pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Úvodní barážový duel se Vsetínem rozsekli ve prospěch Kladna Jarůšek s Brízgalou

17. 4. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
První barážové klání proti Valašskému klubu Vsetín mají Rytíři úspěšně za sebou. Kladno se ukázalo po 45 dnech pauzy s několika navrátilci po zranění v sestavě. Dva z nich se na vítězství dost významně přičinili. Adam Brízgala totiž za bezbrankového stavu pokryl několik velkých šancí hostů. Ve druhé třetině poté další uzdravený hráč Matyáš Filip otevřel skóre. Hvězdou večera se však stal Richard Jarůšek, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci. V závěrečném dějství ještě každý z týmů přidal po jednom gólu, proto Kladeňáci vítězí 4:1.
2024-2, BAR1,  středa 17.4.2024, ČEZ stadion, Kladno
4:1
0:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 29. Filip (Jarůšek), 31. Jarůšek (Melka, Frolík), 38. Jarůšek (Procházka), 51. Tralmaks (Smoleňák) – 58. Matějček (Rob). Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Patriks Zabusovs.

diváci5200
Kladno: Brízgala – Hejda, Ticháček, Slováček, Babka, Veber, Martenet, Dotchin – Procházka, Filip, Jarůšek – Smoleňák, Klepiš, Tralmaks – Kusý, Pytlík, Sideroff – Strnad, Melka, Frolík.
Vsetín: Romančík – Smetana, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Kratochvil, Hořanský – Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, Berzinš, Machala.

Ačkoli Kladeňáci nechtěli na sobě dát znát pětačtyřicetidenní pauzu, tak si po slibném úvodu zahráli domácí oslabení. Tam se hned musel vyznamenat Adam Brízgala, který zneškodnil několik nebezpečných příležitostí. Na straně Kladna se do zajímavé pozice dostal Tralmaks, z levé strany však branku lehce přestřelil. Zpoza vsetínské svatyně si nabruslil do slotu Kusý, kterému nechybělo ke vstřelení prvního gólu mnoho. V následujících minutách nedokázali své početní výhody využít ani vsetínští ani kladenští hráči, tudíž se po první dvacetiminutovce odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední část otevřel nebezpečným pokusem z první Matějček, Brízgala byl ale připraven. Ten si následně poradil i v další přesilové hře Vsetína. Od této chvíle nicméně začali úřadovat Rytíři, jelikož po zpětné přihrávce Jarůška uklidil puk k tyči Matyáš Filip - 1:0. Vzápětí našel Melka zpoza branky milimetrově přesně hůl Richarda Jarůška, který navýšil vedení na 2:0. Krátce po uplynutí kladenského oslabení se díky proháčkování se obranou hostů dostal do samostatného úniku opět Richard Jarůšek, kterému nedělalo problém vymést horní roh branky - 3:0.

V poslední periodě dostal diváky do varu fantastickým zákrokem Brízgala, který si poradil s dorážkami Matějčka. Do zajímavé pozice se prokličkoval Ticháček, ale minul. Hráči Vsetína poté nevyužili další početní výhodu, kde skvěle zapracovala kladenská defenziva. Ba naopak si největší příležitost vypracoval Hejda, který si ze strany nabruslil před Romančíka, nicméně gól nevstřelil. V přečíslení dva na jednoho zakončoval Ticháček, vyznamenal se ovšem také brankář Vsetína. Čtvrtý gól Kladna si připsal po skryté přihrávce Smoleňáka Eduards Tralmaks - 4:0. Na konečných 4:1 ještě dvě minuty před koncem upravil hostující Matějček.

Kladno: Otakar Vejvoda: Měli jsme dlouhou přestávku od zápasu, navíc jsme se do utkání dostávali v podstatě dvěma oslabeními, což nám nepomohlo k tomu, aby se všichni hráči dostali do hry. Celkově bych řekl, že jsme vyhráli díky třem věcem. Zaprvé výborný Brízgala, zadruhé ubráněná oslabení a zatřetí povedená druhá třetina. Měli jsme tam daleko lepší pohyb, než v té první a dali jsme zde góly.

Vsetín: Jiří Weintritt: My jsme dnes 28 minut hráli hokej, který jsme chtěli. Měli jsme slušný pohyb a vypracovali jsme si dobré střelecké příležitosti. Nicméně v těch prvních 30 minutách bylo nutné dát z tohoto dobrého herního projevu gól, což se nám bohužel nepodařilo. Do dalšího průběhu zápasu se to ukázalo jako velmi důležité. První gól byl smolný, což se může stát. Mrzí mě ale druhá a třetí branka, kdy u druhé byla nepokrytá slotová pozice Kladna a třetí jsme si dali prakticky sami při špatném založení útoku. Po dvou třetinách jsme sice byli mínus tři, i přesto jsme ale nic nezabalili a třetí část jsme odehráli s nějakým nasazením 1:1. Myslím, že toto utkání rozhodla naše bídná produktivita a velmi dobrý výkon brankáře Brízgaly.