Zrušeno
Mládež

Stoprocentní osmáci! Junioři dvakrát prodlužovali a víkend ve stylu den a noc pro dorostence

16. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Piráti Chomutov
Rytířská juniorka si z minulého týdne zapsala tři body, a to jednou za prohru v prodloužení a za důležitou výhru po nájezdech v Chrudimi. Úspěšný týden mají za sebou osmáci, kteří dokázali zvládnout utkání jak s Příbramí, tak s Pilsen Wolves. V extralize 9. tříd se naopak nevedlo dle představ, protože v ní Kladeňáci uhráli nepříznivý výsledek 3:10 proti Chomutovu.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Chomutov 2:3 pp; Chrudim vs. Rytíři 3:4 sn.

Kladenští junioři se v novém roce představili poprvé na domácím ledě v pátek 12. ledna proti Pirátům z Chomutova. Rytíři měli lepší vstup do utkání, kdy po zásahu Spilky ze 13. minuty šli do vedení. Hosté zvládli však ve druhé periodě výsledek utkání srovnat. Navíc krátce po záčátku třetí části dokázali Piráti skóre otočit. Kladeňáci ale ukázali sílu a touhu po bodech, protože se o pouhé dvě minuty později prosadil Šíma a zápas se prodlužoval. Tady byli nakonec šťastnější hosté, kteří si zapsali do tabulky bonusový bod.

Branky: 13. Spilka (Šeba), 44. Šíma (Šátek) — 26. Pospíšil (Vostiňák), 42. Hlaváček (Rindoš, Česnohlídek), 64. Klobouček (Starý, Hynek)

Sestava Rytířů: B. Vavřena (D. Civiš) — A. Žižka, F. Hynek, O. Filip, D. Svoboda, M. Zachariáš, J. Janda, J. Česnohlídek — Š. Klobouček, T. Hlaváček, M. Kalvoda, T. Friš Lorber, J. Rindoš, V. Bečvář, J. Pospíšil, M. Kincl, J. Vostiňák, B. Novák, M. Bon, M. Starý.

Druhou lednovou neděli strávili naši junioři v Chrudimi, kde sehráli vyrovnané utkání, nakonec se šťastným koncem. Po bezbrankové první třetině se kladenští v té druhé mohli radovat hned dvakrát. Bylo to díky přesným zásahům Nedvěda a Šátka. Závěrečná část nabídla dvakrát více gólů než obě předcházející dohromady. Chrudimští dokázali snížit na 1:2, ovšem Rytíři vzápětí měli dvoubrankový náskok zpět. Poslední minuty nicméně nevyšly Kladeňákům dle představ, protože soupěr dokázal stav vyrovnat a klání rozhodovaly až samostatné nájezdy. Zde prokázali větší šikovnost hráči Kladna a odvezli si proto druhý bod.

Branky: 44. Kubíček (Jirout, Matýs), 52. Kantor, 56. Jirout (Kubíček) — 30. Nedvěd (Kulich), 38. Šátek (Nedvěd), 46. Nedvěd (Mišovic, Trojna), rozh. náj. Nedvěd

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — O. Kurzenkov, O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, J. Ludvík, J. Trojna, J. Svoboda — D. Mišovic, L. Kulich, P. Šíma, M. Bačkovský, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, J. Kupčo, J. Kut, Š. Vimmer, T. Typolt.

DOROST, Rytíři vs. Olomouc 3:2; Rytíři vs. Poruba 2:8

Důležité utkání čekalo na kladenské dorostence 12. ledna, kdy hostili Olomouc. V nadstavbové části dorostenecké extraligy se hosté krčí u dna tabulky, a proto potřebovali Rytíři zápas zvládnout. O tom, že oba týmy potřebují sbírat vskutku každý bod, nasvědčovali první dvě třetiny, kde diváci neviděli ani jednu branku. V té třetí jich však pro změnu padlo hned pět. Na 3:0 pro Kladeňáky zvyšoval v 50. minutě Trojna a zdálo se být po zápase. Hráči z Hané nicméně utkání nezabalili a ještě v poslední minutě hrací doby dokázali snížit na konečných 3:2.

