Klub

V sobotu se na Kladně představí mistři světa i držitel historického stříbra z olympijských her

14. 3. 2024 od Tisková zpráva
Už v sobotu 16. března se na kladenském ČEZ stadionu střetnou veteránské výběry Česka a Německa. Poprvé od října loňského roku se na domácím ledě představí Tomáš Plekanec, kterého čeká veteránská premiéra, s Němci na Kladno přijede místní rodák Martin Ančička či držitel olympijského stříbra Felix Schütz. Představujeme sestavy obou týmů.

Reprezentační tým českých veteránů čeká první mezinárodní střetnutí po bezmála roce. Naposledy se utkal právě s Německem, a to v sobotu 15. dubna 2023 v Landshutu, kde zvítězil 7:5. V domácí odvetě budou chtít Češi na výsledek z loňska navázat. Ačkoli pravidla utkání jsou spíše exhibičního rázu, na domluvené výsledky se nehraje.

„My jsme s německým národním týmem hráli několikrát a nikdy jsme nevyhráli nějak výrazným rozdílem. Maximálně o dva góly. Němci vybírají hráče, kteří chodí pravidelně hrát a udržují se v kondici, takže očekávám pěkný hokej. Bude to určitě zajímavé. My chceme samozřejmě doma vyhrát, ale od Němců to zadarmo nedostaneme, musíme si to vybojovat na ledě,“ uvědomuje si jeden z trenérů českého výběru Milan Nový. Legendární kanonýr společně s Janem „Gustou“ Havlem na Kladně povede sestavu nabitou zajímavými jmény, ačkoli některá na poslední chvíli bohužel z důvodu neodkladných klubových povinností odpadla. Finální sestava, kterou by ještě měl doplnit jeden obránce, tak vypadá následovně:

Brankáři: Michal Neuvirth, Miroslav Kopřiva

Obránci: Bedřich Ščerban, Filip Novák, Tomáš Mojžíš, Kamil Ťoupal, Jiří Heš,

Útočníci: Tomáš Plekanec, Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák, Zdeněk Blatný, Radek Duda, Václav Král, Zdeněk Sedlák, Jaroslav Svoboda, Ivan Rachůnek

Také Němci přivezou na Kladno zajímavý tým. V zadních řadách se představí mimo jiné kladenský rodák a pozdější německý reprezentant Martin Ančička. Největší hvězdou výběru západních sousedů ale bude účastník sedmi mistrovství světa Felix Schütz, který svou už tak bohatou kariéru v roce 2018 ozdobil historickým stříbrem ze Zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Těšit se ale můžete i na řadu dalších hráčů s bohatou minulostí v elitních hokejových soutěžích. Také německá sestava na poslední chvíli prošla několika změnami. Její finální složení vypadá takto:

Brankáři: Jochen Vollmer, Dirk Voss

Obránci: Benjamin Stehle-Böcherer, Martin Ančička, Michael Bresagk, Brad Burym, David Danner, Jakub Ficenec

Útočníci: Felix Schütz, Tobias Bräuner, Simon Danner, Tobias Kunz, Christoph Gawlik, Stefan Mann, Markus Pflügl, Oliver Vöst, Florian Zeller, Markus Ziesche, Steffen Ziesche, Mathias Hart

Utkání veteránů se hraje na třikrát patnáct minut čistého času. Za nedovolené zákroky jsou nařízena trestná střílení. Zápas startuje v 17 hodin. Vstupenky za 200 korun na sezení, nebo za 100 korun na stání můžete zakoupit v on-line předprodeji, nebo dvě hodiny před začátkem utkání přímo na pokladně ČEZ stadionu.