23. kolo,  neděle 7.11.2021
Zlín
Kladno
1:5
21. kolo,  středa 17.11.2021
Kladno
Karlovy Vary
3:2
25. kolo,  neděle 21.11.2021
Olomouc
Kladno
4:3
27. kolo,  neděle 28.11.2021
Plzeň
Kladno
4:1
28. kolo,  úterý 30.11.2021
Kladno
Mladá Boleslav
2:1
29. kolo,  pátek 3.12.2021
Kometa Brno
Kladno
18:00
30. kolo,  neděle 5.12.2021
Kladno
Sparta
16:00
26. kolo,  pátek 10.12.2021
Kladno
Pardubice
18:00
32. kolo,  neděle 12.12.2021
Budějovice
Kladno
17:00
33. kolo,  úterý 21.12.2021
Kladno
Mountfield HK
18:00
Obrázek
Ohlasy

Tři body? Super, ale v úterý nás čeká těžký zápas a my musíme na dnešek navázat, ví střelec Hlava

24. 10. 2021 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Dvě branky vstřelil a pár centimetrů ho dělilo od třetí. Nick Hlava se v „domácím“ prostředí cítí dobře. S rodinou v zádech už letos v Chomutově nastřílel celkem čtyři góly. V zápase proti Motoru České Budějovice se tučným písmem podepsal pod druhé tříbodové vítězství Rytířů v sezoně.

Nicku, gratulace k vítězství, ale fanoušci se ptají, jestli by to taky někdy šlo bez nervů do poslední vteřiny…

Měli bychom na tom zapracovat, aby se tohle nestávalo. Stává se to totiž docela často a už by to chtělo nějaký klidnější zápas. Takže fanouškům můžu říct, že na tom zapracujeme.

Body už jsme nutně potřebovali. Za tři jsme bodovali naposledy proti Litvínovu, to byla naše jediná výhra v základní hrací době. Je pro vás velká úleva, že se to povedlo prolomit?

Samozřejmě to je úleva, ale my prostě potřebujeme body z každého zápasu. Dneska samozřejmě super tři body, ale my už se musíme připravit na úterý, kdy nás čeká těžký zápas. Abychom mohli v tabulce někoho dohnat, tak prostě musíme na takovéto výkony navázat a pravidelně sbírat body.

Dá se říct, že jste si dnes vzali zpět, co jste nechali ve Vítkovicích? Protože 40 minut jste tam byli lepším týmem a na body jste si mohli sáhnout…

Ve Vítkovicích jsme pokazili první třetinu. Nevím, čím to bylo. Jeli jsme tam o den dřív, takže únava z cesty to asi nebyla. Pak jsme tam 40 minut hráli přinejmenším vyrovnaný hokej. Zaplaťpánbůh, že dneska to vyšlo a jsou z toho tři body.

Dneska ses trefil dvakrát. První gól byl sice prakticky do „prázdné“ branky, ale bylo na tobě vidět, jak moc si za ním jdeš. Jak bys tu situaci popsal?

V první řadě jsem rád, že to tam spadlo, protože do šancí se dostávám docela hodně, ale nějak to tam nemohlo spadnout, takže jsem rád, že to takhle dopadlo. Bary střílel od modré, nejspíš někomu trefil hokejku a mně se to odrazilo do prázdné. Už jsem to tam jenom docvaknul.

A k té druhé brance: Přišlo mi, že dneska Dominik Hrachovina neměl úplně svůj den a některé góly si asi bude vyčítat...

Jo, on je aktivní gólman. Hodně v pohybu, možná až rozlítaný. Mně se tam puk šťastně odrazil a já do toho jenom plácnul. On byl trochu mimo bránu a naštěstí to tam zapadlo. To je prostě tlak do brány. My si pořád říkáme, že to musíme zlepšit. Dneska se nám to povedlo.

Asi minutu před koncem jsi mohl pečetit do prázdné branky, i když je pravda, že to nebyla jednoduchá pozice. Rozhodil tě obránce, nebo jsi nechtěl platit do kasy za hattrick?

(smích) Ne, samozřejmě jsem chtěl dát góla. V první moment jsem chtěl střílet hned, ale nechtěl jsem, aby to byl icing, tak jsem to potáhl ještě za čáru a k mantinelu, ale pak už jsem byl trochu z úhlu a bohužel jsem to netrefil.

Ty jsi v podstatě místní. Na zápasy sem pravidelně chodí tvá rodina. Byli tu i dnes a viděli tvé představení?

Jo, byli tady a jsem rád, že to mají jen kousek, mohli to vidět a radovat se společně s námi.

A jak si tvá dcerka užila „svou“ první sólo děkovačku?

To bylo asi poprvé, co nebrečela. (smích) Takže si myslím, že se jí to líbilo, smála se a doufám, že ještě nějaká děkovačka přibude.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 24. 10. 2021

Rytíři porazili Motor za tři body, dvakrát se trefil Hlava!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU