Zrušeno

Machač, Zelingr nebo Kružík. Rytíři se střetnou s kladenskou kolonií v barvách Slavie

30. 8. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Po více než týdenní přestávce pokračují Rytíři v přípravných zápasech. V úterý od 17:30 vyzvou v pražském Edenu Slavii a dozajista se bude jednat o třaskavý souboj. V barvách sešívaných totiž hraje hned několik bývalých hráčů Kladna jako například Patrik Machač, Matyáš Zelingr, Daniel Kružík nebo Václav Veber!

Rytíři zatím stihli odehrát šest přípravných utkání, ve kterých zaznamenali čtyři výhry a dvě porážky. Jednu z proher zapsali modrobílí v Českých Budějovicích, kde extraligovému Motoru podlehli 2:3 v prodloužení. Naposledy se Kladeňáci představili v německém Ingolstadtu, kde rychle prohrávali a po skvělé otočce zvítězili 4:1!

Zatím nejproduktivnějším Rytířem v přípravě je útočník Adam Kubík, který v šesti zápasech zapsal šest bodů (3+3). Průměr bodu na zápas drží s pěti kanadskými body (2+3) rovněž Tomáš Plekanec a dobře si vede také Ondřej Machala, který za dva zápasy bral čtyři body (1+3). Po více než týdenní přestávce se nyní Kladno vrátí zpět do zápasového tempa a to hned hodně zajímavým soubojem!

Soupeřem Rytířů totiž bude pražská Slavia, ve které vznikla silná kladenská kolonie. V obraně naskakují exkladenští mladíci Matyáš Zelingr a Václav Veber, v útoku pak řádí Patrik Machač, Daniel Kružík, Tomáš Knotek a Petr Kafka. Všichni tito hráči tak budou mít o speciální motivaci postaráno, vždyť Machač se Zelingrem pomohli Rytířům ještě v minulé sezoně k postupu do extraligy!

Slavia, která se připravuje na další ročník v Chance lize, zatím stihla odehrát sedm přípravných zápasů s bilancí tří vítězství a čtyř porážek. Hned na úvod předsezonní fáze si Pražané připsali cenný skalp, když v městském derby porazili extraligovou Spartu 5:2! V posledních duelech už se ale sešívaným tolik nedařilo. Naposledy prohráli se Sokolovem 1:3 a s Litoměřicemi 2:5.

7. přípravný zápas (HC Slavia Praha - Rytíři Kladno) se odehraje na Zimním stadionu Eden v úterý 31. srpna od 17:30.