Branky: 45. T. Kozák (Pěch), 50. Klempíř (Borkovec, Rambousek), 50. V. Trojna (T. Kozák, Pěch) – 52. Kalman (Kimak, Chromý), 60. Minář (Kalman, Chromý)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Voráček) – Borkovec, Háž, Dörfl, Hausner, Müller, Krása (A), Štefík – Valuš, Rambousek, Pytlík (C) – D. Beran I (A), Kulich, Klempíř – Pěch, V. Trojna, T. Kozák – O. Polášek.

Hned druhý den, tedy v sobotu odpoledne, čekal na naše dorostence soupeř ze slezské metropole, HC RT Torax Poruba. Vzhledem k vyrovnané tabulce se jednalo opět o zápas prakticky s tabulkovým sousedem. V poslední minutě úvodní části se prosadili Ostravané, kteří ve druhé části dokázali skóre navýšit. Na průběžných 1:2 snížil z přesilové hry Pytlík. Poruba nicméně nevykolejila a Kladeňáky obdarovala třemi přesnými zásahy. Na 2:5 zdramatizoval vývoj ve třetí třetině z pohotové dorážky Trojna, hosté ovšem skóre postupně opět navyšovali až na konečných 2:8.

Branky: 29. Pytlík (Borkovec, Kulich), 43. V. Trojna (Pěch, T. Kozák) – 20. Skorochod (Stasjuk, Fasner), 25. Václavek (Vehovský, Skorochod), 30. Fasner (Douda, Bobok), 34. Bobok (Douda, Stasjuk), 40. Fasner (Stasjuk, Skorochod), 46. Douda (Fasner, Bobok), 48. Fasner (Indrst, Dietrich), 53. Dietrich (Vehovský, Majkowski)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Háž, Borkovec, Hausner, Dörfl, Krása (A), Müller, Štefík – Pytlík (C), Rambousek, Valuš – Klempíř, Kulich, D. Beran I(A) – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – O. Polášek.

9. TŘÍDA, Rytíři vs. Chomutov 3:10

Sobotní odpoledne patřilo na Kladně nejen dorostencům, ale také zápasu extraligy 9. tříd. Kladeňáci na svém ledě přivítali chomutovské Piráty a o branky v tomto zápase nebylo nouze, bohužel většinou na nesprávné straně. Gólový účet se v první třetině uzavřel ve 14. minutě, kdy hosté zvýšili už na 0:3. Své všechny tři branky dokázali Rytíři vstřelit ve druhém dějství, to už se však jednalo o pouhé snížení z 0:7 na 3:7. Poslední periodu ovládi hosté ve stejném poměru jako tu první a výsledková tabule se tak zastavila u výsledku 3:10.

Branky: 27. Rybář (Suchan, Snopek), 28. Šubin (Holoubek, Kováč), 40. Holoubek (Šubin) – 3. Vaňha (Gombár, Konvalinka), 5. Vaňha (Falis), 14. Sojčík (Jíra, Vavřík), 21. Konvalinka (Gombár), 21. Falis (Krejčík), 22. Melančin (Dvořák, Gombár), 26. Gombár (Vaňha), 42. Witoš (Krejčík), 44. Witoš, 54. Dvořák (Krejčík)

Sestava Rytířů: M. Damašek (P. Zralý) — M. Suchan, D. Malík, M. Rákos, Š. Kučera, J. Matějka, J. Pospíšil, T. Lukeš — A. Jalovecký, J. Šubin, I. Snopek, Š. Holoubek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, T. Rybář, P. Koudelka

