5:3
1:4

Stejný výsledek jako v prvním kole, Rytíři na Vítkovice znovu těsně nestačili

22. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Petr Kotala
Rytíři vstoupili do druhé čtvrtiny základní části stejně jako do celé sezony a s Vítkovicemi prohráli znovu 1:2. Kladno ztrácelo po první třetině o dva góly, v půlce utkání ale snížilo rozdíl zásluhou Tomáše Pituleho. Ve zbytku zápasu už se ale Kladeňáci i kvůli špatným přesilovkám neprosadili a z Ostravy odjeli bez jediného bodu.
2021/2022, Tipsport extraliga, 16. kolo,  pátek 22.10.2021, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA
Vítkovice
2:1
2:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Hruška (Marosz), 19. Kalus (Bondra, Dej) – 29. Pitule (Beran, O. Bláha). Vyloučení: 7:5 + Dotchin (KLA) trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Aleš Stezka – Marek Baránek.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Lederer, Rožánek
vyloučení7:5
využití1:0
střely na branku29:26
diváci5695
Vítkovice: Stezka – Solovjev, Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, Stehlík, Kovář – Krenželok, Marosz, Svačina – Bukarts, Hruška, Fridrich – Kalus, Dej, Bondra – Krejsa, Chlán, Bernovský.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Suchánek, Wood, Baránek, Nilsen – Jágr, Plekanec, Hlava – Kristo, Kubík, Dvořáček – Račuk, Filip, Melka – O. Bláha, Pitule, Beran.

Lepší začátek zápasu si domácí přát nemohli. Už v první minutě totiž fauloval kladenský brankář Bow a Vítkovice udělaly s následnou početní výhodou krátký proces! Po hezké souhře zakončoval mezi kruhy Marosz a Jan Hruška u tyčky už dorážel do odkryté sítě – 1:0. Početní výhodou si mohli vypomoci také Rytíři, během Maroszova dvouminutového trestu ale paradoxně hrozili domácí. Galvinše i Kocha však dokázal hostující gólman vychytat. Kladno nevytřískalo nic ani ze druhé přesilovky a v závěru třetiny naopak podruhé inkasovalo. Bondra nastřelil puk před rozjetého Marka Kaluse, který i s bránícím hráčem na zádech dokázal usměrnit kotouč za přesouvajícího se Bowa – 2:0.

Ve druhé části se na větší šance dlouho čekalo, na čemž měla svůj podíl jak vítkovická pasivita, tak kladenská nemohoucnost v přesilové hře. Až ve 29. minutě dostal Tomáš Pitule kotouč před brankoviště a svojí první trefou v sezoně snížil rozdíl – 2:1. Sám Pitule měl při dalším střídání ještě jednu velikou šanci, kotouč nastřelený Woodem ale usměrnil jen těsně vedle brány.

Třetí třetinu okořenila potyčka domácího Hrušky s hostujícím Dotchinem. Kladenskému tvrďákovi se nelíbil soupeřův zákrok před brankou, a tak se s ním pustil do šarvátky. Pro Dotchina tím ale zápas skončil, po výměně názorů se sudím vyfasoval trest do konce utkání. Následovaly dvě vítkovické početní výhody a málem to bylo zase o dva góly. V brankovišti vznikl obrovský zmatek a Bow byl mimo pozici, poradil si ale i tak a neinkasoval. Sudí si ještě celou situaci zkontrolovali na videu, puk ovšem brankovou čáru skutečně nepřešel. Kladno v závěru zkusilo hru bez gólmana, tentokrát ale nebylo úspěšné jako v minulém kole proti Spartě. Všechny body tak zůstaly v Ostravě.

Vítkovice: Miloš Holaň: Vstup do zápasu jsme měli parádní, takhle bychom si představovali, abychom hráli zápasy doma. Byli jsme hodně aktivní, hodně na puku. Šancí jsme měli i více, ale byli jsme rádi za stav 2:0. Samozřejmě to byl těžký zápas až do konce. Velice dobrý výkon podal brankář Stezka, pomohli jsme si i gólem z přesilovky, což je velké plus, a obrovské plus je, že jsme ubránili možná jednu z nejlepších přesilovkových formací v extralize a nedostali jsme z toho gól. Takže velká spokojenost, děkuji hráčům za důležité tři body.

Kladno: David Čermák: O výsledku utkání rozhodla první třetina, ve které jsme podali velmi špatný výkon. Vůbec jsme nebruslili, nestíhali jsme, Vítkovice nám hrály do těla a my jsme se s tím nedokázali srovnat a prohráli jsme třetinu 2:0. Hokej se hraje 60 minut a my dneska hráli jen 40. To rozhodlo o výsledku.