SPUSTIT VIDEO

Víkendový dvojboj ozvláštní oranžové dresy na podporu dobré věci

5. 2. 2021 od Filip Ardon
Rytíři před sebou mají víkend, během kterého odehrají hned dva zápasy! V sobotu v 16 hodin vyzvou doma Frýdek-Místek a hned o čtyřiadvacet hodin později nastoupí k dalšímu duelu v Ústí nad Labem. Sobotní utkání využije Kladno na podporu akce O Kapku lepší hokej a hráči se budou po ledové ploše prohánět v oranžových dresech, které půjdou následně do dobročinné aukce.

Už podruhé se český hokej zahaluje do oranžové barvy. Na začátku února totiž opět probíhá charitativní akce O Kapku lepší hokej. Kluby i hráči se v rámci ní spojí s Nadačním fondem Kapka naděje, aby dohromady pomohli dětem s poruchami krvetvorby.

Rytíři, kteří loni použili oranžové omotávky na hokejky a na střídačce si připíchli na hruď stejně barevné stužky, letos posunuli pojetí celého projektu ještě dál a do sobotního zápasu proti Frýdku-Místku vyjedou ve speciálních dresech! Oranžové trikoty jsou kompletně bez reklam, za což si zaslouží obrovské poděkování všichni partneři, kteří souhlasili, že u této speciální příležitosti bude dres bez jejich loga. Po odehrání zápasu pak půjdou všechny originály do dražby na portálu Sprotovniaukce.cz, jejíž výtěžek poputuje na Nadační fond Kapka naděje. "Dresy jsou super, každá takováto akce na dobrou věc je potřebná. Je parádní, že takhle můžeme pomoct," říká kladenský obránce Ondřej Mikliš.

Podpora dobré věci i boj o důležité body

Vedle podporování dobré věci však nesmíme zapomínat také na sportovní aspekt. Rytíři naposledy prohráli v souboji s Vrchlabím 2:4 a v tabulce jsou nadále třetí s tříbodovou ztrátou na první dva celky. Do lepší herní pohody se bude chtít Kladno vrátit i díky víkendovému dvojboji, ve kterém Rytíři vyzvou dva celky ze spodní třetiny tabulky. "Máme před sebou dva důležité zápasy, protože vršek tabulky je našlapaný a každá prohra nás může poslat dolů," uvědomuje si před víkendem Mikliš.

Už v sobotu od 16 hodin se na kladenském ledě představí Frýdek-Místek, který letos zůstává za očekáváním a s 28 body je až třetí od konce! V posledních dvou duelech však rysové dokázali svoje výkony zlepšit a zapsali dvě vítězství. Doma porazili Šumperk 6:3 a naposledy uspěli i na ledě čtvrté Třebíče, kde brali tři body za výhru 3:1! Hlavními lídry Frýdku-Místku v této sezoně jsou Ondrej Šedivý (13+13) a Milan Mikulík (6+17). Mužstvo v průběhu sezony posílili exkladenští Jurij Repe (2+2) a Denis Kindl (1+3), kteří zatím stihli ve svém novém působišti odehrát shodně osm zápasů.

To druhý kladenský víkendový soupeř je na tom o něco lépe než rysové z Frýdku-Místku. Ústecký Slovan konkrétně posbíral třiatřicet bodů a v tabulce je třináctý. Ústí nad Labem dokázalo bodovat v posledních třech zápasech, když Benátky nad Jizerou porazilo 5:4 po prodloužení, Kolínu podlehlo 3:4 po samostatných nájezdech a naposledy přestřílelo Kadaň 5:1. Slovan táhne v této sezoně bývalý litvínovský kapitán Michal Trávníček (12+12), kterého dobře doplňuje Jiří Severa (6+14). Na soupisce Severočechů je však i bohaté zastoupení bývalých hráčů Kladna. Pravidelně nastupují obránce Jiří Drtina (3+8) a útočník Ondřej Bláha (3+3), několik startů pak mají na svém kontě i Martin Bláha (0+1) a Adam Zich (0+0).

Zatímco Frýdek-Místek dokázali Kladeňáci v prvním vzájemném duelu udolat 5:3 i díky dvěma gólům Zacha Frye, s ústeckým Slovanem se Rytíři v této sezoně ještě neutkali!