góly a zdálo se nám, že máme dobrou kontrolu nad utkáním. Vsetín se dostal do zápasu dobrou přesilovkou a poté měl momentum zhruba pět minut, kdy Vsetínští byli v naší útočné třetině. Následnou velkou šanci Brízgala skvěle chytil. Branka Tondy Melky a vstup do druhé periody byly poté velmi důležité věci, které rozhodly zápas.

Vsetín: Jiří Weintritt: Dnes jsme měli velmi špatný vstup do utkání, díky dvěma rychlým inkasovaným brankám. Pomohli jsme si poté přesilovkou a za stavu 2:1 jsme se zvedli v pohybu, což vyústilo v šanci Adama Hořanského, kterému se však nepodařilo uklidit puk do brány. Za výsledku 2:2 by se rozhodně se zápasem dalo něco dělat, naopak důležitým momentem byl třetí gól v naší síti na konci první třetiny. I v dobrém počtu jsme si špatně rozebrali hráče v obranném pásmu. Následně i přes upozorňování na vstup do druhé části jsme inkasovali hned dva góly a v podstatě bylo po zápase.