Veteráni v Kladně porazili Německo. Při premiéře se trefil i Plekanec

16. 3. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladenský ČEZ stadion v sobotu hostil souboj veteránských reprezentací Česka a Německa, ve kterém se domácí radovali z vítězství 8:4. K české výhře přispěl jedním gólem také bývalý kapitán Rytířů Tomáš Plekanec, který ukončil kariéru v této sezoně. Na kladenském ledě se představil fanouškům poprvé od své listopadové rozlučky.

6. října loňského roku nastoupil Tomáš Plekanec na kladenském stadionu naposledy jako profesionální hráč, o měsíc a 11 dní později se pak dočkal na domácím svatostánku velké rozlučky, kdy mu celý ČEZ stadion tleskal vestoje.

Až v sobotu odpoledne se bývalý kapitán Rytířů poprvé od listopadu vrátil na kladenský led – o pár stupňů ale zvolnil a při své premiéře v dresu veteránské reprezentace nastoupil proti Německu.

Plekanec ukázal fanouškům, že ze svého hokejového umu nic nezapomněl a od první třetiny zásoboval své spoluhráče chytrými přihrávkami. Žádná se ale neujala, a tak Češi poprvé odskočili do vedení po souhře Bednáře se zakončujícím Hešem a podruhé šli do trháku, když do prázdné brány dorážel Svoboda.

Kladenská a montrealská legenda se zapsala do statistik veteránské reprezentace až ve třetím dějství. Za stavu 2:2 to vzal na sebe a zpoza branky překonal německého gólmana Vollmera. Ještě jednou si tak užil, jak kladenské tribuny skandovaly jméno Tomáš Plekanec.

Němci, za které nastoupil i kladenský rodák Martin Ančička, v závěrečné části vývoj otočili, když dvěma slepenými góly překonali dalšího hráče s bohatými zkušenostmi z Kladna – Miroslava Kopřivu. Jenže Česko domácí zápas zvládlo – vyrovnání obstaral Vlasák a o vítězi rozhodl po pěkném úniku Bednář. Definitivní tečku za utkáním udělali Duda, Vlasák a Rachůnek.

Česko – Německo 8:4 (1:1, 2:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 5. Heš (Bednář, Vlasák), 18. Svoboda (Duda, Sedlák), 30. Plekanec (Král), 39. Vlasák (Bednář, Ťoupal), 42. Bednář (Vlasák), 44. Duda (Sedlák, Svoboda), 45. Vlasák (Bednář, Blatný), 45. Rachůnek (Heš) – 12. Ficenec, 27. Kunz (Bräuner), 36. Schütz, 36. S. Ziesche (Schütz, Gawlik). Rozhodčí: Dundr, Ondráček – Havel, Řešátko. Diváků: 950.

Česko: Neuvirth (26. Kopřiva) – Mojžíš, Ščerban, Novák, Heš, Škoula, Ťoupal – Duda, Sedlák, Vlasák – Svoboda, Blatný, Bednář – Rachůnek, Plekanec, Král. Trenér: Jan Havel.

Německo: Vollmer (36. Voss) – D. Danner, S. Danner, Ficenec, Ančička, Burym, Bresagk, Pflügl, Vöst – S. Ziesche, M. Ziesche, Mann – Zeller, Schütz, Gawlik – Kunz, Bräuner, Stehle-Böcherer – Hart. Trenér: Dieter Frenzel.