1. kolo,  sobota 12.9.2020
Kladno
Kolín
7:1
6. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Slavia
2:4
3. kolo,  sobota 19.9.2020
Vsetín
Kladno
4:3p
4. kolo,  středa 23.9.2020
Kladno
Havířov
5:1
5. kolo,  sobota 26.9.2020
Litoměřice
Kladno
3:2p
2. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Přerov
Odloženo
7. kolo,  středa 30.9.2020
Poruba
Kladno
18:00
8. kolo,  sobota 3.10.2020
Kladno
Jihlava
16:00
9. kolo,  středa 7.10.2020
Třebíč
Kladno
17:30
10. kolo,  sobota 10.10.2020
Frýdek-Místek
Kladno
16:00
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Preview

Nový ročník startuje soubojem proti Kolínu! V sestavě by neměl chybět ani Plekanec

11. 9. 2020 od Filip Ardon / Foto: Jan Kobzáň
Hokejoví fanoušci se dočkali, už tento víkend odstartuje nový ročník Chance ligy, ve kterém budou mít Rytíři opět ty nejvyšší ambice! Cestu za vytyčeným cílem odstartuje Kladno v sobotu v 16 hodin soubojem proti Kolínu, který postoupil do Chance ligy ze třetí nejvyšší soutěže. Kladeňáci by už od úvodu sezony měli mít k dispozici svoje útočné eso v podobě Tomáše Plekance.

Kladenští fanoušci se krátce před startem nového ročníku dočkali vysněného oznámení. Útočník Tomáš Plekanec, který z osobních důvodů rozvázal smlouvu v Kometě Brno, podepsal s Rytíři kontrakt na dvě sezony. „Byla to těžká vyjednávání. Když jednáš s Jardou, tak je to jako když jednáš s Lou Lamoriellem,“ vyprávěl s úsměvem Tomáš Plekanec po pátečním tréninku. Na ledovou plochu naskakoval tradičně na nácvik všech herních situací a opět by měl být jedním z hlavních lídrů mužstva, které pomýšlí na rychlý návrat do nejvyšší soutěže. „Jsme ve stejné situace jako před dvěma roky. Věřím, že i přes to, co se teď děje, postoupíme,“ prohlásil bývalý forvard Montrealu Canadiens.

Plekanec neodehrál s Rytíři, kteří absolvovali Generali Česká Cup proti extraligové konkurenci, ani jeden přípravný zápas, na sobotní duel by měl být ale připravený. „Letos jsem toho moc nenabruslil, protože situace byla jiná než obvykle v létě. Musím toho spoustu dohnat,“ vysvětloval slavný odchovanec kladenského hokeje, který zároveň prozradil, že s nadcházejícím soupeřem má určité zkušenosti z minula. Proti Kolínu totiž coby mladý hráč nastoupil ve třetí nejvyšší soutěži v dresu Mladé Boleslavi!


Kolín navázal spolupráci s Hradcem Králové a chystá se na Chance ligu

To jinak bude prvoligový nováček pro Rytíře hlavně velkou neznámou. Kolín totiž v uplynulých letech ve druhé lize nebyl týmem, který by jasně vyhlašoval útok na postup. Uplynulá sezona se však nedohrála a v době jejího ukončení byli na prvním místě skupiny Střed právě kozlové. Kolínský klub dlouho zvažoval zdali na nabídku postupu kývnout, nakonec se ale rozhodl pro souhlasné stanovisko i díky pomoci Hradce Králové. Právě s tímto extraligovým klubem totiž nováček soutěže navázal spolupráci. Poprvé od roku 1983 si tak zahraje druhou nejvyšší soutěž!

Na soupisce kozlů figuruje například hradecká brankářská dvojka Štěpán Lukeš a v útoku by pak měl být asi největší posilou Jan Veselý, který má ve druhé nejvyšší soutěži výborné statistiky. Zajímavým jménem je rovněž David Šafránek, který měl veliký podíl na loňských dobrých výsledcích týmu. V obraně jsou pak tradičními prvoligovými jmény například Lukáš Blaha a Jakub Husa. Otázkou je, jaké hráče ještě budou mít Kolínští k dispozici od extraligového Mountfieldu.

Kozlové stihli v rámci přípravy odehrát celkem devět zápasů a poražení z nich odešli pouze dvakrát! Táboru podlehli 2:3 po samostatných nájezdech a v Benátkách nad Jizerou ztratili 2:6. Jinak si z týmů Chance ligy poradili s Ústím nad Labem, Kadaní a v odvetě i s Benátkami.


Utkání 1. kola Chance ligy Rytíři Kladno - SC Kolín se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v sobotu 12. září od 16:00. Vstupenky lze zakoupit on-line nebo u terminálů Sazky.