pondělí 29.4.2024
Zrušeno

První zápas v novém roce nevyšel dle představ, v Hradci rozhodla první třetina

3. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Stanislav Souček
V prvním utkání roku 2024 zavítali Rytíři na led hradeckého Mountfieldu. Sestava Kladeňáků byla již rozšířena o novou brankářskou akvizici Hudáčka, ten však do akce ještě nezasáhl. Bláznivé úvodní dějství nabídlo hned 5 branek, kdy o jednu navíc zapsali domácí. Během prostřední části se skóre ani po několika vyloučeních nezměnilo. Třetí třetina nabídla sice tlak Kladeňáků, vyrovnání výsledku však nikoliv. Díky tomu i podruhé v sezoně odjíždíme z hradeckého ledu s prázdnou.
2023/2024, Tipsport extraliga, 47. kolo,  středa 3.1.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA
Mountfield HK
4:2
3:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Perret (Šťastný, Pavelka), 17. Estephan (Šťastný), 19. Pavelka (Pláněk, Perret), 60. Jergl (Okuliar) – 16. Martenet (Sideroff, Jarůšek), 20. Tralmaks.  Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: David Šťastný Deven Sideroff.

diváci4396
Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Marcel, Freibergs, Gaspar – Estephan, Miškář, Šťastný – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Lalancette, Okuliar – Eberle, Pilař, Zachar.
Kladno: Bow – Voráček, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Kusý, Jarůšek, Sideroff – Jágr, Pytlík, Tralmaks – Procházka, Melka, Smoleňák– Bláha, Babka, Vimmer.

Počáteční minuty střetnutí přinesly spíše opatrný hokej. V početní výhodě Kladna nicméně dostal Mountfield možnost trestného střílení, které ovšem Landon Bow zvládl vychytat. Přesilovou hru si zahrál i Hradec, v té se z důrazu na brankovišti dokázal prosadit Perret - 1:0. Pět minut před první sirénou se do netradiční pozice dostal Chris Martenet, který ve stylu útočníků zasunul puk do sítě a zapsal svou první trefu v dresu Rytířů - 1:1. Už za 20 vteřin však domácí opět vedli, a to zásluhou Estephana, který z levé strany prostřelil Bowa - 2:1. Vzápětí to bylo již o dvě branky, kdy od modré čáry zamířil přesně do horního rohu branky Pavelka - 3:1. V poslední minutě první třetiny se však ještě po sérii odrazů dokázal dostat k puku Tralmaks a snížil stav - 3:2.

Prostřední dějství, oproti tomu prvnímu, žádnou branku nenabídlo. Krátce po uplynutí domácí přesilovky ujel Smoleňák do útoku dva na jednoho. Akci sám zakončil, ale nepřesně. Do další kladenské šance se dostal Melka, který pálil ze slotu, nicméně gól také nevstřelil. V závěru třetiny ještě zvládla hostující obrana v čele s Bowem dlouhé oslabení tři na pět a do kabin šli Rytíři stále s jednobrankovým mankem.

Do závěrečné části vstoupilo Kladno aktivně s potřebou vyrovnat skóre. Pokoušeli se o to v krátkém rozmezí Babka a Kusý, v obou případech byl však připraven brankář Lukáš. Na druhé straně se Mountfield řítil do přečíslení čtyři na dva, nebezpečné zakončení ale nepřišlo. Kladeňáci následně přidali na obrátkách a vytvořili si tlak, ke kýženému gólu však nevedl. Poslední dvě minuty zkoušeli Rytíři hru bez brankáře, při které se ovšem prosadil do prázdné branky Jergl a pečetil tak konečný stav na 4:2.

Mountfield HK: Peter Frühauf: Věděli jsme, že to pro nás dnes bude důležitý zápas. Když jsme šli do vedení 3:1, tak jsme si to trochu zkomplikovali tím gólem dvě vteřiny před koncem třetiny. Změnil možná i to momentum, které jsme ještě před tím měli my. Druhá třetina byla fajn až do naší přesilovky pět na tři. Přitom tu v první třetině jsme hráli dobře, jednoduše, s neustálým nahazováním puků na bránu. Kladno drželo dobrý obranný tvar a my jsme jen komplikovaně hledali cestu k bráně. Když soupeř ubrání oslabení pět na tři, tak to vždy vlije novou krev do žil. Pak se hrálo vcelku vyrovnané utkání až do konce, kdy Kladno bylo nebezpečné. My i díky brankáři Lukášovi jsme to zvládli. Nebylo to však vůbec jednoduché a soupeř hrál opravdu dobře.

Kladno: Pavel Skrbek: My jsme dneska neodehráli špatné utkání, měli jsme i dobrý pohyb. Na to kolik jsme si vytvořili šancí, jsme tu měli dneska velkou příležitost bodovat. Kolikrát nám na těch hokejkách chybí trochu více klidu, nebo umu. Ubránili jsme oslabení pět na tři, na druhou stranu si přejedeme do ofsajdu, když jsme v situaci tři sami na bránu. Chybí nám zkrátka nějaký ten extra krok k tomu, abychom získali nějaký bod. Je to jako kolovrátek, nehrajeme špatně, ale body nezískáváme.