úterý 9.8.2022
Kladno
Budějovice
7:2
 čtvrtek 11.8.2022
Kladno
Sparta
2:4
 čtvrtek 18.8.2022
Poprad
Kladno
4:6
 sobota 20.8.2022
Banská Bystrica
Kladno
13:30
 neděle 21.8.2022
Neznámý
Kladno
 
 čtvrtek 25.8.2022
Kladno
Karlovy Vary
18:00
 úterý 30.8.2022
Kladno
Slavia
17:30
 čtvrtek 1.9.2022
Slavia
Kladno
17:30
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

Rytířské novinky: 6 zámořských hráčů, kanadský trenér, nové dresy a náhradní stadion

15. 7. 2021 od Tisková zpráva
Sestava Rytířů Kladno má po čtvrteční tiskové konferenci, která se konala v Adventure Golf Horní Bezděkov, jasnější obrysy. Jádro týmu z loňské sezony zůstalo, už dříve se k němu přidali Češi Matěj Beran a Marek Baránek. Nyní se kladenští příznivci dočkali dalších šesti nových tváří. Těmi jsou gólman Landon Bow, obránci Jake Dotchin, Cody Donaghey, Kyle Wood, útočníci Daniel Ciampini a Danny Kristo. Na lavičku kladenského týmu poprvé v historii vstoupí i kanadský trenér, a to Jeff Paul.

Mohlo by se zdát, že vedení klubu shánělo posily na poslední chvíli, protože o nich Rytíři informují až nyní, v polovině července. Na jejich příchodech se však pracovalo už od začátku května. „Jen jsme čekali na vhodný okamžik, který nyní nastal. Vše navíc směřuje k přípravným zápasům, do kterých jsme chtěli zámořské hráče zapojit,“ vysvětluje stále hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr.

Nebýt podpory fanoušků, Statutárního města Kladna a všech dalších klubových sponzorů, posily by se nezískávaly snadno. I proto je skvělou zprávou, že generální partner Kaufland s Rytíři zůstává i nadále. „Od minulé sezóny jsme generálním partnerem hokejového klubu a po celou dobu jsme věřili, že se Rytíři vrátí zpět do extraligy. A věříme i nadále v další úspěchy v nadcházející sezóně. Držíme palce,“ říká Martin Piterák, jednatel společnosti Kaufland ČR, která s Rytíři bude nejméně další dva roky.

„Musím strašně moc poděkovat za podporu, kterou klub od Kauflandu, ale i všech našich sponzorů, dostává. Získat podporu v této nelehké době je opravdu velmi složité a my to nebereme jako samozřejmost. I proto to chceme našim partnerům co nejlépe vrátit a já věřím, že v sezoně budeme úspěšní,“ doplnil Jágr.

6 nových posil a kanadský trenér

Landon Bow

Pětadvacetiletý brankář se narodil v kanadském městě St. Albert. Ještě v uplynulé sezoně patřil Dallasu Stars, za který v NHL odchytal 2 zápasy (v sezoně 2018/19). Téměř dvoumetrový gólman jinak většinu profesionální kariéry strávil v nižší AHL. Kladno bude jeho první evropská štace. „Jsem nadšený, že se připojím k týmu, který díky svému úspěchu postoupil do extraligy. Na ten úspěch bych teď rád navázal,“ říká Landon Bow.

Jake Dotchin

Tento důrazný kanadský obránce hrající napravo přichází k Rytířům s podstatně bohatšími zkušenostmi z NHL. V nejslavnější lize světa odehrál v dresu Anaheimu a Tampy Bay celkem 103 zápasů, během kterých dal i 3 branky a na dalších 20 nahrál. Uplynulý ročník sice vynechal, ale i tak vedení věří, že na své solidní výkony ze zámoří (kde hrál převážně v AHL) naváže. „Velice mě těší, že nadcházející ročník strávím u kladenských Rytířů. Už se nemohu dočkat až dorazím a připojím se k týmu. Je skvělé, že dostanu příležitost porvat se o extraligový titul,“ nastavuje si cíl sedmadvacetiletý Dotchin.

Cody Donaghey

Parťákem v obraně bude pro Dotchina mimo jiných i o dva roky mladší krajan Cody Donaghey. I on hraje napravo a stejně jako bývalý obránce Rytířů Brady Austin zářil v nejvyšší dánské soutěži. Z té na Kladno přichází, konkrétně z týmu Aalborg Pirates, vedle kterého hrál i za Odense Bulldogs (za 74 zápasů skvělých 49 bodů). Jedno utkání dříve zapsal v AHL, jinak působil v ECHL. „Je úžasné, že se stanu součástí kladenského klubu. Slyšel jsem o něm, ale i jeho fanoušcích, spoustu hezkých věcí,“ těší se Donaghey.

Kyle Wood

Poslední defenzivní posilou do kladenské obrany je Kyle Wood, rovněž pětadvacetiletý Kanaďan. Jeho parametry (200 cm a přes 100 kg) budí u soupeřů značný respekt. I on je pravoruký bek, i on strávil převážnou část své kariéry v AHL, kterou však v sezoně 2020/21 vyměnil za německou DEL2. „Už se nemohu dočkat, až poznám všechny kluky z klubu a fanoušky. Netrpělivě také vyhlížím začátek sezony. Už aby to začalo,“ těší se Wood.

Daniel Ciampini

Třicetileté křídlo má ve svém hokejovém životopisu titul z univerzitní NCAA, ale také dvě excelentní sezony v řadě. V té první skončil pátý v kanadském bodování norské ligy, v té uplynulé byl druhý v bodování i tabulce střelců mezinárodní ICEHL, kde hrál za Innsbruck. Spoustu toho odehrál také v AHL a ECHL. „Mám velkou radost, že jsme se domluvili s Rytíři na spolupráci. Moc se těším, až se poznám se spoluhráči a fanoušky. Brzy na viděnou,“ vzkázal Ciampini.

Danny Kristo

Hokejová veřejnost si ho může pamatovat mimo jiné ze světových šampionátů. Na tom do 20 let slavil s týmem USA zlato, se seniory v roce 2013 bronz. Do NHL byl draftován ve 2. kole, a i když v přípravných zápasech oblékal dres New Yorku Rangers, do ostrých zápasů za první tým nikdy nenastoupil. I proto se vydal do Evropy, kde hrál v samých prestižních soutěžích – KHL, švédská, švýcarská a německá nejvyšší liga. Sezonu 2020/21 rozdělil působením v čínském Kunlunu a německém Augsburgu. „Za pár týdnů na Kladno dorazím a už se na to velice těším. Chtěl bych s Rytíři udělat skvělou sezonu,“ říká Kristo.

Jeff Paul

Bývalý důrazný obránce, který se často nebál shodit rukavice a jít do šarvátky, si zahrál i dva zápasy v NHL za Colorado Avalanche. Většinu kariéry ale strávil v AHL, sezonu zapsal také v Nizozemsku, Německu a Itálii. Jako trenér působil v kanadské OHL v týmu London Knights, poslední dvě sezony byl skautem Floridy Panthers. „Je pochopitelné, že se na tuto příležitost moc těším. Už bych se rád vrhnul do práce. Do práce s hráči, trenéry, trenérským štábem,“ říká Paul. Stane se historicky první zahraničním trenérem kladenského A-týmu.

Vývoj rekonstrukce a náhradní stadion

Bylo již avizováno, že rekonstrukce stadionu nebude dokončena podle původního plánu. Rytíři Kladno tak musí využít k domácím zápasům náhradní stadion, který splňuje podmínky pro extraligu. „Je to pro nás komplikace, kterou však nemůžeme ovlivnit a musíme na ni reagovat. Vše směřuje k tomu, že sezonu začneme v Chomutově. Ještě to však není definitivně potvrzeno, ale pracujeme na tom, aby se tak v nejbližší době stalo. Je nutné brát v potaz spoustu aspektů, které musíme při výběru alternativního stadionu zohlednit,“ říká Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí klubu.

Klub pracuje na tom, aby svým fanouškům zajistil po dobu hraní na náhradním stadionu co největší komfort. Je pravděpodobné, že azyl budou muset Rytíři využít po celou sezonu 2021/22. 

„V tuto chvíli můžeme potvrdit, že první dva domácí přípravné zápasy odehrajeme v Příbrami a Berouně. Víme, že zde máme také své fanoušky, kteří jezdí pravidelně na naše zápasy, tentokrát přijedeme my k nim,“ pokračuje Jůdl. První utkání odehrají Rytíři 5. srpna (v Příbrami) s Jihlavou, druhé 17. srpna (v Berouně) s Karlovými Vary. „6. září nás čeká ještě jeden přípravný zápas s Litvínovem, kde jsme také domácími. Místo konání však bude ještě upřesněno,“ dodává Jůdl.

Nové dresy od sezony 2021/22

Rytíři avizovali, že design dresů chtějí na několik let ustálit, sjednotit a zakomponovat do modernizace klubové identity, která vychází pouze ze dvou základních barev - tmavě modré a bílé. Konečná podoba dresu vznikla uvnitř klubu, i když kreativní agentura Honeva, která mimochodem stojí za designovou stránkou hashtagu Věříme, navrhla velice zajímavé zápasové sety stejně jako Dallas Kirkpatrick, jenž stojí za designem loňské zápasové sady.

Marketingové oddělení Rytířů se však nakonec rozhodlo jít trochu jinou cestou a takto budou obě extraligové sady od sezony 2021/22 vypadat:

Děkujeme za podporu našim partnerům

FOTOGALERIE

  • Jaromír Jágr a Lukáš Jůdl
  • Milan Volf
  • Lukáš Jůdl a Jan Kregl
  • Martin Piterák, Jaromír Jágr a Lukáš Jůdl
  • Milan Volf
  • Martin Piterák a Jaromír Jágr

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU
 
×
Dnes v 13:30 | Muži
HC ´05 Banská Bystrica
Rytíři Kladno