Ohlasy

Nemůžeme nic na nikoho svádět, můžeme za to jenom my, nehledal výmluvy Nicolas Hlava

18. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno by na zápas ve Zlíně nejradši zapomnělo. Rytíři otočili nepříznivý vývoj, v poslední třetině ale přišli o vedení a pět sekund před koncem inkasovali rozhodující gól. Stalo se tak při oslabení ve třech, kdy první trest padl za přikrytí puku a druhý za nesportovní chování. „Kdybychom dali svoje šance, tak jsme vůbec nemuseli řešit konec zápasu,“ litoval po utkání Nicolas Hlava.

Zápas proti Zlínu se bude hodnotit asi jen těžko. Co k němu říct?

Co říct? Pos*ali jsme si to sami. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas dali na 3:1 a mohl být klid. Byla tam dvakrát prázdná brána, nějaké tyčky… Pak jsme pos*ali závěr. Nemůžeme svádět nic na někoho jiného. Můžeme za to jenom my.

Už první třetina se příliš nepovedla a prohrávali jsme po ní. Čím to bylo?

Vletěli na nás, dobře bruslili a my se rozkoukávali. V kabině jsme si pak něco řekli a ve druhé třetině už se to maličko zlepšilo. Ve třetí třetině jsme potopili sami sebe. Nedali jsme vyložené šance, díky kterým mohlo být po zápase.

Nevyužili jste ani přečíslení tří na jednoho. Co se tam stalo, že to nevyšlo?

Bylo to dobře udělané, ale nevím, co se tam stalo. Musím se pak podívat, jestli mi to přeskočilo nebo podjelo hokejku, nebo jestli jsem to netrefil vůbec. Vzápětí jsem tam měl střelu skoro mezi kruhy. V takových zápasech to musí být góly. Tahle prohra jde i za mnou, to se nesmí stávat. Od trenérů dostávám takovou důvěru, byl jsem na ledě, ale bohužel jsem to tentokrát pos*al.

Přesto jsi jeden z našich gólů vstřelil. Bylo to z trochu nezvyklé přesilovky. Měli Zlínští už přečtené to, co jste chtěli hrát?

Už chodili dobře na Plekyho a věděli, že přesilovka se točí kolem něj. Vystupovali po něm, tak jsme řekli, že zkusíme něco jiného. Improvizace nám vyšla.

Zase nás potopila hromada faulů stejně jako na začátku sezony. Na tom budeme muset zapracovat, že?

Určitě. Musíme si dávat pozor na vysoké hole a podobné fauly. Jsou to zbytečnosti, které nás sráží dolů. Půlka týmu potom nehraje. Musíme se toho vyvarovat. Tentokrát to ale bylo možná i tím, jak to bylo vyhrocené a nervózní. Souboje byly ostřejší.

„Pořád před sebou máme dost zápasů, které můžeme vyhrát.“

Utkání jsme ztratili v závěru, kdy byl Ladislav Zikmund vyloučen za přikrytí puku a pak Tomáš Plekanec za nesportovní chování. To by se nám nemělo stávat, ne?

Nevím, jak to bylo, nebo nebylo. Viděl jsem, že po buly spadli oba dva. Jestli tam něco bylo, těžko říct. Už to nevrátíme, bohužel to tak je. Kdybychom dali svoje šance, tak jsme vůbec nemuseli řešit konec zápasu.

Na druhou stranu ve čtyřech bychom to možná ubránili lépe, ne?

To jsou emoce. Bohužel se to stalo. My musíme pokračovat dál. Máme před sebou ještě sedm zápasů, ze kterých můžeme urvat body. Co bylo, bylo, jedeme dál.

Zápas byl hodně vyhrocený. Bylo to dané postavením týmů v tabulce?

Očekával to každý. Jeli jsme sem s tím, že to bude tvrdý zápas podobný jako play off. Bohužel jsme to nezvládli. Zase nás to ale nesmí dostat dolů. Nesmíme začít panikařit. Pořád před sebou máme dost zápasů, které můžeme vyhrát. Doteď jsme hráli dobře, takže se musíme poučit z chyb, hodit tenhle zápas za hlavu a pokračovat dál v dobrých výkonech. Nesmíme se potápět v nesmyslech, které by nás dostaly dolů.

Před Zlínem už jsme měli veliký náskok. Nemohlo dojít k podcenění?

To si nemyslím. Věděli jsme, s čím sem jedeme. Oni už nemají co ztratit, bylo jasné, že na to vlétnou. Nemyslím si, že bychom je podcenili. Bohužel to dopadlo takhle.

V tabulce jsme mohli jít na třinácté místo, náš náskok před Zlínem se ale naopak ztenčil. Musíme začít zase víc koukat pod sebe?

My jsme koukali dolů pořád. Pokukovali jsme už i nahoru, ale pořád jsme byli pokorní a koukali jsme i pod sebe. Věděli jsme, že Zlín neodehrál špatné zápasy. Pořád to máme jen ve svých rukách. Nemůžeme koukat dopředu, dozadu, nebo ukazovat na někoho druhého. Je to jenom o nás.