A tým

Tomáš Plekanec byl proti Kolínu u tří gólů, po zápase chválil Adama Kubíka i další mladíky

12. 9. 2020 od Miloš Dvořák
Rytíři zvládli vstup do sezóny na výbornou, i když v první třetině museli proti kolínským Kozlům skóre otáčet. Rychle ale vyrovnal Marek Račuk a pak už si slovo vzali Adam Kubík s Tomášem Plekancem, v jejichž režii padly další tři kladenské branky. Především Tomáš Plekanec ukázal, že bude pro Rytíře opravdu velkou posilou, k jedné brance si připsal i dvě asistence.

Máš za sebou první ostrý zápas po návratu, jak jsi se dostával do zápasového tempa?

Docela těžce, dlouho se nehrálo. Půl roku bez zápasu není žádná sranda. Poslední utkání jsem měl někdy na začátku března a od té doby jen jeden přátelák. Takže sice žádná sláva, ale vyhráli jsme.

Pomohlo trochu, že jsme měli na začátek za soupeře nováčka soutěže?

To bylo asi jedno, nikdo jsme opravdu dlouho nehráli ostrý zápas. A po té době jsme šli do utkání o body, kdy víme, že musíme vyhrávat hned. Samozřejmě netušíme, jak to celé dopadne, co bude a nebude. Ale i když výsledek je jasný, tak to vůbec nebylo jednoduché, oni byli hodně nepříjemní. Zvlášť v první třetině hodně bojovali, byli rychlejší a silnější než my.

S Adamem Kubíkem jste byli u tří branek a kombinace vypadala jako kdyby vůbec nebyl začátek sezóny?

Adam hrál výborně. Já ho samozřejmě znám už z dřívější doby a je to obrovský talent. Když na sobě bude pracovat, bude mít pěknou kariéru. Je potřeba to dokázat i v zápasech se silnějšími soupeři a vynikat jako dnes. Je to další z hráčů, který může pro Kladno hrát v dalších letech důležitou roli.

„Adam má před sebou pěknou kariéru!“

Do utkání nastoupili i naši mladí kluci jako Ticháček nebo Šapovaliv, co říkáš jejich debutu?

Hráli výborně. Samozřejmě je důležité, že tito mladí kluci hrají, že tu je někdo, kdo na sobě může pracovat a zlepšovat se. Když budou dostávat šanci a budou dobře hrát, tak budou mít i větší roli a budou dostávat šanci i na přesilovkách a v důležitých částech zápasu. Je to pro ně ohromná výzva do sezóny. Nemá cenu to tolik hodnotit po prvním zápase, ale doufám, že se budou zlepšovat.

V hledišti byla dnes přibližně polovina povolené kapacity, ale atmosféra na první kolo docela dobrá?

Tady byla vždy super atmosféra, ať přijde víc nebo méně lidí. A na to, v jaké jsme době a co se všechno kolem děje, tak to bylo výborné. Doufejme, že to tak zůstane a lidí přijde víc, že se nebudou na zimák bát přijít. Snad si v sezóně budeme moci užít každý zápas alespoň v tom počtu jako dnes.

„Pro mě to bylo, jako bych ani neodešel“

Ve středu pravděpodobně přivítáme Slavii. Je to těžké se připravovat k zápasu, kdy ani není stoprocentně znám soupeř?

Je důležité se soustředit na hru jako takovou. Stejně tak u těch mladých kluků, aby se zlepšovali. Tým aby si sednul. Tréninku moc nebylo, kluci byli na začátku přípravy v karanténě, takže je potřeba toho ještě hodně nabruslit a natrénovat. Teď můžeme jít jen den ode dne a týden od týdne a doufat, že to k něčemu bude a sezónu dohrajeme.

Vnímáte, že je teď důležitý každý zápas, že kdyby se nakonec nehrálo play off, tak se bude výsledek odvíjet od základní části?

Je to jasně dané. Je potřeba vyhrát každý zápas a být na prvním místě. Nikdo ale neví, jestli se podaří odehrát aspoň těch padesát procent utkání. Musíme si užít každý zápas, který vůbec můžeme odehrát.

Když pomineme jedno utkání v přípravě, jaký je po roce návrat do rytířské zbroje?

Mně to přišlo, jako kdybych v podstatě neodešel. Pro mě vlastně ani jiná možnost nebyla, jiné varianty jsem neřešil. Přišel jsem s kluky trénovat, pak jsme si nad tím s Jardou sedli a domluvili se. Já jsem samozřejmě rád, že to vyšlo a věřím, že to tu zase vrátíme zpátky.