8. TŘÍDA, Příbram vs. Rytíři 3:5; Rytíři vs. Pilsen Wolves 3:2

Úspěšný týden se dvěma výhrami mají za sebou osmáci v lize starších žáků A. V prvním utkání ve středu zavítali na led Baníku Příbram. Do prvního dějství vlétli Rytíři dle představ, když po dvou minutách vedli zásluhou Procházky. Příbramští ale v téže periodě skóre srovnali. Prostřední část byla velkou gólovou přetahovanou, kterou nakonec vyhráli Kladeňáci o jednu branku. Tu zapsal ve 38. minutě Klempíř, když skóroval na 3:4. Ve třetí třetině si kladenští osmáci dokázali uhlídat náskok, ba naopak ho ještě o jeden zásah navyšili, díky přesné trefě Procházky.

Branky: 9. Tecl (Velek), 28. Kubín (Charvát, Bláha), 28. Křenková (Bláha) – 2. Krásný (Procházka), 27. Petrs (Pollák, Klempíř), 32. Klempíř, 38. Klempíř, 52. Procházka (Chaloupka, Krásný)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, J. Pospíšil, M. Procházka — V. Vycpálek, A. Petrs, A. Krásný, F. Polák, J. Klempíř, J. Chaloupka, J. Vosmík, D. Pollák, J. Darsa, J. Tatíček

O tři dny později, tedy v sobotu, se starší A žáci představili na domácím ledě proti Wolves z Plzně. Začátek do zápasu byl ještě bleskovější než ve středu v Příbrami. Už po neuvěřitelných 8 vteřinách se mladí Rytíři radovali z branky, když přesně zamířil Vosmík. Ve druhé třetině, i přes navýšení skóre na 2:0 zásluhou Procházky, zvládli hosté z Plzně vyrovnat. Rozhodl až jediný gól v poslední části, který padl necelých pět minut před koncem v přesilové hře z hole Klempíře.

Branky: 1. Vosmík (Klempíř), 25. Procházka (Polák, Klempíř), 56. Klempíř – 32. Čander, 36. Šmíd

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — V. Vycpálek, T. Bejček, A. Petrs, A. Krásný, F. Polák, J. Klempíř, J. Chaloupka, J. Vosmík, D. Pollák, J. Darsa, J. Tatíček

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Žebrák 12:8

Díky neuskutečněnému střetnutí našich sedmáků na ledě Kobry Praha v sobotu 13. ledna, odehráli starší B žáci poslední utkání první lednovou neděli doma proti Spartaku Žebrák. Během první periody, v níž padlo hned osm branek, se nakonec více radovali Rytíři, kteří ji vyhráli v poměru 5:3. Prostřední část oproti tomu nevyšla rozhodně podle plánu, jelikož v ní dokázal Žebrák skóre otočit na 5:6. Půl minuty před druhou sirénou však ještě stihl výsledek srovnat Vycpálek. Závěrečnou periodu již Kladeňáci zvládli vysokým rozdílem, i díky dalším třem brankám Vycpálka. Celkové skóre se zastavilo na 12:8.

Branky: 3. Klement, 10. Bejček, 10. Halamka (Mařík, Hamza), 13. Dvořák, 19. Mejtský, 40. Vycpálek, 46. Mařík (Petrs), 48. Vycpálek (Hamza, Halamka), 50. Petrs, 54. Bejček (Vycpálek), 57. Vycpálek (Bejček), 58. Vycpálek (Bejček) – 1. Kušta (Belda), 4. Kušta (Brovko), 19. Brovko (Kušta), 31. Brovko (Kušta), 35. Kušta, 37. Kušta (Belda), 43. Kušta, 51. Kušta (Belda)

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (O. Hanzlík) — J. Tureček, M. Kučera, M. Bernhard, J. Bottger, R. Petříček, F. Dvořák — V. Vycpálek, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, A. Petrs, M. Halamka, D. Mařík

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Děčín 4:5

Taktéž pro rytířské šesťáky platí, že poslední utkání mají odehrané 7. ledna. Mladší A žáci ho sehráli na domácím ledě proti HC Děčín. První dvacetiminutovka dopadla lépe pro hosty, kdy vedli 0:1. Mladí Kladeňáci nicméně ve druhé periodě zvýšili obrátky a otočili stav na 2:1, zásluhou Grassera a Vlčka. Severočeši však vývoj střetnutí překlopili na svou stranu až do poměru 2:4. Ve třetí třetině již pouze na konečných 4:5 zvládl zdramatizovat zápas Švub, vyrovnání se už nedostavilo.

Branky: 27. Grasser (Petrášek), 29. Vlček, 37. Grasser, 45. Švub – 11. Růžička (Koucký), 31. Patrman (Šejc), 33. Šejc, 36. Šejc, 43. Luka (Koucký)

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — R. Schulz — M. Porcal, T. Sobota, D. Dočekal, V. Petrášek, M. Bešťák, E. Grasser, P. Kalla, D. Bárta, J. Kestner, Š. Kohout, J. Vlček, M. Švub, J. Kosaka, M. Havlín, M. Vlasatý

5.TŘÍDA, Rytíři vs. Příbram 20:3; Rytíři B vs. Kobra Praha 5:5

V soutěži mladších žáků B mají Rytíři zastoupení hned dvou týmů, kdy ani jeden z nich v neděli 14. ledna neprohrál. V prvním duelu s Baníkem Příbram, který se nachází na 13. místě tabulky prokázali páťáci svou sílu. Ačkoli průběh první třetiny tomu moc nenasvědčoval, když byl stav „pouze" 1:0. Ve druhém dějství se však gólový pytel roztrhl a výsledek byl rázem 10:1. Dalších deset branek vstřelili Kladeňáci i v poslední části a vzhledem k tomu, že hosté dokázali za celý zápas vstřelit jen 3 branky, byl výsledek jednoznačný 20:3. Za zmínku stojí výkon Jiráska, který zaznamenal sedm kanadských bodů za 4 góly a 3 asistence.

Branky Rytířů: 2. Jirásek (Petrášek, Černý), 22. Jirásek (Kuchler, Michalovič), 25. Bejček, 26. Bejček (Honzů), 27. Jirásek (Svatoš), 29. Michalovič (Kuchler, Jirásek), 30. Michalovič (Jirásek, Kuchler), 31. Klimeš (Bejček), 39. Jirásek (Petrášek, Černý), 39. Kuchler (Jirásek, Michalovič), 41. Minařík, 43. Spousta (Turek, Petrášek), 44. Spousta (Petrášek, Černý), 45. Bejček (Černý), 46. Knaifl (Spousta), 50. Černý, 51. Spousta (Turek, Petrášek), 57. Michalovič (Kuchler, Kolafa), 59. Klimeš (Honzů), 60. Černý

Sestava Rytířů: K. Pánek — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, S. Knaifl, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček

Kladenský druhý tým páté třídy se o pár hodin později představil také na domácím ledě, tenoktát však s Kobrou Praha. Úvodní třetina se dá označit za výsledkově nevydařenou, jelikož v ní Rytíři podlehli Pražanům 0:2. Ovšem v části druhé zaveleli páťáci k obratu. Zásluhou přesných zásahů Libecajta, Louthana a Skály byl stav najednou 3:2. Ve vyrovnané třetí periodě nicméně, i přes navýšení skóre na 4:2, Kobra otočila na 4:5. Přesně 40 sekund před koncem hrací doby ale rozjásal kladenské hráče Šváb, který vyrovnal na konečných 5:5.

Branky Rytířů: 24. Libecajt (Skála), 26. Louthan, 36. Skála (Anděl), 50. Skála (Petřík), 60. Šváb (Louthan)

Sestava Rytířů: M. Havlíček — T. Prchal, J. Kovařík, M. Anděl, M. Storkup, V. Filipovič, J. Libecajt, L. Tichý — A. Škaloud, M. Louthan, D. Kalík, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, O. Skála, J. Kosaka, T. Tichý